Skocz do zawartości
Forum

3 migdał...


Gość alexandra12000

Rekomendowane odpowiedzi

Gość alexandra12000

Witam wczoraj bylam z synkiem u laryngologa ma 4 lata bo wszystkich badaniach okazalo sie ze ma do usunięcia 3 migdal i do tego ma przerośnięte je, maly bardzo dużo choruje i do tego pogorszyl mu się sluch wczoraj pan doktor potwierdził, i teraz moje pytanie brzmi czy ten zabieg jest bezpieczny ?? Bardzo się boje o niego naczytalam sie o powikłaniach .... Zabieg bedzie w gdańsku .

Odnośnik do komentarza

Alexandra12000, każdy zabieg niesie za sobą ryzyko powikłań, ale wycięcie migdałów to jeden z najpopularniejszych i najczęstszych zabiegów i ma tak naprawdę niskie ryzyko powikłań.
Mój średni syn jako 3 latek miał wycięty trzeci migdał a boczne przycięte do właściwych rozmiarów. Powikłań zero :)
Nie bój się, bo nie ma czego. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

Cześć Aleksandra:) tak jak poprzedniczka uważam, że każdy zabieg niesie ze sobą ryzyko.. ale w tym przypadku jest na prawdę minimalne. Mój synuś miał usunięty 3 migdał jak miał niecałe 4 latka. Jestem bardzo zadowolona z efektu i gdybym miała drugi raz decydować to nie zastanawiałabym się nawet sekundy:) komfort życia mojego synka jak i mój się zwiększył:) poza tym w naszym przypadku większym ryzykiem było zostawienie tego migdałka, bo dochodziło już do bezdechów nocnych i obrzęków krtani - syn się dusił nie mógł oddychać, szpital, adrenalina... itd horror:/ po zabiegu syn się wyspał i jak się obudził od razu chciał jeść, ani razu nawet nie powiedział że go coś boli:) po usunięciu migdałka zdecydowanie mniej choruje, a nawet jak jest chory to lżej przechodzi tą chorobę.

Odnośnik do komentarza

Aga21, a na czym polega problem z migdałem? Macie wskazanie do wycięcia? Z reguły zanim nastąpi decyzja o wycięciu migdała, to próbuje się go lekami obkurczyć.
Wycięcie migdała zawsze jest w znieczuleniu ogólnym. Ciężko powiedzieć ile się goi po zabiegu. Mój syn po kilku dniach jadł już wszystko, a ogólnie mieliśmy pilnować, by przez 2 tygodnie od zabiegu nie biegał i nie skakał. Nie było żadnych problemów po zabiegu, nie krwawił nawet ani trochę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...