Skocz do zawartości
Forum

Ciągły kaszel u 4-latka


Gość Mgromysz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mgromysz

Witam zrobiłam dziecku testy na alergię z krwi jak miał 4 latka . Nie wyszło zupełnie nic . Cały czas ma " obrzęk" w nosie i ogrom wydzieliny spływa mu do gardła powodując kaszel non stop. I tak już od ponad roku ... pronosal, Delortan nie pomagają..raz pomogl nebbud po 10 dniach ale kaszel wrócił po 2 miesiącach. lekarze rozkładają ręce . Czy to może być alergia pomimo negatywnych testów ?.. migdal 3 wyciety, rtg klatki i zatok - prawidłowe. Badanua z krwi wyszły też ok. Proszę o pomoc ..:(

Odnośnik do komentarza

Może to być też niedoleczona infekcja. Tak było u nas... Mały kaszlał i jak już się wydawało, że jest lepiej to za kilka dni kaszel znów się nasilał. Dopiero, kiedy lekarz przepisał mu budixon neb do inhalacji to wyleczył się do końca i od dwóch miesięcy jest spokój.

Odnośnik do komentarza

Z moją siostrą też były takie przeboje, jak była mała. Po prostu nic nie pomagało, nawet antybiotyki. W końcu syrop na kaszel jak Petit Drill [reklama usunięta] plus tabletki na gardło z prawoślazem plus badania na gronkowca pomogły, bo się okazało, że miała tą bakterię i ona ciągle powodowała, że co chwila była chora.

Odnośnik do komentarza

A próbowaliście inhalacjami nawilżyć śluzówki? Moja córka od września do marca też ciągle kaszlała, od lekarza do lekarza, jeden lekarz przepisał inhalację, stanęłam przed wyborem nebulizatora [reklama usunięta]. Nie zawiodłam się, kaszel po tygodniu o połowę zmalał, a po dwóch tygodniach praktycznie mogłyśmy zapomnieć o nim.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość Jolanta L

Wiem z doświadczeń z moimi wnuczkami, że bardzo często przyczyną są słodycze ze sklepów czy marketów.Zawierają różne składniki np cukier glukozowo- fruktozowy, olej palmowy, barwniki oraz różne inne dodatki, o ktorych nie zawsze informują.Moje trzy wnuczki jak tylko zjadły takie słodycze to nie raz kaszlały albo cały dzień albo cały dzień.Córka zawsze sprawdza składniki.Również jogurty zawierają barwniki.

Odnośnik do komentarza

Siostra miała podobnie z dzieckiem. Pomogły irygacje zatok, bo spływało po gardle. Do tego Sinupret w kroplach na rozrzedzenie wydzieliny i Pekto Drill w syropie, ale to na receptę. Po 3 tygodniach pomogło. Wszystko inne zostało odstawione. Pamiętaj, że nadmiar leków szkodzi! Może dac efekt odwrotny i pogorszyć kaszel. Przeczytasz o tym w tym artykule, więc ostrożnie z lekami!!!!

 

 

 

 

11

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...