Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Renata
Zawsze uwazalam ze opieka medyczna w PL jest bardzo dobra. Moja lekarka z Polski mowila mi, ze tu ma kilkakrotnie wiecej poronien bo tu nikt nie podtrzymuje ciaz do 12 tyg. Wszystko pieniadze. Nie ma poszanowania zycia, jesli dasz rade to ok jesli nie to coz. Dopiero po 3 poronieniach robia podstawowe badania. Uwazaja ze progesteron nie gra roli w ciazy i dziwia sie jak ktos mowi ze go bierze. Wrecz progesteronu nie mozna przepisywac w ciazy i jest to karalne bo nie widnieje na liscie. W polsce b czesto jest przepisywany na podtrzymanie na poczatku i w pozniejszej fazie w razie komplikacji. To jest drogi lek i tu panstwo nie chce dokladac.
Dlatego ja po 2 poronieniu poszlam do pl lekarki i tylko dzieki niej doszlam do 30 tygodnia. :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny posiew jest badanie które powinien zlecic lekarz ale między 34 a 36 tyg. Jeśli rodzisz i nie masz to podają ci profilaktycznie antybiotyk bo ten gronkowiec jest niebezpieczny dla malucha przechodzącego przez kanał rodny
http://polskietowarzystwoginekologiczne.com.pl/wizyty-viii-x-32-34-i-36-tydzien-ciazy/

zachęcam prześledzić co powinien zlecać lekarz na ktorej wizycie, jest opisana cała ciąża

Odnośnik do komentarza

Magdalen- trzymaj się i daj znać co z małą.
Renata - oglądałam ten sam zestaw tylko ja chce szaro- różowy zestaw ale niestety zamówie go dopiero jak sie przeprowadzimy. niby dużo nie brakuje a się ciągnie, już nawet sie nie odzywam bo co ma mój sam zrobić do pomocy ma tylko mojego tate a on nie zna się na wszystkim. tescia nie chcę widzieć bo tylko wódka mu w głowie a przy tym powie ze dzięki niemu to wszystko.
ja juz na posiew dostałam skierowanie mam go wykonać w szpitalu czyli jedno badanie za które nie zapłacę.
u mnie jest straszna pogoda- cały dzień bym w łóżku leżała ale muszę się zabrać za sprzątanie łazienki bo wygląda jakby flejtuchy z niej korzystały.

Odnośnik do komentarza

Magdalen93
Witam Was w nowym dniu;) dziękuję za wsparcie. Melduje się ze szpitala w Szczecinie, bo w moim powiedzieli że w razie "wu" nie są w stanie zawalczyć o maluszka. Jak juz wspominałam "coś" mi leci, ale po pół nocy badań nadal nie wiadomo co. W jednym szpitalu, że to wody w drugim nie wiedzą.
Ahhh.. Zalaczyla mi się bezsenność. Leżę i leżę i leżę całą noc. Z niecierpliwością czekam na szpitalne "śniadanie ". Bo oczywiście na kolacje się nie załapałam.
Po całonocnych przemyśleniach jestem nastawiona pozytywnie na dzisiejszy dzień
dzień.! Miłego dnia :-*

Magdalen Ty jesteś ze Stargardu ????
w jakim.szpitalu leżysz ?

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/23015

Odnośnik do komentarza

U mnie na dworze też nie za ciekawie. Sprzątanie jutro standardowo chłopaki pokoje,kuchnia a ja tylko łazienka.Męża ominie,bo teraz ma pierwsze zmiany więc w sprzątaniu nie uczestniczy:D
Ja dzisiaj mielone,chociaż piątek i surówka z sinej kapustki.
Ja oprócz tego gbs,toxo będę powtarzać obciążenie glukozą,morfologia i mocz to za każdym razem i od wizyty 6.10 będę je miała co dwa tygodnie.
Teraz jak piszecie o tych remontach to cieszę się ,że ja swój miałam w sierpniu i chociaż dla mnie to był koszmar ,bo miałam wtedy reżim łóżkowy to teraz już mam z głowy .Też nie było lekko ,bo mojemu Pawłowi nie dali urlopu ,więc robił ,z moim starszym po pracy.Tylko do okien i drzwi miałam ekipę ,bo jednak to fachowcy a i gwarancja wtedy dłuższa na okna i drzwi.

http://s8.suwaczek.com/201512161565.png

Odnośnik do komentarza

A ja mam pytanie do mam ,które będą mialy planowe cc,z tego co pamiętam to Malgosia35. Czy wasi partnerzy,mężowie będą brali urlop albo opiekę na Was ,żeby po powrocie do domu troszkę Was odciążyć,bo wiadomo szwy,cięcie przez powłoki.
Ja w poprzedniej cc miałam problem z rozchodzącym się szwe ,ale i sytuacja była inna ,bo starszy miał 3 latka ,jak wróciłam do domu,a teraz moi panowie to młodzieńcy,jedna się uczą więc ,co będą mogli to pomogą ,ale na pewno nie kosztem nauki.

http://s8.suwaczek.com/201512161565.png

Odnośnik do komentarza

Renata- ja bym chciała aby mój był ze mną po powrocie do domu chociaż kilka dni, ale nie wiem jak to będzie bo w maju zmienił prace a umowę ma do 31.12. więc nie chciałabym aby brał urlop wtedy gdy w pracy sie czeka na następną umowę. mam nadzieje że jakoś dam sobie rade w razie czego mam mamę i tatę pod domem. najważniejsze aby mu umowę przedłużyli bo teraz gdzie pracuje pomimo tego że jest to praca niebezpieczna to jest zadowolony.

