Przedszkolaki

Wakacje w Turcji

~Angellika

~Angellika

Hej, Przed nami pierwsze wakacje w Turcji, słyszałam, że tam jest kiepsko z wodą. Oczywiście dzieci nie będą pić z kranu ani napojów z lodem. O czym jeszcze pamiętać i jak zapobiec ewentalnej biegunce?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~IgaKs

~IgaKs

Warto tydzień przed wyjazem jak i podczas calych wakacji podawać probiotyk, ja dawałam swojemu przedszkolakowi [reklama usunięta], do tego zabierzcie ze sobą żel antybakteryjny do rąk no i tak jak pisałaś woda tylko butelkowana.

~Lolafloe

~Lolafloe

W Turcji też można dostac biegunki, zmienia się przecież całe otoczenie i jest zupełnie inna mikroflora. Ja w ógole przed każdym większym wyjazdem daję dzieciakom probiotyk bo różnie to może być a lepiej być zabezpieczonym.
[reklama usunięta]

~jagapo

~jagapo

Jest taki oryginalny, bodajże egipski lek na tamtejsze problemy żołądkowe... Ja nie pamietam nazwy ale ktoś kiedyś nam go polecił i był skuteczny... Pytajcie w internecie jak sie nazywa... Trzeba go kupić zaraz po przyjeździe na miejsce, w tamtejszej aptece i zażywać w razie wystąpienia jakichkolwiek objawów żołądkowych... Nasze polskie leki nie skutkują, bo są skierowane na inne bakterie... Mój mąż zażywał profilaktycznie cały czas ale ja nie wiem, czy nie robił sobie tym krzywdy... Byliśmy wiele razy w różnych państwach arabskich (turystycznie) i nigdy nie chorowaliśmy... Oczywiście napoje bez lodu i woda tylko przegotowana lub butelkowana...

Dziubala

Dziubala

Byliśmy w Turcji z dziećmi i nikt nie miał biegunki. Spośród naszych znajomych też nikt.
A, nic przed wyjazdem nie zażywaliśmy.

Co innego w Egipcie. Tam chyba większość łapie biegunkę.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków