Przedszkolaki

Buty do przedszkola

pęczak

pęczak

Za miesiąc wracam do pracy i posyłamy Młodą do przedszkola. Kompletujemy powoli wyprawkę i zgłupiałam, jeśli chodzi o wybór butów. W domu Maja biega w takich skarpetkach antypoślizgowych, jest jej wygodnie, ale do przedszkola musi miec jakies kapcie. No i własnie: kapcie, a może balerinki? na rzepę, czy wiązane? Tyle tego, doradzcie coś!

55543 peczak Kobieta, 31 lat, Biskupice

Odpowiedzi znajdują się poniżej

madzi

madzi

Haha, nie dziwie się, że głupiejesz ;) Nasz Jasiek miał przygodę z crocsami w przedszkolu, ale to się zupełnie nie sprawdziło, teraz ma takie kapcie zapinane na rzepy do przedszkola, a po domu wsuwane i jest git

48812 madzi Kobieta, 39 lat, Bytom
Pauulinna

Pauulinna

Dokładnie tak! kapcie zapinane na rzepy są bardzo fajne i moja córka bardzo sobie je chwali. Są wygodne i szybko można je zdjąć i założyć. Z tego co się orientuję to chyba większość dzieci w przedszkolu mojej córki ma właśnie takie buciki

55564 pauulinna Kobieta, 33 lata, Kraków
przedszkolegorzkow

przedszkolegorzkow

Wybierając buty dla dziecka do przedszkola trzeba pamiętać o kilku sprawach. Dzieci spędzają w przedszkolu kilka godzin, dlatego warto zadbać o to, by było im wygodnie. Buty powinny być tak wykonane, aby dziecko samodzielnie poradziło sobie z ich zakładaniem i zdejmowaniem, dlatego na początku odradzałabym wiązane buty, z którymi dziecko mogłoby mieć problem. Dobrym rozwiązaniem, jak napisała moja poprzedniczka, są buty zapinane na rzepy lub wsuwane. Kupując buty warto także sprawdzić, czy dziecku wygodnie jest w nich biegać, siadać i kucać. Odpowiednia konstrukcja buta powinna także zapewnić dziecku dobre oparcie i równowagę. Dlatego crocsy oraz inne klapki są zdecydowanie złym pomysłem, ponieważ nie zapewniają odpowiedniej stabilizacji stopy. Ostatnia rzecz, na którą warto zwrócić uwagę to materiał, z którego są wykonane buty. W przedszkolnych salach jest ciepło, a dzieci są w ciągłym ruchu, dlatego najlepiej wybrać buty z naturalnych tkanin, zapewniających odpowiednią wentylację. Sam fason i wzór jest już indywidualnym wyborem każdego rodzica i dziecka ;)

48816 przedszkolegorzkow Kobieta, 44 lata, Wieliczka
pęczak

pęczak

Dziękuję, nie spodziewałam się aż tak wyczerpującej odpowiedzi :) Muszę w takim razie przejrzeć modele w internecie i porównac ceny, a potem wybierzemy się z Małą na zakupy

55543 peczak Kobieta, 31 lat, Biskupice
Veronniikkaa

Veronniikkaa

Wydaje mi się , że najlepsze będą buty na rzepę , aby dziecko szybko mogło je założyć oraz zdjąć . Poza tym muszą być solidnie wykonane z dobrych jakościowo materiałów , aby były wygodne i długo służyły dziecku , ponieważ dzieci często są bardzo żywiołowe i przez to zwykłe buty szybko nadają się po prostu do wyrzucenia . No i przede wszystkim trzeba odpowiednio dobrać rozmiar , aby były nieco za duże . wtedy np.: skarpetka na zimę nie będzie stanowiła żadnego problemu , myślę, że to takie najważniejsz e kwestie

56819 veronniikkaa Mężczyzna, 34 lata, Myślenice
aleksa1

aleksa1

Moim zdaniem na rzepę są najlepsze. Dziecko samo sobie z nimi poradzi.

56827 aleksa1 Kobieta, 35 lat, Lublin
marzen@

marzen@

Moje dzieci noszą kapcie wsuwane lub zapinane na rzepy, wiele firm ma kapcie z oddychającą podeszwą, to też fajne rozwiązanie. Jakis czas temu kupiłam dziewczynom skórzane baletki i też się sprawdziły.

--

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

26646 marzen Kobieta, 13 lat, gdzieś daleko stąd...
aleksa1

aleksa1

Skórzane to też dobry pomysł, tylko niestety sa drogie :( Jednak lepiej czasem zainwestować więcej niż kupować coś, co zaraz się rozpadnie ;)

56827 aleksa1 Kobieta, 35 lat, Lublin
nikolina55

nikolina55

Nie ma sensu kupować dziecku drogich butów do przedszkola, przecie i tak zaraz je zniszczy.

53312 nikolina55 Kobieta, 24 lata, Radom
happymom

happymom

Moja córka ma albo Slippers'y albo butki skórzane z miękką podeszwą, które kupuję na stronie martamadeit (nie daję linka, bo zaraz pewnie usuną komentarz).
Z jestem i byłam zadowolona :) Od września teraz ma akurat śliczne Slippersy - szare w różowe kropeczki. A w poprzednim roku miała te skórzane - białe z kolorowymi piórkami :)

50734 happymom Kobieta, 29 lat, Kąkolewo