Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Kukurydza wydaje mi się, że jak nie masz żadnych bóli czy innych objawów niepokojących to chyba ok, ale jak się martwisz to sprawdź czy wszystko jest dobrze. Odpocznij i uważaj na siebie !!

Przy okazji dowiedziałam się że ta dziewczyna co spadła ze schodów parę dni temu miała cesarkę i urodził jej się mały zdrowy Jasiu :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5e94eyon4y.png

Odnośnik do komentarza

Zaskoczyłyście mnie z tym leżeniem/spaniem na plecach ja często się kłade na plecy bo wtedy Zuzia zaczyna być bardziej aktywna a wczoraj nawet Udało mi się nagrać jak kopie :) chociaż teraz jak pisze to leże na prawym boku a ona cały czas tam fika naprawde jest to piękne uczucie :)

Jeśli chodzi o twardnienie brzucha to ja też raczej tego nie mam chyba że mam i nie czuje lub nie wide tego ....

A mi wpadł ostatnio o oko wózek coletto jest piękny ale jeszcze sie wstrzymam z jego kupnem i pooglądam jakieś inne żebym potem nie żałowała że kupiłam go za wcześnie

Kukurydza jeśli brzuch nie boli nie twardnieje nie plamisz to poleż odpocznij a jeśli mimo naszych rad dalej się niepokoisz to dla własnej siebie żebyś była spokojna możesz podjechać na usg może wtedy się uspokoisz :)

Jutro jade na tą krzywą cukrową wrrrrrr aż się martwie jak to będzie trzymajcie kciuki żebym dała rade :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37uay3iae2ngpt.png

Odnośnik do komentarza

Kukurydza, w 3 miesiącu miałam wypadek samochodowy- facet chciał zmienić pas, ale nie zauważył że nim jechałam. Zacisnęly mi się pasy na brzuchu, wybuchła poduszka był płacz i zgrzytanie zębów. Po kilku godzinach okazało się że wszystko zostało zamortyzowane i śladu po wypadku nie było ;)

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Moje cudowne! ! Jesteście naprawdę nieocenione i niesamowite z takim natychmiastowym odezwem :*

Leżymy i odpoczywamy, dlatego nie pisałam od razu. To nie był mocny upadek dlatego nie panikuje. Postanowiliśmy z mężem, że poczekamy do czasu aż on skończy prace (po pracy planował jeszcze spotkanie ale z niego może się wykręcić). Do tego czasu może lekarz oddzwoni i się wypowie. Ale myślę, ze będzie ok. Chłopcy się odzywają i to najważniejsze.
Ale coś nie mam szczęścia do poniedziałkow. :/ Za tydzień owijam się folia babelkowa. :/ ;)
Dziękuję Wam jeszcze raz za odzew!!

Odpisze później na resztę postów, poki co jemy czekoladę i odpoczywamy :)

Odnośnik do komentarza

Anula11
ja na ten egzamin zapisalam sie w listopadzie jak jeszcze nie wiedzialam o moim "stanie" wiec jak juz zaplacilam za niego ponad 400 pln to stwierdzilam ze przejde sie a moze akurat sie uda:P no ale serio w pelni cie rozumiem ja tez mam bardzo słabe myślenie!!

Evee,
no ja w sumie mam jak Ty bo po dwie tabletki 50 mg dwa razy dziennie...
ja tez mam co wizyte USG transwaginalne a chodze na wizyte co 2 tyg i moja szyjka robi co chce bo ostatnie dwa miesiace wygladaja nastepujaco: 39mm,30mm,43mm,30mm ona ciagle jest w normie no ale za bardzo sie zmienia stad ta luteina i sie okaze w czw. Ja nie mialam skurczow teraz jedynie od tygodnia te przepowiadajace...
wspolczuje problemow z polozna..

Motylek
jestes bardzo zgrabna i ladna dziewczyna! wiec tak fajnie Ci brzusio widac:D

Katalina
cofnij sie kilka stron:D juventika kupila wlasnie anex i ja ja dopytywalam o niego:D

Kukurydza
spokojnie poloz sie i odpocznij! jak nic nie boli i nie ma jakis niepokojacych objawow to na pewno jest wszystko w porzadku!! Slonce uwazaj tam na siebie!

