Przedszkolaki

Klocki edukacyjne - warto?

Veronniikkaa

Veronniikkaa

Jakiś czas temu znajoma bardzo zachwalała klocki edukacyjne . Zastanawiam się jednak czy kupować takie coś mojemu synowi . Chciałabym dowiedzieć się czy wasze dzieci bawią się takimi klockami, a jak tak, to czy przynosi to jakieś efekty edukacyjne???

56819 veronniikkaa Mężczyzna, 34 lata, Myślenice

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Veronniikkaa

Veronniikkaa

A możesz coś więcej na ten temat napisać ? Twoje dziecko/dzieci bawią się chętnie takimi klockami edukacyjnymi ? Zauważyłaś , że rozwijają się jakieś dodatkowe zdolności w trakcie zabawy z tymi elementami ?

56819 veronniikkaa Mężczyzna, 34 lata, Myślenice
RenataABCD

RenataABCD

Jak najbardziej :-) dziecko nie tylko bawi się, ale może nawet przede wszystkim uczy. To tak naprawdę zależy od tego, jakie klocki edukacyjne wybierzesz, ale generalnie dziecko ma lepszą kreatywność, potrafi bardziej skupić się na konkretnych zadaniach, poprawia się jego zdolność myślenia oraz skupienia itd.

56867 renataabcd Kobieta, 39 lat, Kraków
Veronniikkaa

Veronniikkaa

OK , Dzięki za pomoc, zawsze dobrze jest wiedziec cos wiecej na ten temat :)

56819 veronniikkaa Mężczyzna, 34 lata, Myślenice
psycholog Kamila Krocz

psycholog Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Klocki edukacyjne - jestem zawsze na tak! Nie tylko dziecko się nimi bawi, ale też się uczy, rozwija wyobraźnię, kreatywność, analizę i syntezę wzrokową, zdolności manualne itd. Te klocki to dobra inwestycja. Polecam!

27620 psycholog-kamila-krocz Kobieta, 33 lata, Lublin
hein44

hein44

Nie rozumiem wątpliwości. Efekty bywają różne. Takie są fakty, trzeba się z nimi najzwyczajniej w świecie pogodzić. Można powiedzieć, że tak uważam i się tego trzymam.

--

[...] naj­gorzej w życiu to sa­mot­nym być.

56924 hein44 Mężczyzna, 28 lat, Koszalin
kolcia

kolcia

Nie rozumiem wahań... Jeśli jakaś zabawka jest edukacyjna to chyba lepiej kupić taką niż "zwykła", która służy jedynie do zabawy. Wszystko co pomaga w rozwoju umiejętności naszego dziecka jest wartościowe.

57068 kolcia Kobieta, 36 lat, Lublin
Awilana

Awilana

Jak dla mnie wszystkie klocki są super! Są zabawką która rozwija kreatywne myślenie i bardzo rozwija również manualnie. U nas jest bardzo dużo klocków, zasadniczo to jedne z ulubionych zabawek moich maluchów. Najfajniej się patrzy jak coraz ciekawsze i rozbudowane konstrukcje robią.

57073 awilana Kobieta, 34 lata, Łódź