Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam weekendowo i deszczowo.
W nocy całą noc padało i były burze.
Malgosia cieszę się ,że już wszystko gotowe i będziesz kupować rzeczy dla Waszego maleństwa.
Ausia jeżeli masz możliwość to może faktycznie zmień tą położną zaoszczędzisz sobie nerwów i na pewno maleństwu też wyjdzie to na zdrowie.
Ja dzisiaj na obiad robię kopytka.Miłego dnia Mamusie

http://s8.suwaczek.com/201512161565.png

Odnośnik do komentarza

Małgosiu gratuluję dotarcia do finiszu remontowego :-). Teraz dopiero bedziesz miala radoche kompletując kącik maleństwa, to jest naprawde wspaniałe, wyobrazam sobie jak oczy Ci błyszczą :-).
Ausia zmieniaj tą polożną jak najszybciej, bo niepotrzebnie sie denerwujesz przez nią.
Natka rzeczywiście ok 28 tyg. dzieciątko przystopowało ruchy, nawet 2 dni prawie ich nie czułam i ma to związek z brakiem miejsca brzdąca. Choć teraz jestem w 30 tyg i naprawde wyraźnie czuję syna, kiedy rączka a kiedy nóżka mnie zaczepia :-). Takze spokojnie dziewczynki, to, ze maluszek troszke sie uspokaja jest normalne-no ciasno mu i tyle.
Czytam forum, ale oczy mi lecą. Moje przeziębienie sie rozkręca, mleczko z czosnkiem i heja, leze w wyrku a reszta rodziny pojechala na wykopki.I tak Wam dodam, zeby nie bylo, ze my jestesmy przewrażliwione, ze daleko szukac nie trzeba, niektóre mamy mają w dup...swoją ciąże. I tak moja szwagierka, ktora ma ciąże zagrożoną plus nadciśnienie, stwierdziła, ze dobrze sie czuje i tez poszla zbierac ziemniaki.Nie bede komentować, bo słów szkoda. Z dwojga złego lepiej być przewrażliwionym, więc apeluje nie miejmy do siebie pretensji, ze coś sobie wkręcamy!!!!Mamy prawo sie troszkę martwić! pozdrawiam Was

Natan http://www.suwaczek.pl/cache/6991f9d060.png

Odnośnik do komentarza

Hej Mamusie :)

Jakoś ostatnio mam mniej czasu przez te remonty których mam już po uszy :( staram się jak najwięcej leżeć ale zawsze coś trzeba sprzatnac itp. W dodatku dopadło mnie chorobsko:( byłam wczoraj u lekarza rodzinnego i okazało się ze gardło zainfekowane konkretnie i bez antybiotyku się nie obejdzie :( Dzwoniłam do mojej gin bo trochę się bałam brać antybiotyk ale uspokoiła mnie i kazała brać żeby gorzej nie bylo...
Wizytę mam we czwartek u gin mam nadzieje ze z szyjka juz w porządku!!

Pozdrawiam w ten ponury deszczowy dzien;)

Odnośnik do komentarza

Natalia te skojarzone to są 3 szczepionki w jednym?
Przy starszej lecieliśmy "po staremu" bo pediatra powiedziała, ze ona swojemu dziecku nie dala by tych wynalazkow, poniewaz nie są przebadane(ale to było 7 lat temu). Takze przyłączam sie do pytania.
Wiem tylko, ze przez to szczepienie 3 w 1, chyba to było takie w komplecie, zeby nie kluć 3 razy, są powiklania. Chyba kiedyś o tym wspominałam na forum: znam dziecko po tym szczepieniu, ktore przypomina dziecko autystyczne. Przez ok 2 lata rodzice badali chlopca i lekarze nie mieli pojęcia o co chodzi. Dopiero w Niemczech udowodnili, ze po prostu te szczepienia uszkodziły uklad nerwowy. Chlopiec prawie nie mówi, nie reaguje na otoczenie, oczy ma takie puste, zyje sobie w swoim swiecie. A do ukończenia 2 lat był zupelnie normalny-takze sprawa wyszla po czasie.Na pewno od tego typu szczepień bede trzymać sie z daleka.

