Przedszkolaki

Wiecznie suche gardło u przedszkolaka

~zytako

~zytako

odkąd córka chodzi do przedszkola (3lata) ma suche i podrażnione gardło, o co chodzi?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

savona

savona

Alergia bądź dziecko pije za mało wody, a za dużo słodkich i gazowanych napojów.

48258 savona Kobieta, 37 lat, Warszawa
Dziubala

Dziubala

Może jest tam coś co ją uczula np. wykładzina, maskotki? A może dostaje za mało picia? Mój średni syn swego czasu ciągle narzekał, że w przedszkolu mało picia dają i w domu pił potem hektolitry ;)
Zapytaj lekarki co poza piciem można by podać córce, by jej ulżyć.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
zula08

zula08

Moze jakas klimatyzacja czy nawiewy, popytaj innych rodziców czy dzieciaki nie mają takich problemów. Albo faktycznie jakaś alergia na cos. Kup cos na wzmocnienie odporności

58211 zula08 Kobieta, 37 lat, Wadowice
psycholog Kamila Krocz

psycholog Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Wysuszone gardło u dziecka może świadczyć o jakiejś alergii, chociażby na wykładzinę w przedszkolu itp. Możliwe, że zbyt mało pije w ciągu dnia? Czy w przedszkolu jest klimatyzacja? Może warto zapytać, kiedy była czyszczona, odgrzybiana? Warto też w domu zaopatrzyć się w nawilżacz powietrza, choćby najtańszy, nakładany na kaloryfer. To też w jakimś stopniu powinno przeciwdziałać wysuszaniu gardła u dziecka. Jeśli starania nic nie pomogą, proszę skonsultować się z laryngologiem.

27620 psycholog-kamila-krocz Kobieta, 33 lata, Lublin
kurkuma

kurkuma

Witaj, nie wiem czy jeszcze przeczytasz ten wpis, ale u nas był ten sam problem i bardzo pomógł nam taki spray który się psika do gardła. Stosuję się go zazwyczaj u chorych osób nie mogących pić, ale pomaga na wysuszone gardło z różnych powodów. Zapomniałam nazwy, ale w aptece na pewno Ci pomogą. Pozdrawiam.

57938 kurkuma Kobieta, 34 lata, Wrocław