Skocz do zawartości
Forum

problem


Gość ljadachowska

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ljadachowska

Witam! Mam nietypowy problem: otóż mam w sobie od maleńkości, przez rodziców może, którzy mi wmówili to... straszne poczucie winy, a po porodzie bardzo się to rozwinęło. Kiedy dzieci płaczą i nie mogę uspokoić, ja są chore czy coś dosłownie napada mnie lęk, to poczucie winy mnie gnębi...Najgorzej jest jak je wożę samochodem: jak zaczyna mała córeczka płakać(ona urodziła się przez cc, omal nie straciłam jej, było z nami zle, to było cc awaryjne) to ja nawet na drodze nie potrafię jak trzeba się skupić, czyli kosztuje mnie to dużo wysiłku ... wiem, że tak być nie powinno i próbuję sobie tłumaczyć, że nie jest moja wina, że ja robię to, co w mojej mocy, ale... nie potrafię trzymać się tego i to mi przeszkadza w normalnym życiu, w pracy... Poza tym moja mama jest taka surowa, nawet jak rozmawiamy przez skypea, a dziecko zaczyna płakać w łożeczku, mówi, że specjalnie tam zostawiam, żeby nie słyszeć, a nie rozumie, że ja używam różne techniki uspokojenia, raz w łóżeczku, potem w bujaczku, itd, że ja znam swoje dziecko i wiem, że nieraz chce do łóżeczka pić mleczko i uspokoić się/ Co mam zrobić? Ciągle to poczucie winy, PRESJA za mną chodzi, mam duży stres...

Dziękuję z wyprzedzeniem !p

Odnośnik do komentarza

To na pewno jest przykre, slyszeć jak maluch zawodzi z tylu, w samochodzie, a my nic nie możemy zrobić. Czujemy sie wtedy bezradni, nie mamy wpływu na sytuacje. Może pani próbować śpiewać dziecku lub mówić, opowiadac coś, może to pomoże, uspokoi sie i zaśnie. Zresztą po płaczu zwykle ze zmęczenia zasypia.
Pani na pewno najlepiej zna swoje dziecko i z pewnościa robi Pani co może. dzieci w taki sposób daja nam znać, że cos jest nie tak, a przeciez to normalne, że nie zawsze jest cudownie.
Prosze nie pozwalać swojej matce pouczać się i ingerować. To okrutne z jej strony wmawiać Pani, że celowo trzyma swoje dziecko w łóżeczku. Może lepiej nie odbierać od niej telefonów, jeśli Pani ma słyszeć coś takiego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...