Skocz do zawartości
Forum

Pożegnanie przedszkola


Ulla

Rekomendowane odpowiedzi

Ulla, jak mój Starszak żegnał się z przedszkolem, to była 5 dzieci z jego grupy, a nasza składka wynosiła... 95 zł ;)
A te 40 zł, to moim zdaniem niedużo. Po tyle składamy się na prezent książkowy dla naszych I klasistów na koniec roku ;). A że 1 dziecko jest z DD, to parę osób dokłada się dodatkowo.
Skoro rodzice na to przystali, to nie zastanawiaj się czy to dużo ;)

Odnośnik do komentarza

Kochane wymyśliłam następująco - takiego maila informującego wysłałam do rodziców - czekam na ich decyzję
Pani Magda - 100zł na bon upominkowy do Apart plus czekoladki- 35zł - , plus 50zł ramka - do niej zostaną poukładane zdjęcia dzieci wybrane przez Państwa - dobrze jak są to zdjęcia nie większe nic 10X15 cm w dowolnej scenerii - mogą to być zdjęcia z wakacji itp. - wszystkie zdjęcia zbiorę od państwa w środę do żółtej teczki z gumką na półce nad Mikołaja wieszakiem - proszę o umieszczanie tam zdjęć - z tyłu proszę podpisać imię dziecka - w ramce zostaną wszystkie zdjęcia ułożone i podpisane imieniem oraz z napisem Pracowite Pszczółki 2015r.)
Pani Mariola - czekoladki 55zł
Pan Dyrektor - czekoladki 55zł
Pani Tija - czekoladki 27zł
Pani Sara - czekoladki 27zł
Po kwiatku dla Pani Dorotki i Pani Ewy

No i co myślicie?

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Ulla, u nas też grupa była nieliczna (13os). Ostatecznie okazało się, że wyłożyłam kasę na książkę dla jednego dziecka. Reszta zapłaciła.
Zakończenie wypadło wspaniale. Wzruszające chwile. Jedna z mam była już na 4. takim zakończeniu. Mówi, że każdego dziecka przeżywa tak samo mocno. Pomyślałam, że dla takich chwil warto mieć liczną rodzinę. Jednak na razie PASuję! Choć nie zarzekam się ;)
Dzieciaki recytowały, tańczyły, śpiewały. Panie ciekawie wymyśliły konwencję EUROPEJSKĄ. Każde dziecko było mieszkańcem innego państwa europejskiego. Mieli teksty przybliżające "ich" rejon, a także miały strój (o który również zadbały nauczycielki)... Ja nie wiedząc o temacie zamówiłam dzieciom książki, które doskonale dopełniły całość ("Z piaskownicy w świat" G. Kasdepke).
Mimo niewielu prób wszystko się udało.
Od nas były bukiety (z kredek, z ferrero, z kopystek...), a także karykatury w ramkach (A3), które trzeba przyznać, były bardzo udane. Nauczycielki płakały, rodzice płakali, a dzieciaki się śmiały. Tak miało być! Dobrze było :)
Ulla, powodzenia jutro! Pięknych wspomnień życzę!

Odnośnik do komentarza

nikawa to super że u was też tak miło i cudnie czas spędzony
u mnie już mogę powiedzieć, że też super, wszyscy bardzo szczęśliwi i nawet zostaliśmy wyróżnieni przez dyrekcję otrzymaliśmy list gratulacyjny - miło nam się zrobiło
prezenty wręczone - super sprawa naprawdę - piękne wzruszające chwile

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Ulla, Nikawa, bardzo ładnie opisałyście zakończenie przedszkola, rzeczywiście można się wzruszyć.
Zdziwiona jestem bardzo jak mało liczne grupy miały Wasze dzieci w przedszkolu. To prywatne przedszkola?
Moja córcia idzie do przedszkola od września, grupy będą liczyły po 27 dzieci. Z tego co wiem od znajomych mam ich dzieci też chodzą do przedszkoli o takich licznych grupach, po ok. 25 dzieci.

Odnośnik do komentarza
Gość przedszkolanka

Jestem n-lką w przedszkolu i we wtorek również pożegnałam swoje przedszkolaki. Było naprawdę wzruszająco, rodzice dopisali swoją obecnością. Dzieci zaprezentowały się przepięknie byłam zachwycona moimi dziećmi, bałam się o występ bo na próbach wiadomo jak dzieci wygłupiały się popychały, a na uroczystości jak zaczarowane, chyba rodzice tak zadziałali. Jestem z nich dumna, że takie wspaniałe dzieci idą do szkoły, mam nadzieję, że n-lki ze szkoły podzielą moją opinię. Byłam zaskoczona prezentem nie oczekiwałam drogich rzeczy a dostałam srebrną biżuterię śliczna, delikatna. Choć przyznając szczerze wolałąm coś co byłoby stworzone przez moje dzieci np. zdjęcie we własnoręcznie wykonanej ramce, kwiatki z bibuły lub coś wymyślonego przez dzieci - one są takie kreatywne:) ale nie narzekam cieszę się, że rodzice doceniają to co robię :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Moja najstarsza coreczka skończyła dziś zerówke. Wiem grupie było 18 os. Dla naszej pani kupiliśmy kosz z słodyczami, kawa i winem. Jako ze od września coreczka pójdzie do innej szkoły (przeprowadzamy się do swojego domu) na dobre żegnałyśmy się z naszą panią. Trochę wstyd mi to pisać, popłakałam się, kiedy to pani z ksiedzem katecheta wreczali córeczce dyplomy. Płakałam jak bóbr. Szkoda zrobiło mi się córeczki bo bardzo lubiła swoją panią i miała w grupie ulubiona koleżankę. Co mogę napisać o naszej nauczycielce, to ze przez 10 miesięcy nie miałam z nią żadnego konfliktu, nic wogóle, nauczyła moje dziecko (po mimo że program tego nie wymaga) wielu rzeczy. Dzięki niej mamy lepszy start do I kl. Dzięki niej coreczka chodziła chętnie do szkoły i lubi szkołę i naukę.
Ech... Taki mięczaków jestem.

Odnośnik do komentarza

Ulla, Nikawa, cieszę się razem z Wami, że miałyście takie wspaniałe i wzruszające zakończenia :)

Adasaga3, u nas grupy przedszkolne mogą liczyć max. 25 dzieci.

Sysia21, ja już w sumie sporo zakończeń miałam (w żłobku, w przedszkolu, w szkole) i za każdym razem bardzo przeżywam, to w takim razie też jestem mięczak ;), ale chyba ładniej brzmi, że jest się wrażliwym ;)

Margeritka, teraz chyba wszystkie przedszkola się starają wypaść jak najlepiej, bo nie słyszałam, żeby jakaś mama nie była zadowolona ze swojego przedszkola. To dobrze świadczy o tych placówkach :)

Odnośnik do komentarza

Adasaga3, syn był w grupie integracyjnej.
W grupie było 5 dzieci z niepełnosprawnościami (autyzm, niedosłuch, wiotkość...). Jedno dziecko brało udział w nielicznych zajęciach. Większość miał zajęć indywidualnych w domu. Ale fajnie, gdy mógł brać udział w świątecznych zajęciach.
Ponadto sala była tak malutka, że na więcej dzieci Sanepid by się nie zgodził;) Nie dziwię się, że Panie często gdzieś zabierały dzieci "w świat". Sporo podróżowali.
Ulla, u nas też aktywni rodzice zostali docenieni :) To bardzo miłe! :)
Dziubala, dziękuję. JA też z tych wrażliwców ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...