Psycholog

Jak sobie radzić z wyrodną matką?

~Ireneusz

~Ireneusz

Już jako dziecko moja matka była wyrodna. Później trochę oprawcza a teraz to już nawet pozwala sobie na ciachnięcie nożem kuchennym to gardle. Jak sobie radzić z taką matka, która ma stwierdzoną agresję i jej nie leczy? Czy być nadal jej posłuszny czy postawić na swoim i za każdym razem informować odpowiednie służby? Poza tym nie umiem odmawiać i nie być posłuszny matce. Pomału zaczynam odnawiać matce np. pójścia do sklepu. Czy potrzebne są mi wizyty u psychologa czy wystarczy jak wrócę do czytania książek z psychologii z miejskiej publicznej biblioteki. Lubię czytać książki z psychologii więc może Szanowna Pani Pasycholog coś poleci do przeczytania, może być w internecie. Z góry po stokroć dziekuję. :-)

Odpowiedzi znajdują się poniżej

psycholog Kamila Krocz

psycholog Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Ireneuszu, ile masz lat? Co robisz na co dzień? Uczysz się, pracujesz, studiujesz? Jeśli jesteś pełnoletni, pomyśl o uniezależnieniu się od matki, a najlepiej o wyprowadzce. Jeśli matka jest agresywna, toksyczna, zagraża Twojemu zdrowiu, a nawet życiu, to nie tylko masz prawo się jej sprzeciwić, co powinieneś się jej sprzeciwić, by się chronić. Gdy ma atak, grozi Ci, wymachuje nożem, nie wahaj się dzwonić na policję. Niech założą jej Niebieską Kartę, że stosuje wobec domowników (Ciebie) przemoc. W Twojej sytuacji czytanie książek nie wystarczy. Oczywiście, super, że lubisz czytać literaturę psychologiczną, ale Twój problem wymaga konkretnej interwencji. Pomocy możesz szukać w Centrum Interwencji Kryzysowej, w PCPR-ze czy MOPS-ie. Pozdrawiam i powodzenia!

27620 psycholog-kamila-krocz Kobieta, 31 lat, Lublin
cutiron

cutiron

ja bym się od takiej matki po prostu odcięła i nie chciałabym mieć z nią nic wspólnego.

37543 cutiron Mężczyzna, 32 lata, Olsztyn