Przedszkolaki

Nauka czytania i pisania

Nautil

Nautil

Hej. Znacie jakieś metody, żeby nauczyć dzieci czytać? Nauka czytania i pisania jest bardzo męcząca dla dzieci? Jak myślicie?

52457 nautil Mężczyzna, 54 lata, Gdynia

Odpowiedzi znajdują się poniżej

kryptos

kryptos

Ciężko ocenić czy jest ciężka - link nie działa :)

52574 kryptos Kobieta, 27 lat, Nowy Sącz
~filip.reczek

~filip.reczek

Ja w ogóle wychodzę z założenia, że o nasze maluchy trzeba dbać od najmłodszych lat, a nawet tak z pozoru błaha rzecz jak wybór zabawki jest ważna. Razem z żoną już od maleńkości przyzwyczajaliśmy nasze dzieci (sztuk 3) do zabawek edukacyjnych typu klocki Lego z [reklama usunięta] czy quizy lub gry planszowe, że potem jak przyszło do nauki pisania i czytania to maluchy nie miały już większych problemów. Były bardziej kreatywne, cierpliwsze, spokojniejsze, ale też zdecydowanie szybciej "łapały wiedzę. A więc moja rada - najlepiej zacząć jak najwcześniej

ARichter

ARichter

U moich dzieci najlepiej sprawdziła się metoda sylobowa, pomimo tego, że znały litery nie umiały nadal czytać. Udało mi się trafić na super aplikację do nauki i mamy to już za sobą. Polecam u mnie się sprawdziło.
https://czytka.edu.pl/

60426 arichter Kobieta, 38 lat, Warszawa
~walentynkowa

~walentynkowa

Dlatego dobrze jest przyzwyczajać dziecko od małego do kolorowania chociażby, dzięki czemu nabiera wprawy trzymając i operując kredką czy flamastrem :) Kreatywność twórców takich rzeczy jest ogromna, można wybrać różnorodne wzory i motywy, oraz dopasować je do wieku dziecka. Tutaj można sobie poczytać na ten temat: https://blog-juniorangin.pl/

Ela78

Ela78

Dzieci teraz maja w przedszkolu angielski a rodzice pomimo tego, wysyłaja na dodatkowe kursy/ lekcje. Pewnie takie dziecko, które ma dodatkowe zajęcia, podwyższa poziom. Czy warto zamiast zajęć dodatkowych kupic dziecku ksiażeczki do nauki angielskiego lub bajkę ? Bo znalazłam takie na English Book Club https://englishbookclub.pl i chciałabym swojej córce kupić, by w wolnej chwili uczyła się też w domu.

55194 ela78 Kobieta, 40 lat, Bydgoszcz
Dziubala

Dziubala

Ela78, poczekaj z tym angielskim do podstawówki. Na naukę przyjdzie jeszcze czas...

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 10 lat, Kraków