Skocz do zawartości
Forum

Prośba o pomoc


presenti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Jestem w ciąży i nie potrafię zaakceptować płci dziecka pomimo tego że jest to moje drugie dziecko, odkąd się dowiedziałam nie mogę spać, ciągle płaczę, rozmowy z mężem i przyjaciółmi nie pomagają. Przeczytałam już wszystkie fora i niczego mądrego oprócz Pani odpowiedzi nie znalazłam, bardzo proszę o kontakt do psychologa dla kobiet z moimi problemami bo nie wiem jak mam przeżyć kolejny dzień.

Odnośnik do komentarza

presenti
Witam
Jestem w ciąży i nie potrafię zaakceptować płci dziecka pomimo tego że jest to moje drugie dziecko, odkąd się dowiedziałam nie mogę spać, ciągle płaczę, rozmowy z mężem i przyjaciółmi nie pomagają. Przeczytałam już wszystkie fora i niczego mądrego oprócz Pani odpowiedzi nie znalazłam, bardzo proszę o kontakt do psychologa dla kobiet z moimi problemami bo nie wiem jak mam przeżyć kolejny dzień.

już kiedyś było cos podobnego

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

presenti
Witam
Jestem w ciąży i nie potrafię zaakceptować płci dziecka pomimo tego że jest to moje drugie dziecko, odkąd się dowiedziałam nie mogę spać, ciągle płaczę, rozmowy z mężem i przyjaciółmi nie pomagają. Przeczytałam już wszystkie fora i niczego mądrego oprócz Pani odpowiedzi nie znalazłam, bardzo proszę o kontakt do psychologa dla kobiet z moimi problemami bo nie wiem jak mam przeżyć kolejny dzień.

presenti, objawy, o których piszesz, a więc płaczliwość, problemy ze snem, brak akceptacji płci oczekiwanego dziecka mogą być wyrazem problemów emocjonalnych, jakie ujawniły się u Ciebie pod wpływem ciąży i burzy hormonalnej. Nie chcę pisać truizmów w stylu: "Nieważna jest płeć dziecka, najważniejsze, by dziecko urodziło się zdrowe", bo do tego typu myślenia najlepiej byś doszła sama. Nie wiem, skąd wynika u Ciebie niechęć do płci maluszka. Czy jesteś rozczarowana, bo oczekujesz dziecka takiej samej płci, co wcześniejszy szkrab? Czasami rodzice chcieliby mieć "parkę" - córeczkę i synka. Jeżeli się nie uda i mają albo dwie córeczki, albo dwóch synków, wówczas może pojawić się rozczarowanie. Drogą wirtualną nikt nie jest w stanie Ci pomóc. Rzeczywiście najlepiej, by było, gdybyś poszukała dla siebie dobrego psychologa lub terapeuty, który specjalizowałby się w udzielaniu wsparcia kobietom w czasie ciąży. Ranking dobrych psychologów znajdziesz na stronie: portal.abczdrowie.pl. W wyszukiwarkę na pierwszej stronie wystarczy wpisać "psycholog Warszawa". Wyskoczą różni specjaliści z opisem, w czym się specjalizują, jakie ukończyli szkoły psychoterapii. Można też prześledzić opinie innych osób, które wcześniej korzystały z usług danego psychologa. Mam nadzieję, że znajdziesz kogoś dla siebie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...