Patrycja
Łącze sie z Toba w bólu! tez mam jutro krzywa wiec pomysl ze w Kraku tez jest dziewcze ktore bedzie to przechodzic:D

jeszcze mam takie pytanko:D czy jak sobie chodzicie to chce wam sie bardziej sikac?:D bo ja wlasnie jak chodze to normalnie mam wrazenie ze ciagle mi sie sikac chce i ciekawi mnie czy tez tak macie?

http://www.suwaczki.com/tickers/relgpiqvaekund3p.png

Odnośnik do komentarza

Antynikotynowa spokojnie !! :)
Dawka tyroksyny 50 to najniższa możliwa dawka wiec wygląda na to,xe po prostu za mało dla Ciebie i lekarz ma pewno podniesie (ja przy tsh 4.5 biorę 50 i 75 na zmianę wiec dziwne,że dostałaś taka niska dawke).
Hematokryt, erytrocyry i te współczynniki na m... (nie pamiętam temat skrótu ale one są jakimiśwspółczynnikami objetosciowymi) swiadcza o anemii a to w ciąży naprawdę chleb powszedni .
Leukocyty gdyby były podniesione to mogłabyś się obawiać. :)

Odnośnik do komentarza

Antynikotynowa

ja az tak sie nie znam na wynikach krwi.. ale morfologia nie jest taka zla.. jak nawet masz odchylenie od norm to bardzo malutkie, nawet moze to byc blad przy wyniku zawsze moga byc mininalne odchylenia.

natomiast jest chodzi o TSH to szybciutko do endokrynolog! wiem ze oni jeszcze sprawdzaja proporcje miedzy ft4 a tsh. Dawka 50 jest bardzo niska ja przed ciaza bralam 75.. a teraz mam 100 a nawet bralam 125 i wiem ze sa dziewczyny na forum co biora 200 wiec spokojnie mozna podniesc ale musisz biegusiem do lekarza isc!

http://www.suwaczki.com/tickers/relgpiqvaekund3p.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny szybki meldunek.
Lekarz oddzwonil. Powiedział, ze jeśli nic nie boli i nie twardnieje bardziej niż na codzien to na wszystko jest ok i nie ma potrzeby przyjeżdżać.
Ale skoro minęła juz godzina i nic nie zaczęło boleć oraz nie bolało przy samym upadku to jest na pewno ok. Gdyby coś zaczęło się dziać to mam jechać na usg choć ma tym etapie nie powinno już się nic wydarzyć.
Dziękuję Wam jeszcze raz za pomoc, dobre slowo i szybka reakcje!

Mąż juz postawił warunek ze od jutra wstaje z nim rano i biorę prysznic póki on jest w domu. :)

Odnośnik do komentarza

Kukurydza, Edzia dziękuję :*
TSH dwa tyg wcześniej miałam na poziomie 3,96,a teraz... W czwartek idę do prowadzącego (który mam wrażenie chyba się nie do końca tym przejął, może teraz sobie weźmie to do serca) we wtorek do niezależnego na konsultacje. Zobaczę co oni na to, a jak nie będę zadowolona to poszukam i pójdę do endykrynologa... :(
Przed ciążą nie miałam z tym problemów.
Edzia, a jeśli można w jakich granicach wynosi Twoje tsh?

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72702.png

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgx9n73sy9l9s01.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,
U mnie też poniedziałki słabe :-( więc łącze się z Tobą kukurydza. Ja zaliczyłam wczoraj lądowanie na kolanie bo straciłam równowagę, a od wieczora mnie męczy przeziębienie. Ale mój mały mężczyzna dzielnie dba o swoja mamę i co kicham to mi przynosi chusteczki :-)
Antynikotynowa
Z wynikami nie pomogę bo się nie znam jednak jeśli Cie bardzo niepokoją zadzwoń lub podejdź do lekarza prowadzącego ciąże lub lekarza pierwszego kontaktu.

http://s1.suwaczek.com/201305174562.png
http://s7.suwaczek.com/201608031761.png

Odnośnik do komentarza

Antynikotynowa jestem pewna,że za mała dawka tyroksyny. Zanim pójdziesz do endo, zrób sobie jeszcze najlepiej ft3 i ft4 i ewentualnie antyTPO to będzie miał więcej informacji.
U mnie też przed ciążą tsh było książkowe :)
Najlepiej od razu iść do endokrynologa.
A daj jeszcze znać czy przyjmujesz tyroksyne rano na czczo? Bo to też jest ważne.
Na pewno się tym nie denerwuj bo wszystko jest do opanowania lekami. To są ważne hormony bo wpływają na kształtowanie układu nerwowego dzidziusia, ale na tym etapie maluch tez juz sam wytwarza te hormony :)
Niestety to są leki które dobiera się doświadczalnie na ślepo bo każdy pacjent zareaguje i przyswoi je inaczej.
Nie stresuj się na pewno i daj znać jak będziesz juz wiedziała, co dalej. :*

