Przedszkolaki

Zaparcia u 3-letniego dziecka

Agnieszka000

Agnieszka000

Mój syn odkąd uczęszcza do przedszkola, ma problem z zaparciami. Wypróżnia się raz na kilka dni i stolce są twarde. Według mnie związane jest to z tym , że nie robi kupy w przedszkolu, powstrzymuje się, a później nie może.
Czy macie podobne problemy z waszymi dziećmi?
Jak sobie radzicie z takimi zaparciami?

65723 agnieszka000 Kobieta, 28 lat, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Dziubala

Dziubala

U moich dzieci akurat nie było problemów z zaparciami, ale u kilku znajomych był. Najczęściej miało to związek ze zbyt małą ilością picia. A jeden przypadek skrajny, wstrzymywanie miało podłoże psychiczne i potrzebny był psycholog.
W tych typowych przypadkach trzeba sprawdzić ile dziecko pije, w przedszkolu zapewne mało, bo tam ilość jest ograniczona, dlatego warto przypomnieć by w domu piło dużo. Wskazane jest by odstawić czekoladę, kakao i banany, bo one mają działanie zapierające. Warto też zwiększyć ilość błonnika zmieniając choćby produkty białe na ciemne, czyli ciemny ryż, ciemny makron, ciemny chleb, itd. Ale ilość picia jest najważniejsza.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
~Marinanan1

~Marinanan1

Przede wszytskim musisz wprowadzić do diety więcej błonnika, wiem, że dzieci czasem są wybredne ale jeśli nie chce jeść produktów bogatych w błonnik to może len do picia albo nasiona babki płesznik? Do tego koniecznie wprowadź jakiś dobry jakościowo probiotyk, ja podaję córce flostrum plus, dobrze działa na brzuch i na odporność. No i pilnuj żeby dzieciak wypijał odpowiednią ilość wody, najlepeij zrezygnować z soków i innych napojów.

~IlonaKs

~IlonaKs

Zainteresował mnie ten probiotyk? Jak podajesz go dzieciom? Moje nie chcą brać żadnych witamin, nawet w formie żelków, boje się, że będzie problem z podaniem

~Monnikiu

~Monnikiu

To w takim razie bardzo ci polecam flostrum bo on jest w kropelkach, ja robię tak, że daję je do soku i wtedy moja córka nawet nie wie, że coś dostaje a też jest problem z wszytskimi witaminami itd