Przedszkolaki

Nasze dzieciaki kontra słodycze

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Ulla

Ulla

oj tak ja też mogę dużo powiedzieć jak źle wpływa cukier sztuczny na zachowanie i emocje dziecka

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 39 lat, Jaworzno
Madzielka

Madzielka

Mój 4 latek na szczęście za słodyczami nie przepada,owszem zje batonik czy żelka ale nie domaga się i jest to rzadkością.Tyle dobrego ma po mnie bo i ja słodyczy nie lubię;) Dziecku zakazem czy ograniczeniem krzywdy nie robisz bo to tylko dla jego dobra.

50160 madzielka Kobieta, 35 lat, 3miasto
adasaga3

adasaga3

Przeczytałam. Ciekawy eksperyment.

W moim domu stosujemy głównie cukier brązowy, a ostatnio kupiłam syrop klonowy.

39504 adasaga3 Kobieta, 39 lat, Racibórz
es_ze

es_ze

kubki smakowe i cały organizm przyzwyczaja się w pełni po 3 miesiącach do innych smaków.

--

J. 08.2002, K. 08.2014, o matko ;)

42705 es-ze Kobieta, 40 lat, już nie Kraków
~Misia29

~Misia29

Ja sama na sobie próbowałam przeprowadzić eksperyment. Od zawsze dużo słodziłam, aż w końcu postanowiłam, że dam dzieciakom dobry przykład. Dobry Boże, ile ja się natrudziłam, eliminując cukier wyeliminowałam picie herbaty i kawy w ogóle, bo bez cukru zupełnie mi nie smakowały. Potem spróbowałam pić herbatę z jedną łyżeczką i już tak zostało, choć czasami wspominam jak wspaniale smakowała słodka... to jest naprawdę jak nałóg, więc dzieciom również ograniczyłam spożycie cukru...

Mamazmazur

Mamazmazur

Umiem odstawić dzieciom sól ale z cukrem to chyba w ogóle nie ma co próbować ;)

51617 mamazmazur Kobieta, 31 lat, Mrągowo
Weronix

Weronix

Nasz synek długo nie znał smaku słodyczy, dlatego w ogóle go do nich nie ciągnie. Za to uwielbia wszystkie smaki, dziwne potrawy jak np. hummus :D albo pietruszkę. Cukier niestety zabija wszystkie inne smaki no i uzależnia...

52009 weronix Kobieta, 30 lat, warszawa
kerka

kerka

Wiadomo, że większość dzieci uwielbia słodycze. Ważne jest, by nie pozwolić dziecku na ciągłe jedzenie słodyczy, by wprowadzić ograniczenia, inaczej dziecko będzie ciągle jadło słodycze.

52102 kerka Kobieta, 29 lat, Gliwice