Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie wrocilam z dodatkowego usg w szpitalu, niby wszystko ok ale mowia ze brzuszek troche malawy- ale przeplyw krwi przez pepowine w porzadku wiec Za 4 tyg mam sie stawic na kolejne usg.
Mala wazy 1796gramow i mowia ze jest w normie ale z tych mniejszych dzieci.
Megi. Madzia
Kolezanka urodzila 2 dni przed terminem, boli dostala z tydzien wczesniej, sam porod byl krotki.
Polly
Dobrze ze sie stawiasz! Nie ma co sie poddawac. Dzwigac nie wolno.
Dobrze, ze juz idziesz na maternity;)

Odnośnik do komentarza

widze że Lucys wezwała nas do tablicy i wszystkie grzecznie wyspowiadały się ze sposobów zachowania kobiecości, a nie tylko macierzyństwa ;) oczywiście że o siebie dbamy i nie raz juz te tematy były tu poruszane ;)
Do mnie dzis poprzychodziło sporo zamówionych rzeczy - łóżeczko, przewijak, rożek, troche ubranek - a że mam dzis urodziny, to czuje sie jakbym dostała mase prezentów, a to przecież przeze mnie zapłacone hihi od mojego 9-letniego syna dostałam taaaki zestaw bizuterii, że strasz się bać, bo teraz to rózowe serduszko, fioletowa plastikowa branzoletkę i i kilka innych wstrząsajacych elementów trzeba będzie nosić!! podobno była promocja 5 sztuk za 20 zł i mój syn - poznaniak nie mógł nie skorzystac :D
a ten rożek chyba faktycznie będzie uzywany tylko dla bezpieczeństwa w ramionach brata, nie przekonuje mnie ta opcja, wole miękkie kocyki i czuc dziecko

Odnośnik do komentarza

Ja włosów nie farbuje, ale juz przed ciąża jakoś zaprzestałam ;) paznokcie maluje, np dzisiaj sobie zrobiłam grafitowe ;) makijaż robię, ale tylko gdy wychodzę z domu ;) jedynie co to z lenistwa zrezygnowałam z regulacji i henny brwi, bo za daleko mam do mojej kosmetyczki, ale bardzo dobrze radzę sobie z tym sama ;) w miarę możliwości staram się na wyjscia jakoś ładniej ubierać, choć w garderobie za dużo opcji nie mam ;)
Cytrynowka jak sie nazywa ta położna? To podpytam o nią jak będę za tydzień w szpitalu ;) aaa i czy dostałaś już zdjęcia od tej fotograf z Auchana?
Ale wam wszystkim zazdroszcze kolejnych usg, ja swoje mam dopiero 15.10 po baaaardzo długiej przerwie.. Ale za to nie popuszcze gin i wypytam go o każdy szczególik ;)
Też się zastanawiałam nad porodem w wodzie, ale zobaczymy jeszcze..
Co do pościeli, to ja jedną dostałam od siostry, ale na poczatku wykorzystam z niej tylko prześcieradło i ochraniacz. Maluszek bedzie spał w rożku albo w śpiworku. W razie gdyby było za zimno, to mam dwa kocyki.

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09koy054c8q.png

https://www.suwaczek.pl/cache/38dc74f0c1.png

Odnośnik do komentarza

Megomega, Gloomcia, Roksi widzę że Wasze dzieciaczki ważą praktycznie tyle samo ;)
A co do mojej wagi przed ciążą ważyłam 74kg, później schudłam do 69 a teraz ważę 77kg (175cm wzrostu). Reasumując mam ok 8kg na plusie. Odnośnie dolegliwości ciążowych to zaliczyłam prawie wszystkie typowe: wymioty codzienne przez pierwszych 4-5mies, nudności, zgaga, okropny ból kręgosłupa który jest do tej pory, zachcianki typu kiszone ogórki a zaraz po nich coś słodkiego, sikanie co chwila, zmęczenie, senność, płaczliwość z byle powodu. Mimo tego wszystkiego jestem najszczęśliwsza na świecie. Nie chciałabym cofnąć czasu. Nie mogę się doczekać aż Hania będzie z nami. Trochę będzie dziwnie jak po porodzie brzuszek zniknie i nie będzie już czuć ruchów. Ale za to jak miło będzie przerzucić się z boku na bok nie myśląc że się to robi :-) Ale się rozpisałam :-P
PS: Dziś na szkole rodzenia pytałam ile wziąć czego do szpitala. Tak więc podpasek tych dużych poporodowych wystarczy paczka. Tylko niby na pierwszy, max drugi dzień. Później używa się normalnych dużych podpasek bo w podkładach jest niewygodnie chodzić. Podkładów na łóżko też max dwie sztuki

Hanusia przyszła na świat 18grudnia :-)

Odnośnik do komentarza

dziewczyny ja dziś sama goliłam sobie bikini istna tragedia będę musiała poprosić męża o poprawkę bo do tej pory nie było z tym problemu lub codziennie podczas prysznica uzywać maszynki. mam pytanie co ile sie teraz golicie bo podobno zaleca się raz w tyg bo w razie czego lepiej na miejscu przejechać maszynką bo podobno są infekcje od zbyt małych włosków więc może powinnam raz w tyg ale będzie coraz gorzej a mąż nie zawsze jest dostępny? co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza

