Przedszkolaki

Poradnik na temat suplementacji witaminy D

Odpowiedzi znajdują się poniżej

haniaczech

haniaczech

Od jesieni do wiosny ja zawsze stosuje vit D. Od czasu kiedy zaczęłam ją stosować poprawiła się cera, i co najważniejsze samopoczucie mam lepsze !! :)

--

Dla wszystkich mam i nie tylko... Ortodonta Warszawa

54399 haniaczech Kobieta, 32 lata, Warszawa
Sefren

Sefren

Sama staram się nie faszerować Pawełka cudami farmacji, spacer, zdrowe odżywianie!

Ostatnio byliśmy na badaniach i wszystko jest w normie :) To prosty dowód, że da sie.

51960 sefren Mężczyzna, 43 lata, pasikurowice
ps_08

ps_08

Oczywiście można zastosować lek, ale wcześniej lepiej spróbować skorzystać z naturalnych sposobów :) Nas nasze mamy raczej nie suplementowały i było w porządku. Wszystko z głową :)

54775 ps-08 Kobieta, 31 lat, Wrocław
Weronika_N

Weronika_N

ja też myślę, że najlepiej jest aby dziecko stosowało naturalna suplementację, aczkolwiek witamie D czasami podaję:)

51813 weronika-n Kobieta, 30 lat, Warszawa
MartyKot

MartyKot

ja ostatnio przeczytałam, że niedobór witaminy D może powodować zachorowania na cukrzycę typu 2 :/ trochę mnie to przestraszyło. Staram się spędzać z dzieciakami jak najwięcej czasu na słoneczku, jednak skąd mam być pewna, że to nie za mało?

55167 martykot Kobieta, 29 lat, Łódź
~panirozia

~panirozia

Ja czytałam wiele opinii na temat witaminy D ale w końcu finalnie wątpliwości rozwiali mi lekarze z tej strony http://portalzdrowiadziecka.pl/, bo napisałam podpytać. Okazuje się, że póki nie ma słońca to zaleca się suplementację u małych dzieciaczków. Ja Gabrysiowi podaje póki nie ma lata :)

nikolina55

nikolina55

Właściwie każdy poradnik podaje inna informację o zapotrzebowaniu na witaminę D, można się w tym wszystkim pogubić.

53312 nikolina55 Kobieta, 24 lata, Radom
Dziubala

Dziubala

nikolina55, mniej więcej wszędzie ta zalecana ilość jest podobna. Natomiast jak chcemy podrążyć temat, to dowiemy się, że dokładna ilość uzależniona jest od wieku dziecka, wagi, diety, pory roku, miejsca zamieszkania. A najlepiej jest zrobić badanie z krwi na poziom wit. D i wszystko będzie jasne :)

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
Sara32

Sara32

Ja daje dziecku tran. on juz w swoim skladzie zawiera witamine D wiec nie daje jej juz dodatkowo. A teraz juz idzie lato wiec i słonca duzo:) No i jemy bardzo duzo nabiału

55714 sara32 Kobieta, 33 lata, Gorlice