Skocz do zawartości
Forum

Sztućce dla dziecka


Gość Edytetka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Edytetka

Moja córka trochę nie radzi sobie z jedzeniem normalnymi sztućcami, znajome mówiły że od początku dawały takie normalne no ale teraz nie wiem czy nie powinnam postawić na takie dziecięce. Jakimi jedzą Wasze dzieciaki?

Odnośnik do komentarza

W jakim wieku jest dziecko. Przedszkolaki w placówkach jedzą normalnymi sztućcami. Można zamiast łyżki dać łyżeczkę od herbaty, zamiast widelca - widelczyk do ciasta jeśli maluch sobie nie radzi, bo np. łyżka jest za duża. Można też kupić sztućce dla dzieci, jeśli chcesz. A najlepiej niech dziecko decyduje - wszak to ono wie najlepiej, czym mu najwygodniej.

Odnośnik do komentarza

Nie wszystkie dziecięce sa niewygodne.
Są takie normalne, stalowe sztućce, które mają normalne kształty, są tylko troszkę mniejsze i mają ewentualnie jakąś dziecięcą aplikację, zamiast "dorosłego" wzorku.
Zależy też jakie kto ma sztućce w domu. U moich rodziców są takie niewielkie, bardzo zgrabne, ja mam standardowe. U teścia są tak wielkie łychy, bo łyzkami trudno je nazwać, że nawet ja mam problem by paszczę odpowiednio szeroko rozdziawic, a co dopiero małe dziecko. Zwykle teść wygrzebie gdzieś z czeluści kredensu jakieś łyżki w normalnych rozmiarach, a jeśli nie, to młode jedzą łyżeczkami od herbaty.
Poza tym moja dwulatka bojkotuje zarówno dużą łyżkę i widelec, jak i dziecięce sztućce - używa wyłacznie łyżeczki, widelczyka do ciasta (ale tylko z jednego kompletu - ma 4 a nie 3 ząbki, więc wygląa jak miniatura normalnego) oraz noża stołowego.

Odnośnik do komentarza

Edytetka, a w jakim wieku masz córkę? Nie ma jakiś granic, że do tego wieku plastikowe sztućce, a od tego "dorosłe". To kwestia indywidualna i sama możesz zdecydować kiedy dać dziecku do ręki metalowe sztućce.
U mnie najmłodszy syn przeszedł (ja przeszłam ;)) szybko na metalową łyżeczkę, jak miał ok. pół roku, po prostu tak było mi wygodniej. A co ciekawe przy starszych synkach używałam plastikowej łyżeczki do chyba ok. 2rż. Z widelcami było inaczej, bo od początku mieli metalowe, z tym, że to były takie małe widelczyki, jak do ciasta :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...