Przedszkolaki

W jakim wieku zacząć uczyć dziecka języków obcych?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

anaaa

anaaa

niech dalej ogląda .. moje miały/mają w przedszkolu czy się czegoś nauczyły - raczej nie ale przynajmniej się osłuchały ..
a z bajek mój brat się nauczył angielskiego .. potem doszkolił się w szkole no i język zna

39877 anaaa Kobieta, 37 lat, Polska
AsiaWar

AsiaWar

Witam, moim zdaniem na naukę nigdy nie jest za wcześnie, ani za późno. W przedszkolach i szkołach językowych dla najmłodszych nauką odbywa się poprzez zabawę, wierszyki, piosenki, kolorowe ilustracje itp. Już 4- 5 letnie dzieci są ciekawe nowych słówek i bardzo szybko przyswajają wiedzę. Należy pamiętać o tym żeby nie zmuszać na siłę malucha bo może zrazić się do późniejszej nauki w szkole.

45540 asiawar Kobieta, 31 lat, Ostrołęka
domi81

domi81

właśnie miałam napisać żeby zaczynać od bajek po angielsku, czytanie książeczek przed snem też, na naukę nigdy nie jest ani za poźno ani za wcześnie, ważne żeby mówić np to jest czerwony czyli red a tam jedzie car czyli samochód tak w formie zabawy

--

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

29923 domi81 Kobieta, 38 lat, Lublin-Świdnik-Minkowice
Margeritka

Margeritka

Domi ma rację, dzieci najszybciej uczą się własnie w zabawie, łapią nowe słówka szybko, u nas angielski w przedszkolu raczej tak na rozbudzenie ciekawości, ale Ola ważne dla dzieci, Ola powtarza nowe słówka, w domu też piosenki lub bajki po angielsku

27583 margeritka Kobieta, 33 lata, Lublin
Margeritka

Margeritka

dzieci bardzo szybko łapią nowe słówka, moja miała angielski tylko w przedszkolu, ale już tak załapała wiele wyrazów, że jestem pod wrażeniem, w domu mamy słowniczek obrazkowy angielsko-polski i bardzo lubi go czytać, szybko można się nauczyć wielu rzeczy

27583 margeritka Kobieta, 33 lata, Lublin
Ulla

Ulla

języka obcego można uczyć codziennie chociażby przez piosenki

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 39 lat, Jaworzno
Dziubala

Dziubala

Moim zdaniem dziecko powinno się zacząć uczyć języków obcych dopiero, gdy już całkowicie i poprawnie opanuje język polski. Chodzi o to, by umiało już mówić sz, cz, ż, r, itd.
Gro dzieci nie umie jeszcze umówić dobrze po polsku, a już zaczyna się go uczyć języka obcego, przez co coraz starsze dzieci muszą korzystać z logopedów, bo dziecko nie układa języka poprawnie (inaczej język układa się w polskim a inaczej np. w angielskim).
Wg mnie nie ma potrzeby uczyć dzieci tak wcześnie, w sensie wieku przedszkolnego. W zupełności wystarczy wiek szkolny.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
Joasia30

Joasia30

Kinia już od dawna ogląda bajki po angielsku i po prostu czasami jest tak, że nie chce polskich bajek. Poza tym w przedszkolach także są zajęcia uczące angielskiego. Według mnie jeśli dziecko chce się samo uczyć to nie widzę przeszkód. My np. mamy w domu książkę "I can sing in english" z płytą, na której jest 20 angielskich piosenek i Kinga uwielbia jak razem je śpiewamy (recenzja książki: tu). Pamiętam, że kolorów jeszcze po polsku nie pamiętała, a po angielsku mówiła prawie każdy. :)

--

Mama-AsiaLM - blog parentingowy. Znajdziecie tutaj opisy/recenzje książek, gier i zabawek dla dzieci. Czasami trafia się jakaś recenzja książki dla mamy, oraz twórczość mamy i córki - czyli propozycje zabaw, oraz różności tworzone z filcu rękami mamy. :)

38622 joasia30 Kobieta, 35 lat, Sławków