Skocz do zawartości
Forum

Ciągła myśl o dziecku :-(


Gość Dziwnaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam problem ponieważ ciągle przychodzi mi myśl o dziecku. Ciągle myślę że chciała bym mieć dziecko lecz gdy dochodzi do czasu kiedy mam dostać okres strasznie panikuje ze co będzie jak będę w ciąży mam tak już od jakiś 6 miesięcy. Czasami mam obawy gdyż uprawiam seks bez zabezpieczenia z chłopakiem a mam dopiero 19 lat lecz już od 4 lat współżyje. I mam pytanie czy można jakoś sobie to wytłumaczyć aby ciągle nie myśleć o tym ze chciałabym mieć dziecko pomimo ze zaraz panikuje. A i jeszcze kiedy spóźnia mi się okres mam panikę i chyba mi się robi urojona ciąż czy takie coś jest możliwe ?

Odnośnik do komentarza

Lęk przed niechcianą ciążą czy odwrotnie - wielkie pragnienie posiadania potomstwa - może doprowadzić do rozwoju tzw. ciąży urojonej. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: Ciąża urojona. Osobiście uważam, że jako 19-latka bardzo wcześnie myślisz o dziecku. Czy w ogóle porozmawiałaś na temat planowania dziecka ze swoim chłopakiem? Pamiętaj, że rodzicielstwo to wyrzeczenia i obowiązki. Jesteście na to z partnerem gotowi? Podejrzewam, że Twoje lęki i obawy przed spóźniającą się miesiączką są jednak takim rodzajem instynktu samozachowawczego. Pewnie zdajesz sobie sprawę, co oznaczałoby bycie mamą, dlatego jednak masz wątpliwości i słusznie. Bo to oznacza, że podchodzisz do tematu rozsądnie, w miarę rozważnie. Jeśli na razie z chłopakiem nie decydujecie się na dziecko, rozważcie metodę antykoncepcji. Będziecie spokojniejsi i będziecie mogli racjonalnie zaplanować czas, w którym zdecydujecie się na potomstwo. Może najpierw lepiej zadbajcie o dobrą edukację i pracę, by móc zapewnić przyszłość swojemu dziecku? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...