Przedszkolaki

Jakie zabawki dla przedszkolaków?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Wywijaska

Wywijaska

Jest wiele gier, które są dostosowane do wieku, oczywiście w różnych tematach, bo i o przyrodzie i o zawodach, literkach czy cyferkach. My mieliśmy na początek Lotto, czy memo, które czasami wykorzystywaliśmy po swojemu, a nie zgodnie z zasadami, ale synek bardzo lubi się nimi bawić. Tak samo dopasowywanie par np. jajko i kura czy małe zwierzątka trzeba połączyć w pary z mamą. Na długie jesienne popołudnia takie zabawki się przydają, a my możemy razem spędzić czas i przy okazji mały może się czegoś nauczyć. U nas pod choinką na pewno nie zabraknie nowych zestawów tego typu

44477 wywijaska Kobieta, 37 lat, wielkopolska
mikola34

mikola34

A u nas młody odkrywa u siebie właśnie duszę artystyczną. Uwielbia malować, dlatego kupiliśmy mu zestaw do malowania. I oczywiście lubi też autka i majsterkowanie, więc ma też narzędzia dla małego mechanika.

53638 mikola34 Kobieta, 29 lat, Warszawa
~Klaudya

~Klaudya

U nas, z czasem jak coraz więcej dowiadywaliśmy się na temat zakażeń owsicą u dzieci, było oduczenie naszej Marty, aby nie wkładała zabawek do buzi. Jak się dowiedziałam o tym, że jedna z dziewczynek w przedszkolu miała podejrzenie o tę przypadłość, WSZYSTKIE zabawki naszego dziecka przeszły gruntowną dezynfekcję. Drogie mamy przy wyborze zabawek ważne jest także, aby dało się zachować je w czystości. O tym jak należy odkażać rzeczy przeczytałam na stronie bezowsikow.pl

~zuzawozniak

~zuzawozniak

Klocki drewniane konieczność, są ciepłe w dotyku, zbliżają do natury, teraz wszsytkie mają atestowane farby na bazie wody i co ważne niezniszczalne, a więc potem można oddać innym dzieciaczkom w rodzinie albo sąsiadom [reklama usunięta].

nikolina55

nikolina55

Ja także uważam, że ekologiczne zabawki są bardzo dobre dla dzieci - należy od najmłodszych lat uczyć dziecka,że natura jest ważna.

53312 nikolina55 Kobieta, 24 lata, Radom
~zuśkaa

~zuśkaa

u nas furorę robi bramka piłkarska [reklama usunięta]. Mamy w domu dwóch łobuzów - 4 i 6 lat to jest dla nich jak znalazł. a ja też się cieszę że są zainteresowani piłką a nie tylko komputerem i tabletem

es_ze

es_ze

A są takie zabawki, którymi dłużej sie bawią Wasze pociechy, bo u nas to na razie jest taka chwilowa euforia...

--

J. 08.2002, K. 08.2014, o matko ;)

42705 es-ze Kobieta, 40 lat, już nie Kraków
Dziubala

Dziubala

Es_ze, u najmłodszej pociechy nr 1 jest "Tomek i przyjaciele" i wszystko co z nim związane - pociągi, tory, stacje itd. On je uwielbia, aż jestem zaskoczona, że tyle czasu to trwa (już prawie 2 l.) :D

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
aga21

aga21

es_ze przychodzi czas kiedy dziecko dłużej się czymś zajmie :) u nas standardowo to tory drewiane, klocki lego (teraz przechodzimy na te mniejsze) kolorowanki od czasu do czasu, teraz powoli się cieplej robi to jest szał na granie w piłkę i naukę jazdy na rowerze :)

50739 aga21 Kobieta, 29 lat, gdzieś
ada_mama_jaśka

ada_mama_jaśka

Ostatnio hitem dla maluchów są gry planszowe uczące programowania. W zasadzie to są bardziej klocki, które trzeba do siebie dopasowywać. Myślę, że to jest świetny pomysł na kreatywną zabawkę, mój Jasiek jest zachwycony, ja zresztą też - uczy go to już teraz podstaw logicznego myślenia :)

55806 ada-mama-jaska Kobieta, 29 lat, Kraków