Skocz do zawartości
Forum

Nerwica a zajście w ciążę


Natusi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ,
Choruję na nerwicę i endometriozę . Od kilku mieś staram się o ciążę .Zastanawiam się czy uda mi się .
Po zabiegu laparoskopi endo ponad rok temu brałam lek Visane po 3 mieś musialam je odstawić ponieważ miałam bardzo mocne zachwianie równowagi i przeszłam na antykoncepcję brałam vibin mini w lutym odstawiłam w marcu byłam na wizycie ginekologicznej i miałam owulację .staraliśmy sie od razu o dziecko .Praktycznie od tamtego momentu cały czas kochamy się z myślą o potomstwie badania hormonalne są ok . Strasznie się martwię czy znów się mi to wszystko odnowiło . Czy jest możliwe by ponad rok temu znowu wszystko wróciło ?

http://www.suwaczki.com/tickers/w57vugpjtnh3nblw.png

Odnośnik do komentarza

Witaj Natusi!

Jeżeli pytasz, czy endometrioza może "wrócić", to odpowiedź brzmi: tak, może i to całkiem szybko. Nie wiem, kiedy ostatnio byłaś na wizycie kontrolnej u swojego ginekologa, ale jeśli dość dawno, to proponuję udać się na konsultację ginekologiczną. Problemy z zajściem w ciążę to może być jeden z objawów endometriozy. Inne symptomy, to: bóle w miednicy mniejszej, zaburzenia cyklu miesięcznego, obfite krwawienia miesięczne, ból podczas współżycia. Być może wszystko jest w porządku i zbyt mocno stresujesz się faktem, że wcześniej chorowałaś na endometriozę albo Twoje lęki wynikają z nerwicy, niemniej jednak warto skonsultować się ze specjalistą i sprawdzić, czy Twój organizm funkcjonuje prawidłowo. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedz ....... Generalnie po odstawieniu tabletek anty. znów zaczęły się okropnie bolesne miesiączki .... i przyznam szczerze że nie mam ochoty już lądować na pogotowiu . Mój ginekolog bada mnie co pół roku i po ostatniej wizycie dał mi zielone światło bo akurat miałam mieć owulację .... po tej owulacji nie udało się za to miałam strasznie bolący okres . już od 4 miesięcy zmagamy się z próbami zajścia w ciążę . W tym mieś kupiłam testy owulacyjne .... test dzisiejszy jest pozytywny więc działamy .... Wizyta u mojego ginekologa to wrzesień więc poważnie rozważymy moją historię choroby :) niemniej jak pisałam po operacji cały czas się leczyłam mam nadzieję że to coś pomogło ....

A mam jeszcze pytanie czy teraz przy takich bólach powinnam mieć laparoskopię kontrolną ??

http://www.suwaczki.com/tickers/w57vugpjtnh3nblw.png

Odnośnik do komentarza

Natusi
A mam jeszcze pytanie czy teraz przy takich bólach powinnam mieć laparoskopię kontrolną ??

Natusi, o tym, czy wykonać laparoskopię kontrolną zadecyduje Twój lekarz ginekolog podczas wizyty u niego we wrześniu. Do konsultacji już niedługo, bo niebawem wrzesień ;) Głowa do góry! Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i że w końcu uda Ci się zajść w upragnioną ciążę. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...