Skocz do zawartości
Forum

Rozrywka na Podkarpaciu dla dzieci


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Na początku chciałam zaznaczyć że jestem mamą dwójki dzieci ,które mają 5 i 6 lat .Zbliżają się wakacje a my chcielibyśmy gdzieś wyjechać z dziećmi na tegoroczny wypoczynek. Bardzo brakuje nam pomysłów gdzie miło i ciekawie można spędzić czas z dziećmi. Pragniemy zrobić dzieciom wyjazd w obrębie regionu jednak nie znamy ciekawych miejsc gdzie można pojechać z dziećmi na Podkarpaciu ? A może ktoś ma ciekawe propozycje co do wyjazdu z dziećmi z Podkarpacia ?

Odnośnik do komentarza

my z podkarpacia przeważnie wybywamy w te same miejsca ale robimy raczej jednodniowe wycieczki. Nasze stałe miejsca to park dinozaurów w Bałtowie wraz z wykupieniem biletów dla dzieci na nielimitowane korzystanie z urządzeń w tamtejszym parku rozrywki. Kraków i Zamość i tamtejsze zoo. Ostatnio jeszcze myślę, że będzie trzeba się wybrać do magicznych ogrodów też nie wychodzi jakoś bardzo daleko a podobno tam bardzo fajnie. Byliśmy też w Arboretum w Bolestraszycach ale tam raczej moim dzieciom się nudziło :P

Odnośnik do komentarza

Zależy wam na dłuższym pobycie czy jednodniowe wycieczki?
Z ciekawych miejsc na jednodniowe wypady:
- Prządki i ruiny zamku w Kamieńcu
- Podkarpacka Troja koło Jasła
- Zalew Soliński (zwiedzanie zapory, plażowanie, rowerki wodne, żaglówki itp)
- jeśli lubicie górskie wycieczki: Bieszczady i Beskid Niski
- dla wymagających - hotel w Arłamowie
- przejażdżka kolejką wąskotorową z Cisnej (do wyboru trasy dłuższe i krótsze, na stacji można zobaczyć zabytkowe lokomotywy) lub Dynów-Przeworsk
- w Rzeszowie masz teatr Maska, kina, fontannę multimedialną, muzeum dobranocek, inne muzea, które czasem mają ekspozycje skierowane do dzieci (wystarczy sprawdzać na stronach)
Z podkarpacia niedaleko jest w świętokrzyskie (Pacanów - Europejskie Centrum Bajki, Bałtów - Park Dinozaurów), do Krakowa i Zamościa, Inwałdu, Zatoru, na Węgry (baseny termalne i aquaparki)

Odnośnik do komentarza

My ze swoimi dziećmi jeździmy do JuraParku (koło Opola) w Krasiejowie. Znajdują się tam karuzele, Statek Piracki, dmuchane zjeżdżalnie. Bajkowa Kraina Dinozaurów – to labirynt pełen tajemniczych przejść. Bajkowe prehistoryczne otoczenie. Takiej krainy nie znajdziesz nigdzie indziej.

Odnośnik do komentarza

Osobiście wolę wodę niż góry, więc u mnie nr 1 sa Jałowce w Kozłowie. Zdecydowanie najczystszy obiekt tego typu, w których byłam, do tego nie szaleją z cenami i jest u nich naprawdę ładnie. I atrakcji sporo, więc dzieciaki się nie nudzą :P

Odnośnik do komentarza

trochę dalej, w Rabce, jest Rabkoland - moim zdaniem miejsce jak najbardziej godne odwiedzenia. Byliśmy w tym roku, sporo nowych atrakcji względem roku poprzedniego, dobre ceny - nasze pociechy były po prostu zachwycone po całym dniu!

Odnośnik do komentarza
Gość hulinciaqq

Rabkoland jest świetny. Jeżeli ktoś ma blisko lub po prostu podróż tam nie jest jakimś problemem - naprawdę warto Mnie na wyjazd namówiły, a jakże inaczej, dzieci. Ale tu miały racje - miejsce świetne

Odnośnik do komentarza

Podoba mi się park Mikrokosmos w Ujeździe. Za moich czasów takich atrakcji w Polsce nie było. Pierwszy raz, kiedy zobaczyłem ogromne rzeźby owadów to naprawdę się zaskoczyłem pozytywnie odwzorowaniem szczegółów. Dzieci trudno przyznam oderwać od atrakcji. Skała wspinaczkowa fajnie zorganizowana, huśtawki, dłuższy zjazd linowy rewelacyjny. Na bilecie można siedzieć do zamknięcia i takie podejście mi się bardzo podoba.

Odnośnik do komentarza

Nie będziesz się nudzić z synem w Mikrokosmosie. Od czasu do czasu zaglądam, bo mam rodzinę niedaleko w Ujeździe. Raz nawet robiłem tam imprezę firmową na prawie 100 osób. Bardzo oryginalny klimat, a owady naprawdę spore, dobrze opisane. Dla dzieci wydzielony, dość spory plac zabaw z bezpłatnymi atrakcjami. Na końcu zawsze jedliśmy jakiegoś fast fooda z frytkami, bo jest na miejscu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...