Skocz do zawartości
Forum

Zachłystowe zapalenie pluc


Gość emila741

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy może mi ktoś poradzić. W lutym moja corka zachłysnęła sie z tego powodu lezala ponad 2 tygodnie w szpitalu, miala zabieg bronchofiberoskopii, w zaleceniach szpitalnych i na kontroli u pulmonologa, dostałą inhalacje z mucosolvanu, berodual i pulmicort, później, nebbud, w piatek miałą ostatnia inhalacje, a od od soboty meczy ją straszny suchy kaszel. Czy to moze byc efekt odstawienia sterydów? Czy organizm tak moze zareagować? Czy miał ktos taki przypadek ze dziecko po zakończonych inhalacjach męczył kaszel?

Odnośnik do komentarza

Emila741, mam nadzieję, że kaszel już minął córeczce. Lekarz powinien cię uprzedzić, że po odstawieniu leków dziecko może kaszleć jeszcze nawet kilka tygodni. I nie ma to związku tylko z tą chorobą, bo nawet po zwykłym przeziębieniu kaszel może się jeszcze długo utrzymywać. I nie jest zaraźliwy. Może natomiast martwić to, że był tak mocno suchy. Trzeba podawać dużo płynów, by nawilżyć drogi oddechowe, wtedy też łatwiej odkasływać. A jakbyś miała nadal wątpliwości, to najlepiej skonsultować to z lekarzem.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość IwoneczkaN

To prawda, u nas po zapaleniu płuc, ale pneumokokowym synek miał jeszcze miesiąc kaszel od odstawienia leków i wypisie ze szpitala. Bardzo sie tym martwiłam, ale tak jak radzi Dziubala lekarz kazał nam nawilżać gardełko i drogi oddechowe, a także dbać o wilgotność pwoietrza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...