Skocz do zawartości
Forum

Problem z przedszkolakiem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkie mamusie mój syn 3 lata chodzi do przedszkola od początku listopada przez pierwszy tydzień mój syn chodził tam z płaczem był bardzo zdenerwowany po rozmowie z przedszkolanką uspokoiłam się, ponieważ dowiedziałam się że jest on bardzo grzecznym zaradnym dzieckiem, lecz nie potrafi bawić się z innymi dziećmi. Uświadomiłam jego przedszkolankę że ona jest od tego by integrować grupę. Dziś poranek całkowicie się zmienił mój syn wesoło i raźnie poszedł do przedszkola byłam szczęśliwa aż do popołudnia. Zostałam wezwana na dywanik do jego wychowawczyni usłyszałam że jest on nie dobrym, nie rzecznym dzieckiem który wszystkich bije, gryzie i szczypie z którym nie potrafi sobie poradzić. Co mam zrobić w tym wypadku? To moja wina? Źle go wychowałam? Proszę mi pomóc nie wiem co robić zrezygnować w tym roku z przedszkola?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Mamusia roksana, szkoda że swój wątek zamieściłaś tutaj. Może zamieść go jeszcze raz w dziale "kącik dla mam", albo "maluchy", tam zagląda dużo więcej osób i tam na pewno uzyskałabyś wiele porad.
To że dziecko na początku płacze to normalne, wiele dzieci tak reaguje, trzeba ten czas przeczekać. Co do stwierdzenia przedszkolanki że dziecko nie potrafi się bawić z innymi dziećmi to nie ma się czym przejmować. Dziecko w wieku 3 lat nie potrafi się jeszcze bawić z innymi dziećmi, bawi się jakby obok. To normalny etap w rozwoju każdego dziecka, dopiero z czasem dzieci zaczynają się bawić razem. Tak mówiła mi wychowawczyni mojego dziecka, zresztą czytałam o tym już wcześniej. Słowa przedszkolanki wydają mi się dziwne, w jednym tygodniu dziecko jest grzeczne i zaradne, a w drugim nagle stało się złe i bije i dokucza wszystkim? Musi być jakaś przyczyna. Może tak reaguje na zaczepki dzieci? Może to jego sposób na odnalezienie się w przedszkolu? Na pewno nie można wypisać synka z przedszkola, to najgorsze rozwiązanie. Trzeba synkowi tłumaczyć że tak zachowywać się nie można bo dzieci nie będą się z nim chciały bawić, a rolą opiekunki jest nie dopuścić do takich zachowań. Inne dzieci zaczęły naukę we wrześniu, na pewno są już zintegrowane, przyzwyczajone do środowiska przedszkolnego, niech nauczycielka Twojemu dziecku poświęci więcej czasu, pomoże mu się zaklimatyzować. Stwierdzenia że "pani syn jest niedobry" nie rozwiążą tej sytuacji.
Swój wątek napisałaś już jakiś czas temu, mam nadzieję że wszystko się szczęśliwie rozwiązało. Daj znać jak teraz wygląda sytuacja.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...