Skocz do zawartości
Forum

Przedszkole w wakacje - tylko dla dzieci rodziców pracujących?


Rekomendowane odpowiedzi

Może któraś z Was zna się na tym temacie-moje starsze dziecko chodzi do przedszkola (oddział przedszkolny). W lipcu jest nieczynne (wyznaczono zastępcze przedszkole w sąsiedniej miejscowości),w sierpniu będzie już otwarte. Jednak na ostatnim zebraniu rodziców przedszkolanka poinformowała nas,że w wakacje przedszkole jest otwarte tylko dla dzieci,których oboje rodziców pracuje. Jako że jest to wg pani wymóg ministerstwa,zwróciłam się z prośbą o podanie podstawy prawnej; nie uzyskałam jej,pani miała podobno mało czasu na przygotowanie się do spotkania z rodzicami,odesłała mnie za to do dyrektor szkoły i przedszkola. Próbowała tłumaczyć tę decyzję faktem,że powinniśmy jako rodzice spędzać więcej czasu z dziećmi i że dzieci też pracują w ciągu roku,są więc zmęczone i potrzebują odpoczynku/wakacji.
Czy istnieje w ogóle taki przepis,który zabraniałby przyprowadzić dziecko do przedszkola? Jeśli tak,to wiecie może jaki to akt prawny?(o ile nie jest to luźna propozycja ministerstwa,którą moje przedszkole wyolbrzymiło...?)
Dodam,że panie chciałyby otrzymać zaświadczenie z pracy stwierdzające fakt pracy w danym miesiącu (kuriozalne jak dla mnie...).

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...