Psycholog

Czy udać się do psychologa, czy w ciąży to normalne?

dusia008

dusia008

Witam, tydzień temu dowiedziałam się,ze jestem w ciaży. Bardzo sie ucieszyłam. Jednak ciągle się martwię. W mojej rodzinie były poronienia, mama straciła dziecko w 7 miesiacu. Ja teraz też ciagle się martwię,ze stracę moje dziecko. Mam napadowe mdłości, ale jak ich nie mam od razu martwię się,że z dzieckiem coś nie tak. Pracuje fizycznie i mam dużo stresu w pracy, do tego dochodzi stres o dziecko i kończy się tym,ze wieczorami płaczę. Nie wiem jak sobie z tym poradzić a to dopiero 8 tydzień ciąży.

33641 dusia008 Kobieta, 28 lat, Wrocław

Odpowiedzi znajdują się poniżej

psycholog Kamila Krocz

psycholog Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Witam serdecznie!
Wiele kobiet w ciąży przeżywa ambiwalentne uczucia – z jednej strony radość, a z drugiej strony lęk, strach przed nowym, obawy, czy się sprawdzę w roli matki itp. W Pani przypadku pojawił się jeszcze jeden problem, a mianowicie lęk przed możliwością utraty dziecka. Proszę jednak pamiętać, że to, że Pani mama straciła dziecko w 7 miesiącu ciąży, nie oznacza, że u Pani będzie tak samo. Proszę być dobrej myśli. Martwi mnie jednak to, że w czasie ciąży pracuje Pani fizycznie, a ponadto towarzyszą Pani niepokojące objawy, jak stres, niepokój, napięcie psychiczne i płaczliwość. Przez Internet nie jestem w stanie określić, na ile Pani reakcje są „normalne”. Jeżeli jednak Pani złe samopoczucie trwa ponad dwa tygodnie, odczuwa Pani znaczny dyskomfort i lęk, który wręcz uniemożliwia Pani normalne, codzienne funkcjonowanie, warto skonsultować się z psychologiem bądź psychiatrą w najbliższej poradni zdrowia psychicznego. Proszę mieć świadomość, że teraz nie tylko musi dbać Pani o siebie, ale też o dziecko.
Pozdrawiam ciepło!

27620 psycholog-kamila-krocz Kobieta, 33 lata, Lublin
~WiolaK

~WiolaK

Polecam psychologa, sama chodzę od roku, pogadać można o wszystkim, nawet jak z koleżanką, ale to jednak specjalista i dobry psycholog wyprowadzi na właściwe tory i wyjaśni wiele rzeczy, otworzy oczy na wiele spraw, z których nie zdajemy sobie sprawy. Po tym jest nam łatwiej, bo często nie rozumiemy sami siebie albo dlaczego jest tak a nie inaczej. Pomoże ci, gwarantuję.

~Dorota7485

~Dorota7485

Ja w ciąży też miałam takie obawy, pomógł mi psycholog z PsychoMedic, jest też opcja wizyt domowych u nich oraz konsultacji przez skype psychomedic.online w sam raz dla mam:)