Przedszkolaki

Ciekawe zabawy dla dzieci jesień/zima

kurkuma

kurkuma

Drogie mamy!
Poszukuję inspiracji na zabawy dla dzieci w okresie jesienno zimowym, zarówno w domu jak i na dworze. ulubiona zabawa moich dzieci to bitwa na liście, ale fajnie byłoby znaleźć coś nowego, bo mamie się już trochę nudzi :). Będę wdzięczna za wszelkie pomysły!

57938 kurkuma Kobieta, 34 lata, Wrocław

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Dziubala

Dziubala

Na podwórku to np. zabawa w slalom. Jesienią można zrobić punkty na ziemi wbijając kijki (np. z patyków), na końcu trzeba zrobić wyraźną metę. I biegamy slalomem na wyścigi. Dzieci uwielbiają rywalizację. Zimą też można się w to bawić. Wtedy punkty slalomowe robimy za pomocą kul śnieżnych i kto wygra ten rzuca w pozostałych kulką śnieżną.
W domu, to np. zabawa w chowanego, w ciepło zimno, w robienie konkursu rysunkowego, pokaz mody itd.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
MarDeb

MarDeb wpis edytowany

Jak się pogoda zepsuje to można wydrukować którąś z moich darmowych gier. Wystarczy pobrać i wydrukować.
www.debinski.edu.pl

image

--

Zagraj ze swoim dzieckiem.

25912 mardeb Kobieta, 44 lata, Warszawa
perelka1

perelka1

A czy spotkałyście się ze spersonalizowanymi piosenkami? :) To są utwory, gdzie wplecione jest imię dziecka, tak aby czuło, że to ktoś dla niego śpiewa i zaprasza go do jakiejś aktywności - klaskania, skakania itd. Na [url=http://www.dubi.com.pl/]http://www.dubi.com.pl/[/url][/url] można pobrać jedną, taką na próbę, a jak się spodoba, to zamówić więcej takich na płycie CD albo w formacie MP3. Ja już planuję zamówić płytę na urodziny :)

57051 perelka1 Kobieta, 38 lat, Wrocław
Marysiaks

Marysiaks

ja sie nieco wycwaniłam i poszłam z dzieckiem na darmowe zajęcia z rytmiki [reklama usunięta] w Szczecinie :D i tam podpoatrzyłam kilka zabaw i poźniej zaczęłam je stosować w domu :)

54887 marysiaks Kobieta, 35 lat, Szczecin
penelopka

penelopka

Ja mam alergika w domu i jesień to jest dobry moment na wycieczkę nad morze na inhalację z jodu. Najczęściej jedziemy do Sopotu i kwaterujemy się w pokojach z victus-sopot. Wole więcej zapłacić mieszkać jak człowiek. Moje alergiczne dziecko też nie może spać na starych tapczanach a jeżeli standard jest wyższy tym pokoje są lepsze i czyściejsze.

46453 penelopka Kobieta, 34 lata, Warszawa
daniel111

daniel111

Zbudować bazę z koców i poduszek. Zajmuje trochę miejsca, ale na pewno pobudza kreatywność. Sam trochę czasu spędziłem w takich "budowlach" jako dzieciak ;)

58659 daniel111 Mężczyzna, 29 lat, Nowy Tomyśl