Skocz do zawartości
Forum

Słaba silna wola


ronia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie !

Droga Pani psycholog, mam problem z własną silną wolą. Konkretnie jest słaba. Nie wiem z czego to wynika ale często to co sobie postanawiam( jak np dieta czy oszczędzanie ;/) zostają gdzieś zapomniane, pozostawione i odpuszczone. Sprawia mi to "trochę" kłopotu to odpuszczanie sobie i nie umiem nie wiem jak sobie z tym radzić. Co robić żeby nie odwlekać postanowień i w nich trwać. Czy można jakoś kształtować, pracować nad własną wolą aby uniknąć sytuacji w której obiecuje sobie coś enty raz i odpuszczam enty raz do następnego entego razu ?

Podziwiam ludzi którzy to co sobie postanowią osiągają, albo zacięcie próbują. Ja zawsze polegam ::(:

Pozdrawiam
Ro

Odnośnik do komentarza

Tak, mozna nad` tym pracowac, ale to jest proces, musi troche potrwac, nie da sie tak z dnia na dzien zmienic swoich przyzwyczajen i ograniczen. Warto zrozumiec siebie, po co na przyklad jem, jesli nie jestem glodna? Czego potrzebuje tak naprawde? Albo dlaczego kupuje sobie cos, skoro tego nie potrzebuje? Moze zaspokajam inne potrzeby i pragnienia w taki sposob? Moze warto dopuscic do glosu te prawdziwe braki, przyjrzec sie im?
A `moze sa pewne powody, dla ktorych wcale nie chce przejsc na diete? Moze mam jakies korzysci z objawu, czyli np. z objadania sie?
Zeby siebie zrozumiec lepiej czasem warto popracowac z psychologiem.
Pozdrawiam i zycze powodzenia w osiaganiu celow!

Odnośnik do komentarza

Problemy słabej silnej woli to najczęściej problemy z motywacją. Brakuje nam motywacji do odchudzania, do oszczędzania, do zerwania z nałogami itd. @mynka, mam nadzieję, że uda Ci się wytrwać w postanowieniu oszczędzania na wakacje. Cel masz, teraz trzeba znaleźć sposoby realizacji tego celu. Fajnie, że masz wsparcie taty, który podpowiada Ci, jak oszczędzać, jak rozsądnie inwestować i pomnażać pieniądze. Zachęcam do przeczytania artykułów:
http://portal.abczdrowie.pl/motywacja http://portal.abczdrowie.pl/automotywacja
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...