Skocz do zawartości
Forum

Limit oglądania telewizji


askasam

Rekomendowane odpowiedzi

Moja Julka ma wprowadzane limity zarówno telewizyjne jak i komputerowe. Może rano jak jest weekend oglądnąć dwie bajki np. scoobiego i coś na mini mini a wieczorem do wyboru dobranocka ale w tym wymiarze czyli 30 minut bajke na dowolnym bajkowym kanale. Jak jest chora bądź jak wspomniałaś o czasie zimowym znajduję jej zajęcia poza tv. Lubi malować układać gramy w gry planszowe uwielbia układać klocki. Sama już czyta więc również weźmie książkę.:36_1_11:

http://www.suwaczek.pl/cache/2555a2fa51.png

"I znów mówi mi Twój głos, Twój zapach szepta chodź,chodź
masz w sobie coś co sprawia że Ci nigdy nie odmawiam..."

Odnośnik do komentarza

Jestem za limitami, chociaż różnie z tym ywa. Jak wracam padnięta z pracy a tu jeszcze obiad, dom ogarnąć trzeba limitem jest moja praca domowa... często miewam z tego powodu wyrzuty sumienia, na szczęście dzieci nie mają w pokoju telewizora i bywa tak, że po prostu wędrują do siebie i się bawią

http://www.suwaczek.pl/cache/545ce0df7a.png
http://www.suwaczek.pl/cache/4eb0aee931.png
+28 kwietnia 2008 Julcia wróciła do Nieba:Aniołek:

Odnośnik do komentarza

Moje dzieciaki bardzo długo nie oglądały bajek, bo je to nie kręciło. Czasem chciałam, żeby chociaż 10 minut było spokoju w domu.
Dopiero mniej więcej jak skończyły 3,5 roku zaczęły oglądać bajki, ale też mają wybrane, nie lubią wszystkich.
Są dni, że oglądają dużo, ale są też dni kiedy jesteśmy całymi dniami poza domem i wtedy nie oglądają wcale.
Najczęściej oglądamy wspólnie przed snem, a potem czytamy jeszcze bajki.

Odnośnik do komentarza

Moja terrorystka uwielbia krecika. Jakbym jej pozwoliła to oglądałaby pół dnia. Pocżątkowo były histerie jak wyłączałam komputer a teraz wzięłam się na sposób i mówię, że krecik jest zmęczony już i chce iść spać a wtedy sama zamyka komputer. Średnio dziennie ogląda pół godziny. Jak przyjdzie z przedszkola 15 minut i wieczorkiem też 2, 3 bajeczki

http://s8.suwaczek.com/200804274965.png
http://s7.suwaczek.com/201109151762.png

Odnośnik do komentarza

szczerze powiem ze nie jestem za tym by dzieci w wiekszosci czasu spedzaly przed TV czy grami komputerowymi.Zdecydowanie jestem temu przeciwna,moim zdaniem dzieci powinny uczyc sie w formie zabawy chodzi mi mianowicie o to by rozwijaly swoja kreatywnosc, jest duz roznych zabawek ksztaltujacych rozwoj dziecka- ostatnio szukalam czegos porzadnego i natrafilam na misialala maja naprawde bardzo fajne oferty i skusilam sie kupilam chrzesnicy koraliki drewniane dzieki temu bedzie mogal rozwijac swoja kreatywnosc robiac bransoletki czy naszyjniki

Odnośnik do komentarza

Trojaki
Moje dzieciaki bardzo długo nie oglądały bajek, bo je to nie kręciło. Czasem chciałam, żeby chociaż 10 minut było spokoju w domu.
Dopiero mniej więcej jak skończyły 3,5 roku zaczęły oglądać bajki, ale też mają wybrane, nie lubią wszystkich.
Są dni, że oglądają dużo, ale są też dni kiedy jesteśmy całymi dniami poza domem i wtedy nie oglądają wcale.
Najczęściej oglądamy wspólnie przed snem, a potem czytamy jeszcze bajki.

3,5 roku powiadasz? Moze jest szsnsa, ze i moje zołzy kiedys coś obejrzą? Do tej pory nie wysiedziały przed tv dłużej niż munutkę...

Odnośnik do komentarza

Domyślam się, że oglądanie telewizji przez Twoje dziecko jest dla Ciebie problemem i chciałabyś to zwalczyć. Warto ograniczyć dziecku czas spędzony przed telewizorem i zamienić go na czas spędzony wspólnie. Warto wprowadzić limity na telewizję i nie pokazywać dziecku, że siedzenie przed nim jest czymś dobrym lub co gorsze targować się z nim, że w zamian za zrobienie czegoś włączysz mu bajkę. Twój problem widzę, ze dotyczy choroby dziecka. Proponuję, jednak inaczej spędzać z nim czas nawet w okresie choroby. Jest tyle ciekawych rzeczy do zrobienia razem, że nie trzeba tkwić przed telewizorem. Jeśli dziecko nauczy się teraz takiego zachowania w przyszłości nie będzie potrafiło inaczej spędzić czasu w domu jak nie na oglądaniu telewizji czy siedzeniu przed innymi takimi urządzeniami. Proponuję Ci, abyś po prostu próbowała inaczej spędzać czas z synem i rozbudzała jego ciekawość i kreatywność. Mogą to być na przykład gry planszowe kupione lub stworzone przez Was. W sklepach jest teraz dużo tak zwanych zestawów kreatywnych, które dzieci uwielbiają, więc na pewno i Twoje będzie miało z nich frajdę , a pewnie i Ty też :) Co do limitów, zgadzam się jak poprzedniczki, że może być to dobry pomysł w przypadku już starszych dzieci. Na przykład 30-45 minut w ciągu dnia. Jeśli jednak ustalisz taką zasadę, trzymaj jej się konsekwentnie i pilnuj, aby dziecko stosowało się do niej. Warto zareagować teraz i zmienić to, a zobaczysz, że czas spędzony z Tobą nie tylko odciągnie dziecko od oglądania telewizji, ale również wzmocni waszą więź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Moze zamiast telewizji odwiedzicie Kredke? :) Wyruszylismy z kilkoma filmami JAK RYSOWAC, ale Kredka bedzie uczyc tez literek, cyferek, kolorow czy angielskiego ;) Zapraszamy :) Obiecujemy, ze filmiki mieszcza sie w limitach :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...