Odnośnik do komentarza

Widze, ze coraz wiecej z Nas ma problem z tymi skurczami, ja moge tylko poradzic, bo i w pierwszej ciazy lezalam dlugo na patologii i teraz tez juz mam pobyt w szpitalu za soba, jesli skurcze sa w dole podbrzusza i jest ich wiecej niz 10 w ciagu dnia, lepiej dla wlasnego spokoju skonsultowac sie z lekarzem, chociaz moj w moim przypadku kazal mi jechac od razu na izbe do szpitala gdzie pracuje, i wtedy oni szybko reaguja odpowiednimi lekami. Same skurcze nie sa grozne, ale moga doprowadzic do skracania sie szyjki macicy, fachowo to chyba jest niewydolnosc szyjki macicy czy jakos tak.

Jesli Wam dokucza to twardnienie brzucha, to unikajcie lezenia na plecach bo podobno to powoduje, ze macica jeszcze czesciej sie stawia.
Ja ciagle na tym lewym boku i juz nie moge sie doczekac jak przyjdzie moj rogal do spania :))) Nigdy nie bylam za kupowaniem jakis dziwnych gadzetow, ale widze ze w tej ciazy nie dam rady bez pomocy podusi, ukladam sobie pod nogi i pod brzuszek z koca ale zaraz sie odkopuje, a taka poduszka moze pomoze.

Patrycja08 - z ta krzywa cukrowa, to wiele osob straszy ze glukoza ze ble, tu juz ktos wspominal, to jak wypicie bardzo slodkiej herbatki :))) mozesz sobie wcisnac cytryne bo ona nie wplywa na wyniki i bedzie dobrze :))

Kukurydza123 - sciskam mocno, wyoczywaj :*

http://www.suwaczek.pl/cache/8339c5d7e0.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/ex2be6yds3jgvxlv.png

Odnośnik do komentarza

Myszka odezwij się jak już odpoczniesz i dojdziesz do siebie :*

Edzia do teściów "niestety" 170km. Ale to całkiem duży plus, bo dzięki temu widzimy się na tyle rzadko, że całkiem dobrze się znosimy ;) :D A teraz nawet wyjazd do domu to dla mnie wyczyn. Zle znoszę samochod.
Dobrze, że masz zdrowe podejście do egzaminu. Pamiętam, jak trzymałyśmy za Ciebie kciuki!:D

Evee mam nadzieję, że znajdziesz dogadaną położną. :/ Myślę, że warto mieć taką osobę. No albo chociaż kurs w szkole rodzenia.
A co tam się podziało między Wami? :*
I bardzo dziękuję, ale niestety specjalistką nie jestem choć bardzo chciałąbym być:) Nas na temat choliny nie uczono, może położne lub lekarze albo dietetycy wiedzą więcej na ten temat. Ja natomiast wychodzę z założenia, że pełnowartościowa dieta gwarantuje dziecku w brzuchu matki prawidłowy rozwój. Tego samego zdania jest mój lekarz. Włączyłam parę artykułów i od razu wyczytałam, że niski poziom choliny grozi kalectwem, upośledzeniem itp... Chcąc w to wierzyć, albo znacznie więkcej z nas musiałoby urodzić się chorych, albo po prostu poziom choliny w takiej typowej diecie jest wystarczający :)

Mamalina chyba żadna z nas nie wie na temat ciązy tyle, co Ty więc na pewno jest jasne, że nie nadużywasz podnoszenia:) Ale wiesz- musimy się o Ciebie pomartwić, bo jesteś nasza! :)

Soncia, katalina, Evee. mmj, marta_joanna- fajnie, że podzieliłyście się doświadczeniami swoimi i bliskich. W pierwszej chwili dopadły mnie ogromne wyrzuty sumienia, że pewnie tylko ja jedna jestem taką chodzącą pokraką :) Oczywiście w cudzysłowiu :)

Marta_joanna- to w kolejny poniedziałek owijamy się fiolią bąbelkową razem. :) :* Wracaj do sił! Ściskam mocno i wysyłam duuużo energiii :*

Odnośnik do komentarza

Kukurydza – doskonały plan: folia, czekolada i kanapa! Tak trzymać! :)
Antynikotynowa – nie zamartwiaj się tym tsh, bo nic złego się nie wydarzy, prawdopodobnie przez ten niedobór hormonów jedynie Ty możesz się ciut gorzej czuć. Endokrynolog na pewno Ci zwiększy dawkę i do 2-3 tygodni wszystko będzie ok. Ja obecnie mam najlepsze tsh w życiu (1,2), a zaczynałam z wynikiem podobnym do Twojego. Co miesiąc mam zwiększaną dawkę, pomimo że wynik jest w normie. Lekarz twierdzi, że to ze względu na rosnące zapotrzebowanie.
Edzia85 – na pewno ten egzamin pójdzie Ci jak z płatka za parę miesięcy. Ja też wysilam mocno intelekt w ciąży i na razie idzie ok, ale pod warunkiem, że zaczynam cokolwiek wymagającego robić z rana, bo później to już tylko jestem w stanie układać pasjansa ;)

