Skocz do zawartości
Forum

Karmienie kilkuletnich dzieci piersią


Gość biurokrata

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.
Chciałbym nawiązać do artykułu na temat karmienia piersią kilkuletnich dzieci. Wydaje mi się, że te matki robią to tylko dla pokazania się w mediach i na siłę chcą udowodnić, że karmienie tak długo mlekiem matki to super zdrowe i w ogóle ich dzieci będą naj naj naj dzięki temu.
A proszę mi odpowiedzieć skąd to mleko się bierze? Produkuje je organizm matki, prawda? A czy te wszystkie mamusie to się bardzo zdrowo, naturalnie odżywiają, uprawiają sporty i w ogóle są w idealnym "stanie"?
Karmiąc tak długo swoje dzieci "ładują" wszelkie toksyny i złe geny w organizmy swoich dzieci.
I tak się jeszcze zastanawiam - jeśli panie to podnieca to chyba lepiej kupić sobie coś w sexshopie albo ściągacz do mleka jeśli mężowie nie chcą już się Waszymi piersiami bawić. Nie angażujcie w to swoich dzieci ;-))))

Odnośnik do komentarza

wydaje mi się, że teraz ten temat jest na topie, bo w sieci pojawiają się tak zwane brefie (?), jak selfie, zdjęcia z karmienia piersią nawet dużych dzieci i zdania wśród matek są podzielone, jest teraz taki trend na karmienie piersią dużych dzieci, w ogóle na karmienie piersią - dla mnie to jest tak, jak mama karmi i nie dorabia do tego zbędnej ideologii, nie kłóci się z innymi i nie manifestuje swojego karmienia piersią - ile ono by nie trwało, to jest ok, kiedy to przeradza się branie góry nad innymi mamami, hejtowanie mam butelkowych, to coś jest nie tak...

Odnośnik do komentarza

Ula ja miałam kilka takich sytuacji, że musiałam karmić publicznie i nie czułam się z tym dobrze, zawsze szukałam ustronnego miejsca i zdarzyło mi się karmić w toalecie:) teraz powstają różne grypy wspierające mamy karmiące piersią publicznie, okazuje się, że w wielu miejscach brakuje specjalnych pomieszczeń dla mam z dziećmi, chyba na uczelniach powstają takie pokoje, a w np. galeriach to jest rzadkość

Odnośnik do komentarza

Witam!
Tak jestem mama karmiące i jestem z tego dumna. Nie epatuje jednak swoimi piersiami śmiejąc zgorszenie w miejscach publicznych, jak zniesmacza to większość Pań wypowiadających się na forum. Wiem tez ze zdarzaja sie rozne sytuacje, kiedy dziecko nie poczeka na znalezienie ustronnego miejsca. Ale to zrozumiec moze tylko mama, ktora wie co to karmienie piersia. Nie rozumiem tez braku wsparcia ze strony samych kobiet??? Co same nie karmilyscie, czy balyscie sie tego przekazania zlych genow??? Prosze o jakies badania naukowe, jesli rzuca sie takie teorie... Zniesmaczona to ja jestem, ze kobiety zamiast sie wspierac, jedna na dtuga wylewaja takie zale. Nie zauwazylam zeby bylo wystarczajaco miejsc do karmienia, zeby i tak zawstydzone mamy nie musialy karmic swoich dzieci najlepszym co mozliwe, wlasnym mlekiem! Zamiast robic to w toalecie drogie kobiety zrobcie cos zeby cos zmienic.Jedna corcie karmiła prawie 14 mięs, druga niedługo skończy 3 latka i wcale nie ma ochoty przedtac:) Jeszcze jedno... Nie przypominam sobie, aby moje karmienie wynikało z faktu że mój mąż stracił zainteresowanie moimi piersiami, wręcz przeciwnie. Korzyści z karmienia ma też mama. Proponuję się doksztalcic, nie obrażać, a wspierac:)

Odnośnik do komentarza
Gość Anetkamama

Witam, ja tez jestem mama karmiaca i nie widze problemu w karmieniu kilkuletnich dzieci jezeli odpowiada to matce. Jestem zdania ze kazdy ma prawo do wlasnych decyzji i innych nie powinno to interesowac . Jestesmy doroslymi ludzmi i wlasnie tak powinnismy sie zachowywac . Nie rozumiem dlaczego wogole to moze komus przeszkadzac , przeciez to jest prywatna sprawa kazdej mamy . Bardzo nie lubie takiego wtracania sie w cudze zycie. Sama planuje karmic do dwoch lat maksymalnie ale jezeli ktos chce to robic dluzej to dlaczego nie ? I dlaczego to wlasnie kobiety w stosunku do innych kobiet sa czasem takie podle? Zgodze sie z opinia ze powinnysmy sie wspierac , choc widze ze dla niektorych to moze z jakiegos powodu byc trudne. Byc moze jakies niepowodzenie w trakcie karmienia piersia wyzwolily w niektorych kobietach takie a inne uczucia ? W kazdym razie to przykre.

Odnośnik do komentarza
Gość Malwinka12345

Autorko , z reguly nie komentuje zadnych wpisow ale juz dawno nie spotkalam sie z taka zlosliwoscia ! Bardzo mi przykro ze sama pewnie nie moglas karmic albo szybko zrezygnowalas i zapewne dlatego tyle w Tobie zlosci . Przemawia przez Ciebie tyle zazdrosci i innych zlych emocji! I to w stosunku do czego ? Do karmienia piersia ? Moj Boze to juz nie ma sie do czego doczepic ? Sama karmie z powodzeniem i mam zamiar to robic jak dlugo tylko bede mogla . To prywatna sprawa kazdej kobiety ! A to co napisalas odnosnie kontaktow damsko meskich to byla najglubsza rzecz jaka ostatnio wyczytalam . Smiechu warte!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...