Przedszkolaki

Rajstopy, czapki, szaliki

~alexandra12000

~alexandra12000

Synek ma 4 lata chodzi do przedszkola , czy jeszcze zakladacie rajstopy i czapki zimowe? Bo nie wiem czy mu jutro założyć bo rano jednak zimno.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

adasaga3

adasaga3

Marzec jest jeszcze zimnym miesiącem ( u nas jest nawet zimniej niż w lutym), zwłaszcza ranki potrafią być jeszcze bardzo chłodne. Czapkę zakładam obowiązkowo, szalik lub kominek też, rajstopki nie zawsze, czasem córka idzie do przedszkola w cieplejszych spodniach czy ocieplanych legginsach i dopiero w przedszkolu przebieram ją w cieńsze spodnie czy zakładam spódniczkę.

39504 adasaga3 Kobieta, 39 lat, Racibórz
marzen@

marzen@

U mnie podobnie - czapka raczej cienka (zawsze można założyć kaptur od kurtki jesli jest potrzeba), szalik czy chustka pod szyję, spodnie albo typu jeansy i wtedy tylko jedna para albo cienkie legginsy/rajstopy i na to jakieś dresy na drogę. Jeśli córka jedzie autem to nie chce zakładać drugich spodni i jej nie zmuszam. Jeśli idziemy pieszo - zakłada bez szemrania, bo nie lubi marznąć. Wracając z przedszkola często zahaczamy o park, sklep, plac zabaw - spędzamy na dworze sporo czasu, a pogoda bywa różna, często jest wilgotno i zimny wiatr. Rano też zimno.

--

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

26646 marzen Kobieta, 13 lat, gdzieś daleko stąd...
Dziubala

Dziubala

U mnie najmłodszy synek (niespełna 2l.) nadal w rajtkach i czapce zimowej, ale nie takiej grubej tylko zwyczajnej dzianinowej. Rano często temperatura oscyluje wokół zera albo ciut niżej, więc da się odczuć chłód, brr.
A starsi synowie od zimy, gdy mieli 5-ty rok życia przestali chodzić w rajtkach, pod spodniami tylko skarpety ;). Rajtki czy getry zakładali pod spodnie tylko wtedy, gdy szli na górkę na sanki i to dlatego, że zmuszałam ich do tego szantażem ;). Ciekawe czy najmłodszy też będzie taki antyrajtkowy :D
Generalnie u nas zimny chów jeśli chodzi o ubieranie ;)

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
happymom

happymom

Zależy jaka ma być temperatura - jeśli powyżej 5 stopni, to córka ma dżisny i skarpetki lub grubsze rajstopki i sukienkę. Jeśli mniej - to ma zwykle tunikę i rajstopki w przedszkolu, a w szatni zostawiam spodnie lub legginsy i ubiera je, gdy idą na spacer.

50734 happymom Kobieta, 29 lat, Kąkolewo
happymom

happymom

Co do czapki i szala, to już nie nosi tych najcieplejszych, co miała, gdy były mrozy. Zakładam jej komin - albo podwójny bawełniany albo wełniany, ale cienki. I czapki od komplety - czyli albo z cienkiej wełny albo z tej podwójnej bawełny.

50734 happymom Kobieta, 29 lat, Kąkolewo