Skocz do zawartości
Forum

Trudna sytuacja


Gość 2010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ponad dwa tygodnie temu poroniłam swoje pierwsze dziecko. Wiadomo że strasznie to przeżyłam ale moim największym problemem jest dziewczyna brata mojego narzeczonego. Odkąd dowiedziała się że jest w ciąży ciągle stara się mi tym dokuczyć i robi to bardzo złośliwie strasznie nie to boli. Nie wiem co zrobić jak sobie z tym poradzić. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!

Straciła Pani ciążę, więc nic dziwnego, że przepełnia Panią smutek, żal, ból. Wiele negatywnych emocji. Możliwe nawet, że doświadczyła Pani czegoś na kształt traumy i przydałaby się Pani systematyczna pomoc psychoterapeutyczna. Znajduje się Pani teraz w takim okresie, że każdy bodziec związany z ciążą czy dziećmi będzie przypominał przykre doświadczenie utraty dziecka. Takim bodźcem jest również ciąża dziewczyny brata Pani narzeczonego. Ona cieszy się swoim szczęściem, nieświadomie zadając Pani tym ból. Nie wiem, czy jej zachowanie jest intencjonalne, obliczone na zadanie Pani krzywdy. Być może Pani tak to odbiera. Jak sobie z tym poradzić? Jeśli rzeczywiście kobieta jest aż tak "niedelikatna" i eksponuje swoją ciążę, byleby Panią zranić, proszę spróbować z nią delikatnie porozmawiać w cztery oczy i powiedzieć, co Pani czuje, np. "Rozumiem, że cieszysz się, że spodziewacie się dziecka, ale czy nie mogłabyś tak wiele o tym przy mnie mówić, ponieważ bardzo mi z tego powodu przykro, zważywszy na fakt, że sama straciłam ciążę". Szczera komunikacja to podstawa. Jeśli kobieta nie zmieni swojego zachowania, może Pani czasowo ograniczyć z nią kontakt, by nie wystawiać się na niepotrzebne przykrości. Osobiście jednak radzę skonsultować się z psychoterapeutą i przepracować traumę straty dziecka. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...