Natan http://www.suwaczek.pl/cache/6991f9d060.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny
U mnie dzisiaj kolega kończy kafelki na podłodze kłaść i meble kuchenne mają przyjechać. Mój w końcu odzyskał chęci do pracy przy remoncie.
Ausia zmieniaj położoną jeśli możesz nie ma co się z tą użerać i denerwować.
Mokka trzymam za was kciuki. Oby wszystko było dobrze.
A co do szczepień koleżanki braly maluchy na te skojarzone i nic. Zastanawiałam sie nad tym ale chyba właśnie najlepiej z pediatra skonsultować.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, ale ponuro za oknem dzis... Roksi pytalam gina o Twoja dolewgliwosc. Staral sie chlopina to wyjasnic. Mowil, ze mial takie pacjentki, ze to u niektorych jest normalne. Dzieje sie tak, ze powiekszajaca sie macica zaczyna uciskac zoladek. Zoladek zwisa (nawet wzial moje l4-zeby pokazac jak zwisa ;)) a po jedzeniu wiadomo napelnia sie, macica go uciska, wszystko idzie do gory. Stad klopoty z oddychaniem. Co doradzil to zaczac gleboko przeponowo oddychac, relaksacyjnie, mowi, ze nawet joga by Ci pomogla i jesc malusie posilki, tzn pol kanapki, pol filizanki czegos do picia. Nawet jesc takich posilkow malusich 12. Nie jesc nic wiekszego od piastki aha, odstawic w ogole slodycze. Pytal sie o inne rzeczy, czy jedzenie Ci wraca, czy moze masz kaszel, czy czujesz krew w jamie ustnej, rano z reguly. To ostatnie to mowil, ze jesli sie pojawia, to jak najpredzej powiedziec lekarzowi, zeby ustalic przyczyne krwawienia, zleci dodatk. badania. Czesto tez pacjentki w ciazy maja wrazliwe dziasla i stad krew, ale moze byc to przyczyna wewnetrzna. No chyba Ci malo pomogl, bo to wszystko wiedzialas na pewno. Ale mowil, zebys byla asertywna w stosunku do swojego lekarza, zeby Ci wytlumaczyl co sie dzieje z organizmem, ze nie moze byc tak, ze lekarz nie udziela odp swojej pacjentce. Mnie z reguly zawsze trzyma godzine u siebie, wszystko mi wyjasni. Pytal mnie tez o skurcze, czy juz czuje.

Odnośnik do komentarza

Ausia no wlasnie moj gin pytal, czy juz mam skurcze.... No mnie lapaly, jak bylam w dluzszej podrozy kilka dni temu. Jeden byl nieprzyjemny. Gin mi powiedzial, ze jak organizm jest zmeczony, przy np dlugim chodzeniu, to juz moga lapac. Miesiac temu mowil mi do 5 a teraz do 8 i minuta to max. Przypomnial, zeby brac aspargin 3 razy po jednej tab. A tak ogolnie to mlody zdrowiutki, 27 tydz. Waga 1170. Co do tych szczepien, to ja szczepilam syna ta 3w1. Magdalen, badz samych pozytywnych mysli, trzymam kciuki, milego dnia wszystkim.

Odnośnik do komentarza

Renata, ja chciałam na te mama-wie ale nie pasuje mi termin w Warszawie, akurat mam wtedy urodziny i wyjeżdzamy. Koleżanka na nich byla i sobie chwaliła. Dobrze, że te Mamo to ja, są w terminie, mi pasującym, bo chciałam bardzo coś takiego zaliczyć :)

Co do szczepień to już, kiedyś wywiązała się u nas dysuksja. Ile lekarzy/rodzicow tyle opinii. Ja generalnie wierze w badania stwierdzajace jednoznacznie brak wpływu szczepień na autyzm np. ale rozumiem, że są rodzice ktorzy mają kompletnie odmienny pogląd. Ja swego czasu z bratem dość obszernie przedyskutowałam ten temat (farmaceuta) i on generalnie uważa, że nie ma zagrożenia, więc my szczepić będziemy, dodam jeszcze, że położna i lekarz gin. też wyrazili taką opinię. Mnie to przekonuje.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy masz tu na myśli szczepionkę MMR (odra-swinka-rozyczka)? Bo to co do niej istniala teoria, że powoduje autyzm. To Andrew Wakefield opublikował teorię powiązania szczepionki z autyzmem, ale warto zaznaczyć że w 2010 został pozbawiony prawa do wykonywania zawodu, a w British Medical Journal przedstawiono dowody iz jego teroia była fałszerstwem naukowy.

Zaznacze jeszcze, że to moja indywidualna opinia, że szczepić należy i będę to robić. Nie chcę by któraś z Was jakoś źle zinterpretowała moją opinię :)

Odnośnik do komentarza

Ignesse ja szczepiłam mojego młodszego syna szczepionką MMRII-i jest oki. I z tego co wiem to właśnie odra,świnka,różyczka. Teraz mam jeszcze troszkę czasu to podpytam i może na tych warsztatach też będzie pediatra to zasięgnę języka.Lekarz rodzinny to może być mało obiektywny ,bo niestety firmy farmaceutyczne bombardują gabinety prezentami za wypisane recepty.Postaram się popytać niezależnie.

http://s8.suwaczek.com/201512161565.png

Odnośnik do komentarza

Co do szczepień, to ile ludzi tyle opinii. Myślę, że każdy powinien zadecydować sam, który rodzaj szczepień wybierze skojarzone, czy pojedyncze. Natomiast uważam, że szczepienia niezależnie już wg którego schematu powinny być obowiązkowe dla wszystkich dzieci. Przez to, że niektórzy nie szczepią swoich pociech obserwuje się w europie nawrót chorób, które uważano za wyeliminowane, ostatnio chociażby kilka przypadków polio na Słowacji.
Jak już w temacie szczepień to dziewczyny planujecie szczepić się na grypę w tym sezonie?

12.2015 Córcia
10.2016 Aniołek

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...