Przedszkolaki

Poradnik na temat suplementacji witaminy D

Redakcja

Redakcja

Kochani,

zapraszamy Was serdecznie do wypełnienia ankiety o suplementowaniu witaminy D. Po jej ukończeniu otrzymacie bezpłatny poradnik na temat witaminy D!

Ankieta jest dostępna tutaj.

20243 redakcja Kobieta, 32 lata, Lublin

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~BB8

~BB8

teraz będzie coraz więcej słońca, wystarczy zabierać dzieci na powietrze i różne wycieczki a witaminka D sama się będzie wytwarzać :)

~martynkaja

~martynkaja

Najlepsza porada :) Ja sie nie moge doczekac aż od kwietnia otworzą jurapark k. Opola po modernizacji, obiecalam, że zorganizuje tam wycieczke. Ps. fajny nick, fan/ka Star Wars?

marianka40

marianka40

Witaminę D możemy szukać nie tylko w pożywieniu, ale i jest wytwarzana w skórze pod wpływem słońca. Aby pokryć 90 proc. dziennego zapotrzebowania na witaminę D wystarczy spędzić około 15-20 minut na słońcu. W naszym kraju najlepszym terminie do wytwarzania tej witaminy przez nasz organizm jest okres od kwietnia do września. Witaminę D można dostarczać do naszego organizmu z pokarmów. Głównym jej źródłem są ryby morskie, a niewielkie ilości znajdziemy w jajkach, oleju roślinnym, serach dojrzewających i wątróbce.

49573 marianka40 Kobieta, 33 lata, Kraków
silver11x

silver11x

Zimą gdy słońca jest mniej stosuję witaminę D ale latem uważam że nie ma takiej potrzeby :D

51697 silver11x Mężczyzna, 37 lat, Warszawa
nadia222

nadia222

już teraz jest coraz więcej słoneczka i nie trzeba bedzie suplementować dzieciaki w wit D3, coraz więcej ruchu na swiezym powietrzu .

51677 nadia222 Kobieta, 39 lat, Ostrołęka
Mamazmazur

Mamazmazur

Jak jest słońce to ie trzeba dawać już suplementów, z resztą środki z D chyba wchłaniają się tylko w 30%

51617 mamazmazur Kobieta, 31 lat, Mrągowo
bunik

bunik

ja tez, tylko naturalne metody. Duzo spacerowania nawet jak jest -20 st :)

53926 bunik Kobieta, 30 lat, Krakow