Ja gole sie tez raz w tygodniu bo to naprawde meczace.istna gimnastyka artystyczna mamy tylko prysznic wiec boje sie ze ktoregos dnia wypadne razem z drzwiami kabiny przez te wygibasy :D wlasnie dzis jest "dzien depilacji" przed chwila wyszlam spod prysznica ale nawet sprawnie poszlo, choc nie powiem-latwo nie bylo ale chyba powoli wyrabiam jakis nowy system operacji zyleta i jakos idzie:D

Milak wszystkiego najlepszego !:)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmh6s7kp8sc.png
Livia ♡♡♡
Ur. 28.12.2015 godz.5.40
54 cm 3360gram

Odnośnik do komentarza

To nie miało byc jak wezwanie do tablicy haha chociaż dobrze kolezanko mnie wyczulas bo z zawodu jestem nauczycielka i moze mam to juz we krwi.A teraz odbiegajac od tematu dbania o siebie po temat dolegliwości ciążowych powiedzcie mi kochane ile razy w ciągu dnia spina Wam brzuch tzn twardnieje i czy to normalne?bo ja juz nie wiem przywiazywac do tego uwagę czy nie???dobrej nocki.

Odnośnik do komentarza

Ojj to mi dużo dużo więcej a jestem w 28tyg.tydzien temu bylam badana i szyjka dluga ale te skurcze nadal mam.hmmmm współczuję Ci tego zabiegu u dentysty no nie dziwię się ze jak znieczulenie minie to zacznie bolec trzymaj się jedynie apap moze Cię uratować. Oby nie bolalo tego Ci życzę.

Odnośnik do komentarza

Milak, sto lat, sto lat :) ha, widzę że Twój syn, ma dobry gust :)
Mój mi ostatnio przywiózł z zielonej szkoły metalowy pierścień na całą rękę o numery za duży nawet na najgrubszego palca- musiałam przywdziewać codziennie, byłam pod stałą obserwacją, także pamiętaj jutro rano się we wszystko ubrać :)

Ignesse-dzięki, przekonuje mnie to mazidło do pupska :)

Lucys- jesteśmy po fachu, tylko jam raczej lis farbowany, bo nie mogąc znaleźć pracy w swoim zawodzie, zostałam przypadkowo nauczycielem, ale na szczęście uciekłam z państwowej placówki i działam na swoim i się już z tym pogodziłam, choć nieraz chciałam uciec.
A ja się też wypowiem przy tablicy, że byłam wczoraj u kosmetyczki, a w pndz idę do fryza. A co do malowania, to bardzo rzadko się malowałam i maluję, może koło 50-tki zacznę :)

Ktoś pisał o wyprawce, a raczej jej braku, bądź niewielkim zapasie, Czekoladova? Ja chcę pocieszyć i uspokoić, ja jeszcze jestem w czarnej d....Obiecuję się poprawić i zacząć pod koniec miesiąca :)

Odnośnik do komentarza

Maaadziulka

Cytrynowka jak sie nazywa ta położna? To podpytam o nią jak będę za tydzień w szpitalu ;) aaa i czy dostałaś już zdjęcia od tej fotograf z Auchana?

Położna nazywa się Wioletta Juda, podpytaj koniecznie :D a zdjęcia nie dostałam jeszcze, chociaż ta fotograf mówiła, że to może potrwać do 2 tygodni, więc dam jej szansę do soboty a potem się przypomnę :D

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl6iyeydwn0wui.png

Odnośnik do komentarza

Ewka
Ja tez uzywam bio oila i mam Pharmaceris M- zamiennie je.stosuje :)
Zwlaszcza jak sie szybko ubrac musze- to jednak krem szybciej sie wchlonie niz olejek ;-)

Milak
Sto lat sto.lat ! Zdrowia szczescia pomyslnosci :) !

Lucys
Mi roznie - ale norma to ostatnio 6-11razy dziennie sie spina brzunio , ale dr mowila ze spokojnie sie nie martwic. Teraz bedzie.tego wiecej i moga niedlugo juz bolec.
Ja je licze (jak pamietam :p - wiec co drugi dzien ) i zapisuje zeby dla samej siebie wiedziec :)

Ignessia !!
Trzymaj sie ! Moze jakies zimne oklady na policzek czy cos pomoze ?

Tez dzis na USG bylam maly wazy 1,7 kg i sie zaslanial perfiidnie jak mogl zeby zdjecia buzki nie robic :p wstydzioszek :D

Roksi
Chyba nie o mnie chodzilo -ale dzis jak widac na suwaczku 31,1 tc ;-)

A czy wy tez tak macie ze nawet wnocy jak spicie i sie przewracacie / badz przeturlacie z boku na bok - to odrazu sprawdzacie dotykacie czy brzuszka nie gnieciecie i jestescie czujne ?? :D

http://www.suwaczki.com/tickers/74di4z17hazlb81h.png

Odnośnik do komentarza

Megi.madzia
Moj na usg dzisiaj tez pleckami sie odwrocil i buzki pokazac za nic nie chciał! Charakterki pokazuja maluszki.

lucys
Codziennie, jak leżę czuje te twardnienia, myślę ze to te skurcze przepowiadajace, nic nie boli, tylko brzuch się spina, co prawda nie pytałam o to doka, ale mysle ze to nic zlego, macica przygotowuje sie do skurczy porodowych:)

Widzę, że duzo z nas jest w 30/31 tygodniu, ciekawe ktora pierwsza sie rozpakuje! Niech malenstwa wytrzymaja przynajmniej do 36tc ja codziennie to powtarzam mojemu małemu^^

http://fajnamama.pl/suwaczki/oum5h5w.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...