Skocz do zawartości
Forum

problem w domu


Gość weronikax

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam 18 lat, mam chłopaka, z którym staramy się o bliższy kontakt/ również seks. uprawialiśmy petting, ja bardzo przestraszyłam sie ze to może być ciąża bo były to moje dni płodne, miałam jakieś dziwne objawy, źle się czułam itd. oczywiście w ciąży nie jestem. powiedzialam o tym mamie, nakrzyczała na mnie, ogólnei teraz jest w porządku, ale mam problem z rodzicami, boje sie jak przychodzą z pracy, jak rozmawiają ze sobą, cały czas boje sie i nasłuchuje czy nie rozmawiają przypadkiem o mnie i moim chłopaku (za ktorym srednio przepadają) ich kontakt ze mną jest okej, ale po prostu czuje ze jest coś nie tak, ze mają jakiś problem co do mnie i chlopaka. rozmawialam z mamą na ten temat, ale mowila ze niby wszystko jest ok. po prostu nie czuje sie juz dobrze w domu, a nie chce z nimi o tym rozmawiać bo po prostu nie potrafie z nimi rozmawiac, są takim typem osob ze wolą milczec i po prostu czasami nie wiem czego mam sie po nich spodziewac, czy spokoju czy krzyku etc. przez to jak mama mnei nastraszyla ciąża i wszystkim boje się seksu, przy blizszym spotkaniu zaraz myśle ze to będzie z tego ciąża etc. co powinnam zrobić, na biologii się znam wiem to i owo a mimo wszystko bardzo sie boje mimo ze wiem ze z tego nic nie będzie. Jak sobie pomoc z tym lękiem przed rodzicami? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

według mnie rodzice die o Ciebie martwia.ciaza a potem dziecko to duże wyzwanie zwłaszcza dla kogoś kto jest jeszcze pod skrzydłami rodzica.nie miej im tego za złe. oni z pewnością domyślali się ze rozpoczęła współżycie zwłaszcza ze masz partnera ale vo innego jest sie domyślać s vo innego usłyszeć. Twój chlopak skoro jest średnio lubiany przez Twoich rodziców ma ciężko. ale Ty jesteś z nim yo Twoje życie. nie możesz się bać rodziców.oni zawsze i w każdej chwili Ci pomogą sle wydaje mi die se nie są gotowi na zostsnuw dziadkami.ale jedli znajdziesz w ciążę będę Wniebowzięcia. tylko nie rób nic wbrew sobie. Dziecko jest cudem jedynym i niepowtarzalnym które zasługuje na szczęśliwa rodzinę i jest przez nią w 100% chciane;)

Odnośnik do komentarza

weronikax, podejrzewam, że reakcja Twoich rodziców wynika z tego, że boją się o Ciebie i martwią. Masz dopiero 18 lat i pewnie sama jeszcze nie czujesz się gotowa na dziecko. Oni po prostu chcą Cię ustrzec przed błędami, jakich mogłabyś żałować. Oczywiście krzykiem czy straszeniem nie warto epatować. Lepiej po prostu spokojnie porozmawiać. Ale wyobraź sobie, że przychodzi do Ciebie Twoja córka i mówi Ci, że ma obawy o to, czy przypadkiem nie jest w ciąży. Na pewno sama jako rodzic byłabyś zaniepokojona, zdenerwowana - trudno wówczas zachować spokój. Często emocje biorą górę. Jeśli myślisz o rozpoczęciu współżycia ze swoim chłopakiem, ale obawiasz się konsekwencji w postaci niechcianej ciąży, najlepiej idź do lekarza ginekologa i rozważ metodę antykoncepcji, jaką moglibyście wspólnie z partnerem stosować. Pozdrawiam i życzę rozsądnych decyzji!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...