Przedszkolaki

3 migdał...

~alexandra12000

~alexandra12000

Witam wczoraj bylam z synkiem u laryngologa ma 4 lata bo wszystkich badaniach okazalo sie ze ma do usunięcia 3 migdal i do tego ma przerośnięte je, maly bardzo dużo choruje i do tego pogorszyl mu się sluch wczoraj pan doktor potwierdził, i teraz moje pytanie brzmi czy ten zabieg jest bezpieczny ?? Bardzo się boje o niego naczytalam sie o powikłaniach .... Zabieg bedzie w gdańsku .

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Dziubala

Dziubala

Alexandra12000, każdy zabieg niesie za sobą ryzyko powikłań, ale wycięcie migdałów to jeden z najpopularniejszych i najczęstszych zabiegów i ma tak naprawdę niskie ryzyko powikłań.
Mój średni syn jako 3 latek miał wycięty trzeci migdał a boczne przycięte do właściwych rozmiarów. Powikłań zero :)
Nie bój się, bo nie ma czego. Powodzenia :)

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
dara87

dara87

Cześć Aleksandra:) tak jak poprzedniczka uważam, że każdy zabieg niesie ze sobą ryzyko.. ale w tym przypadku jest na prawdę minimalne. Mój synuś miał usunięty 3 migdał jak miał niecałe 4 latka. Jestem bardzo zadowolona z efektu i gdybym miała drugi raz decydować to nie zastanawiałabym się nawet sekundy:) komfort życia mojego synka jak i mój się zwiększył:) poza tym w naszym przypadku większym ryzykiem było zostawienie tego migdałka, bo dochodziło już do bezdechów nocnych i obrzęków krtani - syn się dusił nie mógł oddychać, szpital, adrenalina... itd horror:/ po zabiegu syn się wyspał i jak się obudził od razu chciał jeść, ani razu nawet nie powiedział że go coś boli:) po usunięciu migdałka zdecydowanie mniej choruje, a nawet jak jest chory to lżej przechodzi tą chorobę.

50659 dara87 Kobieta, 32 lata, Poznań
aga21

aga21

U nas też jest ten problem z 3 migdałkiem właśnie, zastanawiam się czy go nie wyciąć, ale strasznie się boję :( to się robi w znieczuleniu ogólnym? Jak długo się to goi? Syn czasami wymiotuje przez to, teraz jesr 3 tydzień chory, już mam dość siedzenia przez to w domu :(

50739 aga21 Kobieta, 29 lat, gdzieś
Dziubala

Dziubala

Aga21, a na czym polega problem z migdałem? Macie wskazanie do wycięcia? Z reguły zanim nastąpi decyzja o wycięciu migdała, to próbuje się go lekami obkurczyć.
Wycięcie migdała zawsze jest w znieczuleniu ogólnym. Ciężko powiedzieć ile się goi po zabiegu. Mój syn po kilku dniach jadł już wszystko, a ogólnie mieliśmy pilnować, by przez 2 tygodnie od zabiegu nie biegał i nie skakał. Nie było żadnych problemów po zabiegu, nie krwawił nawet ani trochę.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
Mamazmazur

Mamazmazur

To dość popularna sprawa i te zabiegi są dość bezpieczne. Kilkoro dzieci z przedszkola moich miało trzeci migdał i wszystko dobrze sie skonczylo

51617 mamazmazur Kobieta, 31 lat, Mrągowo