Przedszkolaki

Co na prezent dla 4-letniego chłopca?

adasaga3

adasaga3

Zbliżają się 4 urodziny bratanka. No i mam problem co mu kupić na prezent. Myślałam o grach, planszówkach, ale nie wiem co się sprawdzi. Proszę, niech mamy chłopców doradzą mi czym lubią się bawić ich synowie w tym wieku.

39504 adasaga3 Kobieta, 39 lat, Racibórz

Odpowiedzi znajdują się poniżej

adasaga3

adasaga3

Samochodów ma już całe mnóstwo, muszę więc wymyślić coś innego. Znajoma podpowiedziała mi że podobno fajne są klocki blocki lub klocki cobi. Podobno jest to tańszy odpowiednik lego. Ma ktoś może takie klocki, co o nich sądzicie?

nikawa

nikawa

Z gier dla 4.latka polecam
"Nogi stonogi".
Mój syn zbierał już też karty piłkarskie (to trwa do dziś...).

35628 nikawa Kobieta, 34 lata, P
Dziubala

Dziubala

adasaga3, dla 4 latka z gier fajne możne być Grzybobranie, to taki klasyk planszówkowy w każdym chyba domu ;)
Z gier mogą się też sprawdzić "Spadające małpki" :)
Klocki Cobi mamy, jest różnica do Lego, ale jak dziecku zależy tylko na samym fakcie posiadania klocków, to Cobi będzie ok :)
A jak bratanek ma dużo samochodzików, to może przydałby się do nich garaż :)

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
marzen@

marzen@

Garaż albo tor dla samochodów, skoro ma ich dużo.
Może kask i ochraniacze (przydadza się na rower, rolki), rolki, hulajnoga.
Książeczki - albo klasyczne wiersze i opowiadania lub są serie z bohaterami bajek (Samoloty, Auta, Stacyjkowo itp.)
Gry różniaste - od klasycznego, wspomnianego wyżej, Grzybobrania, Piotrusia, Chińczyka, po współczesne jak Spadające Małpki, Monopol Junior itp.
Puzzle
Ciastolina - są różne zestawy: ze zwykłymi foremkami lub tematyczne (Cukiernia, Budowa, z bohaterami z bajek). Nie znam dziecka, które nie lubi ciastoliny.
Magiczny (magnetyczny, kinetyczny) piasek - jeszcze nie miałam w ręku, ale zamierzam dzieciom na najbliższą okazję sprawić. Filmiki w sieci wyglądają zachęcająco.
Jak dziecko ma duzo zabawek to lepiej zamiast kolejnego grata, który bedzie zajmował dużo miejsca i się kurzył sprawić albo coś co się szybko zużywa (ciastolina, farby, klocki kukurydziane) lub np. karnet na basen (tzw. wodne przedszkole) lub do jakiejś "kulkolandii", kina czy w inne ciekawe dla dziecka miejsce.
możan tez złożyć się w kilka osób z rodziny na jakiś większy prezent, jak na przykład rower.
Poza tym maluchy w tym wieku lubia ubrania z postaciami z bajek (tylko muszisz sę dowiedzieć co aktualnie jest na topie u Twojego jubilata)

--

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

26646 marzen Kobieta, 13 lat, gdzieś daleko stąd...
adasaga3

adasaga3

Marzena, Dziubala, dzięki za porady. Mały dostał duży zestaw klocków "remiza strażacka" z firmy Blocki oraz gry "pędzące żółwie " i "monopol junior". Pozostałe Wasze propozycje wykorzystam przy okazji zbliżających się świąt wielkanocnych, już wiem że bratanek dostanie piasek kinetyczny. ;-)

es_ze

es_ze

Potwierdzam, Grzybobranie jest super, to jeden z najczęściej dawanych przeze mnie prezentów kiedyś i zawsze wzbudzał furorę.
A pędzące żółwie biją rekordy u młodzieży i dorosłych (tak, nie pomyliłam się) :)

--

J. 08.2002, K. 08.2014, o matko ;)

42705 es-ze Kobieta, 40 lat, już nie Kraków
adasaga3

adasaga3

Es_ze, "Grzybobrania" nie kupowałam, ale znamy ją, bo bratanek dostał ją rok temu na urodziny. I rzeczywiście się w nią nagrać nie może. My kupiliśmy taką wersję dwustronną, na odwrocie jest inna gra- "cudowna podróż" (czy jakoś tak). Mnie osobiście urzekają te maleńki figurki grzybków. ;-)
Co do "pędzących żółwi" to też się bratankowi podoba, już na urodzinach graliśmy w nią rodzinnie. Mam zamiar kupić ją swojej 4 -latce "na Zajączka".

Es_ze, nie wiem czy słyszałaś o podobnej grze -"pędzących jeżach", ponoć trudniejszej wersji "pędzących żółwi".

es_ze

es_ze

Tak, nie grałam w nią jeszcze ale jest podobno tak samo szybka i urocza jak żółwie. Taka rozrywka dla każdego:)

--

J. 08.2002, K. 08.2014, o matko ;)

42705 es-ze Kobieta, 40 lat, już nie Kraków
Dziubala

Dziubala

O, nie wiedziałam, że są "Pędzące jeże", to mam pomysł na prezent :). "Pędzące żółwie" mamy, też są super, gramy całą rodziną :)

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków