Przedszkolaki

Czy dziecko da radę w przedszkolu językowym?

~kospera

~kospera

Mam syna, który ma ponad 3 lata, ale jeszcze nie mówi.
Czy da sobie radę w przedszkolu językowym? Chodzimy do logopedy. Niewiele mówi, głównie pojedyncze słowa, ewentualnie 2-3 ale proste. Czy warto?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~mektus

~mektus

U nas sytuacja była dokładnie taka sama. Córka miała duże problemu z mówieniem. Wyrównała się rówieśnikami po roku - później już nie było widać żadnej różnicy. Niektóre dzieci tak mają. Jak dla mnie nie ma podstaw, żeby nie dawać dziecka do przedszkola językowego.

Dziubala

Dziubala

kospera, nie warto, szkoda syna. By dziecko zaczęło się uczyć języka obcego, to najpierw powinno umieć mówić w języku ojczystym. W polskim inaczej układa się język do spółgłosek niż np. w angielskim. Jeśli nie wymawia poprawnie wyrazów w języku polskim, to niestety będzie mu się mieszało, gdy będzie się uczył innego języka i może się zdarzyć, że do logopedy będziecie chodzić jeszcze długie lata.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
~sekondo

~sekondo

Skoro nasz syn dał sobie radę, to wasz również da. Szedł do przedszkola znając podstawowe słowa i mając dużą wadę wymowy. W przedszkolu będzie teraz trzeci rok. Normalnie mówi po polsku, po angielsku też bardzo dużo potrafi ;-)

~peszkos

~peszkos

Nie ma żadnych problemów. 3/4 dzieci w naszej grupie chodziło do logopedy i wszyscy sobie doskonale poradzili. Tzn. wiadomo, że jedno dziecko radzi sobie mniej, drugie bardziej, ale w każdym przypadku były efekty tej nauki. I tak to powinno wyglądać.