Przedszkolaki

Co czytacie dzieciom?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

nadia222

nadia222

najlepiej te książeczki które bardzo lubią i są bardzo przyjazdne dla malych dzieci , które pobudzają wyobraźnie dziecka

51677 nadia222 Kobieta, 39 lat, Ostrołęka
m4rlb0r0

m4rlb0r0

Nasz synek od małego ma kilka swoich ulubionych bajek, do których często wracamy: trzy małe świnki, szewczyk dratewka, złotowłosa i 3 misie, wilk i siedmioro koźląt.
Ostatnio zainteresowała go ilustrowana biblia, którą dostał na chrzest. Bardzo chętnie i uważnie słucha.

51695 m4rlb0r0 Mężczyzna, 34 lata, Toruń
malwina509

malwina509

Mój synek uwielbia Przygody żółwia Franklina. jak będzie starszy na pewno przeczytam mu Dzieci z Bullerbyn :)

51721 malwina509 Kobieta, 29 lat, Iłża
bocianicha

bocianicha

Grozą zdjął mnie pierwszy post w tym temacie. No bo jak to - tylko polskich autorów?! A co w ogóle to ma do rzeczy? Brrr... aż we mnie zawrzało, żeby zacząć czytać same zagraniczne :P
A tak poważnie, to ja chyba najbardziej ufam Skandynawom, bo u nas na półce z bajami oprócz standardowych wydań baśni zebranych różnej maści królują Tove Jansson i Muminki wraz z Astrid Lindgren (szczególnie ulubiona "Ronja, córka zbójnika" i "Dzieci z ulicy Awanturników" - ciągle szukam tej książeczki o samej Lottcie, ale w empiku nie ma i jakoś nie wpadła mi w ręce dotąd).
Oprócz tego absolutnie genialna jest książeczka Bajeczka na twoją modłę Raymonda Queneau - dziecko wpływa swoimi decyzjami na to, co robią bohaterowie książeczki.
Ostatnio kupiliśmy - aczkolwiek bardziej dla siebie - trzytomowe wydanie "Baśni włoskich" Italo Calvino i przypadkiem okazało się, że niektóre są króciutkie i dowcipne i nadają się do głośnego czytania.

51042 bocianicha Kobieta, 29 lat, Katowice
szamanka82

szamanka82

ostatnio na topie są baśnie Andersena. To są moje ulubione bajki z dzieciństwa i nawet czytam dzieciom tą samą książkę którą mi rodzice czytali

43603 szamanka82 Kobieta, 46 lat, Łódź
jaidzieciaki

jaidzieciaki

Ostatnio kupiłam córce w Biedronce książkę "Najpiękniejsze bajki" za 19,90zł (!!!) z pięknymi ilustracjami i bajkami: Kot w Butach, Złotowłosa i 3 misie, Czerwony Kapturek i Trzy świnki. Teraz czytamy to w kółko, bardzo się córce )3 l.) podoba :) Ostatnio zaczęłyśmy odgrywać same Czerwonego Kapturka :) Jeśli nadal są w Biedrze te książeczki, to bardzo polecam :))

51103 jaidzieciaki Kobieta, 29 lat, Nowa Wieś
kryptos

kryptos

U mnie identycznie jak u Ciebie, nie dość, że mam sentyment do takich książek, to jeszcze dzieciom się podoba. ;)

52574 kryptos Kobieta, 28 lat, Nowy Sącz
aga21

aga21

kupiłam tą Kicię Kocię i u nas rewelacja, mamy już całą serię, codziennie przed snem czytamy po kilka części :)

50739 aga21 Kobieta, 29 lat, gdzieś
Greg12345678

Greg12345678

Tekst linka

Polecam te proste, pogodne opowieści, przeznaczone dla kilkuletniego odbiorcy, będą doskonałą czytanką do snu, mogą być również materiałem do pracy wychowawczej i edukacyjnej. Przyjemności czerpanej z czytania towarzyszą także elementy poznawcze. Dziecko przyswaja nowe słownictwo, uczy się świata i zachowań w grupie. „Bajki dla najmłodszych” to sympatyczni bohaterowie, pouczające sytuacje i świat, w którym maluch może czuć się bezpiecznie. Przed Wami radosne opowieści na pogodne chwile dzieciństwa.

• co-czytacie-dzieciom_53700.jpg
  • co-czytacie-dzieciom_53701.jpg
  • co-czytacie-dzieciom_53702.jpg
  • co-czytacie-dzieciom_53703.jpg
54406 greg12345678 Mężczyzna, 43 lata, Kraków