Skocz do zawartości
Forum

Rady by dziecko nie sikało w majtki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was, długo się zastanawialam czy ty zapytać, ale może macie jakieś rady z własnego życia. Jesteśmy na etapie pożegnania pieluch, syn ma 3 latka. Od września rozpoczął przedszkole ( mieszkamy w UK) i zaczął chorować dość często na przeziębienia więc odwlekalam odstawianie pieluch. Teraz jesteśmy na etapie, że w domu syn chodzi z goła pupa i chętnie korzysta z nocnik ( grubsze sprawy też z chęcią tam załatwia). Problem jest gdy syn ma ubrane majtki, gdyż wtedy nie siada na nocnik tylko sika w majtki. W przedszkolu jest tak samo. Uczę go jak zawołać czy pokazać że chce siku ale nie przynosi to skutku. Syn jest dwujęzyczny więc też czasem nie potrafi powiedzieć tego co chce. Moim zdaniem on sądzi że mając majtki jest tak jak nosił pieluche, może tam się załatwiać. Jest też bardzo uparty, często po przebraniu nie chce założyć majtek, woli goły tylek, a nie chce go zmuszać by się do majtek nie zaraził. On wogole nie lubi nowych rzeczy typu kurtka, buty, bluza. Zawsze muszę mu wytłumaczyć, pokazać dlaczego ma cos nowego, staram się by było to atrakcyjne. To mój drugi syn, pierwszy już jest dorosły, też dość późno nauczył się korzystać z nocnika ale wpadek nie było. A tutaj wysadzanie nie pomaga bo nie chce korzystać z nocnika jak mu się nie chce siusiu. Czytałam o przekupstwie, nie wiem czy to dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...