A tak ogólnie, to może mi podpowiecie, co kupić dla półrocznej dziewczynki? Chcę odwiedzić koleżankę i kupić coś jednak wartościowego. Jak spytałam, czy nie ma konkretnej potrzeby, to stanęło na tym, że tylko nie ciuszki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchyvfxmaa17stme.png

Odnośnik do komentarza

Aktualizacja:
Dopisałam do naszej tabelki Wasze posty odnośnie twardnienia brzucha (skurczy przepowiadających)- BRZUCH, rad jak postępować w razie upadku- UPADEK, uwagi odnośnie gondoli -WÓZEK oraz wkleiłam ciekawe informacje na temat testu obciążenia -CUKRZYCA.

Majeczka to miałaś niezły trening!:) Ile szłaś? Teraz możesz odpoczywać cały dzień! :)

Irenkaa to dla mnie chyba jedyny ratunek:)
Dobrze, że napisałaś, że nie ciuszki bo już miałam to podpowiadać:) Skoro nie ma żadnych konkretnych potrzeb to może jakąś fajną zabawkę edukacyjną?

A tak odnośnie intelektu w ciąży... JA wczoraj przez pół godizny szukałam telefonu. Okazało się, że włożyłam go do szafy! :)))

Edzia robię co mogę:) ;)

Odnośnik do komentarza

Kurcze tak czytam Was dziewczyny z tym tsh i trochę mnie to zmartwiło. Od początku ciąży raz robiłam tsh, w I trymestrze. I teraz tak patrzę, że wynik tsh był 2,54, FT4 1,03 i anty-TPO 6,8. Mój lekarz ginekolog jest też enokrynologiem, ale nic mi nie mówił, że mam się martwić wynikiem, żadnych leków mi nie przepisywał, a dziś z ciekawości przeczytałam, że tsh powinno być w ciazy do 2,5 i już panikuję :-( Chyba jutro pójdę zrobić nowe...

http://fajnamama.pl/suwaczki/d7xs7z1.png

Odnośnik do komentarza

Kukurydza, by spełnić dzienna dawkę choliny w ciąży trzeba by było zjeść dziennie 3 jajka lub wątróbkę- której w tej chwili nam nie wolno :) 12 mają mam wizytę więc zapytam się o tę cholinę;)
Lez, odpoczywaj.
Krótka historia z soboty- powód mej złości: w sobotę mieliśmy zaplanowana kolację na której bardzo mi zależało, a jak dojechaliśmy na miejsce to się okaże że mój m musi natychmiast pojechać do pracy. Odwiózł mnie zabeczaną do domu przeprosil i odjechał. Byłam tak strasznie rozczarowana, smutna ogólnie straszne dno i wodorosty. W niedzielę wstał o 6 by zrobić mi śniadanie do łóżka. Zjadlam ale i tak byłam wsciekla. Cały dzień nie chciałam z nim rozmawiać. Powiedziałam mu z jakiego powodu jestem wściekła a on był w wielkim szoku. Zupełnie nie rozumiał jak bardzo zależało mi na kolacji. W tyg wraca późno, więc nigdzie nie wychodzimy zostaje tylko co 2 weekendy bo jeszcze mam zjazdy na uczelni. Mało mamy dla siebie czasu więc ta kolacja miała być dla nas odskocznią, ale okazała się niewypałem :(
Uf, i powstał taki wywód.

Irenka a może jakaś kreatywna zabawkę? Ostatnio 9 miesiecznemu chłopcu kupilam krokodyla, który po naciśnięciu odjeżdża. Świetna zabawka dla raczkujacego dziecka.

Majeczka36,jednak poniedziałek nie jest naszym szczęśliwym dniem :)

Glamjustyna, masz więcej niż 10 skurczy dziennie i ile one trwają? Bierzesz dodatkowo magnez?

Antynikotynowa, pamiętaj że dla ciężarnych normy są inne :) głowa do góry, nic złego się nie dzieje:) ja też zwariowałam jak oglądałam wyniki badań, zaczęłam porównywać z normami, szukałam info w internecie ale doszlam do wniosku że można obłędu dostać! Głowa do góry;)

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...