Przedszkolaki

Jazda na rowerze

aniakowal

aniakowal

Hej dziewczyny. Mam pytanie: w jakim wieku zacząć uczyć dziecko jazdy na rowerze i w jaki sposób? Nie będę okłamywać, że sama wychowuje synka i mam problem z tym, bo nie mam męża, ani dziadka, ani wujka, który weźmie dziecko i będzie za nim biegać. Myślicie, że te wszystkie rowerki biegowe są coś warte? Jak zacząć?

59702 aniakowal Kobieta, 28 lat, Wrocław

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Wywijaska

Wywijaska

Witaj Aniu. Nasz synek w wieku 2.5 roku zaczynał naukę jazdy na rowerku biegowym. Dostał go na drugie urodziny a że to był grudzień to początki były na korytarzu w domu. Później wiosną wyjechał i całkiem sprawnie mu poszło. Dzieci na biegówce szybko się same uczą i nie trzeba za nimi za dużo biegać bo nie rozpędzą się tak szybko. Ważne żeby rowerek biegowy nie był ciężki i nie polecam drewnianych. Chyba że masz na myśli rowerek na pedały,wtedy lepiej założyć boczne kółka i będzie bezpieczniej dla dziecka. Powodzenia

--

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70572.png

44477 wywijaska Kobieta, 37 lat, wielkopolska
marzen@

marzen@

A ile w ogóle twoje dziecko ma lat? Co do biegówki, to moje dzieci rozpędzały się dość szybko i jeździłam za nimi na rowerze, bo bieganie sprintem kilka km to nie na moją kondycję :D A co do nauki, to ja uczyłam moje dzieci jeździć m.in. na rowerze, mężczyźni tu nie są konieczni tylko raczej osoba, która ma cierpliwość i z którą dziecko czuje się bezpiecznie.

--

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

26646 marzen Kobieta, 13 lat, gdzieś daleko stąd...
kamcia28

kamcia28

Nasze dziecko zaczęło naukę jazdy na rowerze w wieku 3 lat, oczywiście był to trójkołowy, ale dzięki temu nauczyło się utrzymywać kontrolę ;) Wybraliśmy []rowerek od tej firmy[/url] i w żadnym razie nie żałujemy zakupu.

60655 kamcia28 Kobieta, 29 lat, Sopot
~rhodessa

~rhodessa

Sama się tego obawiam mój mały zaraz będzie miał 3 lata i może powinien się uczyć. Na razie jezdzi na takim rowerku bunzi a chyba znalezione w [reklama usunięta] o ile dobrze pamiętam, to jest rowerek biegowy, najpierw miał 3 kółka teraz przemieniony jest na wersję dwa kółka i się po prostu odpycha ale nóżki cały czas przy ziemi trzyma, bo jest ostrożny. Zależy czy twoje dziecko ma też chęć do jazdy na rowerze, czy się nie obawia, bo jak ma się zrazić to lepiej poczekać.