Skocz do zawartości
Forum

4-latek za granicą


Olaa234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem moj 4.5 letni synek chodzi do szkoly holenderskiej od jakiegos pol roku strasznie zrobil sie wstydliwy zamkniety, nie chce z nikim rozmawiac w tym jezyku ani z sasiadka (holenderka) co zajmowala sie nim kilka lat gdy ja pracowałam a teraz widzac ja i jak ona cos do niego powie to albo sie za mnie chowa albo daje glowe w dol w szkole tak samo.. z dziecmi sie bawi rozmawia smieje , a jadac do pl nie ma problemu z nikim nawet obca osoba jesli mu cos powie to zachowuje sie inaczej jest bardziej otwarty , juz nie wiem co mam o tym myslec dlaczego tak sie zachowuje

Odnośnik do komentarza

Może to taki etap. Mój najmłodszy synek (l. 5) jest otwarty, śmiały itd., a bywają momenty, że jest wstydliwy i zachowuje się inaczej niż z reguły w takich chwilach. Wiem, że to przejściowe, po prostu łapie chwilowego wstydziocha ;). A u ciebie może warto by jeszcze sprawdzić czy coś się za tym nie kryje. Rozmawiaj z synkiem jak najwięcej i w dobrym momencie podpytaj go o te wstydliwe zachowania. Będziesz wiedziała czy to chwilowe, czy ma z czymś związek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...