Odnośnik do komentarza

Ja mam termin na 24grudnia wiec moj wtedy ma 2tygodnie wolnego na swieta a pozniej 2tygodnie tacierzynskiego wiec przez miesiac bedzie mi duzo pomagal ,pozniej niestety wiekszosc oboeiazkow spadnie na mnie ,bo Daniela nie ma w domu od 11 do 22 a czasem wychodzi juz o 9 ale najwazniejsze ze na poczatku bedzie z nami 24h:)a 18 stycznia mama przylatuje na 3tygodnie wiec zastapi Daniela hehe :)
Dziewczyny mam pytanie .Moze ktoras z Was tak miala i bedzie mogla mnie uspokoic.
Wczoraj wieczorem nagle napiol mi sie brzuch(tak jakby skurcz) byl bardzo bolesny i trwal kilka sekund.Bylo to jednorazowe ale jednak mnie zmartwilo.Do poloznej oczywiscie dodzwonic sie nie moge a wizyte mam dopiero we wtorek;(
Na szczescie mala fika tak samo jak wczesniej.moze to bylo spowodowane przemeczeniem?kurcze oby to sie nie powtorzylo i nie bylo grozne

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmh6s7kp8sc.png
Livia ♡♡♡
Ur. 28.12.2015 godz.5.40
54 cm 3360gram

Odnośnik do komentarza

http://dino.sklep.pl/nowy/Lozeczko-niemowlece-klups-bartek-ii-safari-Zyrafka-z-szuflada-140x70-p-11953.html

zamówiłam takie łóżeczko z szufladą i opcja przerobienia na tapczanik, zależy mi żeby posłużyło tak ze 4 lata ;) nie kupuję komody, tylko przewijak montowany na łóżeczku. Nie planowałam początkowo kupowac tak wczesnie, ale decyduje się mieszkać sama, więc wazne jest dla mnie zagospodarowac się z wyprzedzeniem, nigdy nie wiadomo w jakiej formie będę w końcowym okresie ciąży, już mi pewne rzeczy przychodzą z trudem lub zajmują mnóstwo czasu. Od kilku dni jeżdżę więc oglądać uzywane wózki - niby mam starego kloca od koleżanki, ale coś taniego może fajniejszego dostanę...

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny! Dobrego Dnia!
Ale się rozpisałyście, nadążyć nie mogę z czytaniem.
Jeśli chodzi o urlop dla taty to bez względu czy cc czy sn po porodzie przysługują 2 tygodnie wolnego, tylko nie wiem czy to w ramach specjalnego urlopu okolicznościowego czy l4 na opiekę.
Ponawiam moje pytania, w czym będziecie kąpać/ myć swoje maleństwa? Czy miałyście lub będziecie mieć wykonywane echo serca dzieciątka, nie chodzi mi o zwykłe badanie sprawdzenia czynności serca. Wiem, że niektóre z Was mają wskazania, a reszta Dziewczyn zamierzacie robić czy nie?
Badanie szyjki powinno się odbyć przez usg dopochwowe. Tylko pomiar z usg jest miarodajny.
Jeśli chodzi o opiekę medyczną za granicą, to mam trochę mieszane uczucia. U nas wizyty w ciąży te wypadają jak się uda wcisnąć i badań wcale nie jest tak dużo na nfz, chyba tylko 3 x usg, a do 3d i tak trzeba dopłacić. Z mojego rozeznania większość kobiet decyduje się na prowadzenie ciąży prywatnie. Ja mając ciążę zagrożoną na nfz miałabym wizytę max. 1 na mc, a prywatnie mam dużo częściej w zależności od sytuacji. Więc w Polsce też tak różowo nie jest, chyba, że się bardzo dobrze trafi. Za to porody za granicą chyba lepiej wypadają, przynajmniej z tego co słyszę od rodziny w Norwegii, czy znajomych z Niemiec. W standardzie na ubezpieczenie, to co u nas tylko w prywatnych szpitalach.
Jedna z Was pisała, że położna zaleciła liczenie ruchów. Możesz trochę rozwinąć temat, czy są jakieś przesłanki dlaczego masz liczyć itp.? Z góry dziękuję
Wodna, Magdalena
Trzymajcie się mocno, dużo, dużo zdrówka i siły!
Natalia
Ja jestem przerażona tym remontem, bo ja już od 2 miesięcy na nakazie leżenia i ciężko to wszystko z łóżka i przez internet ogarnąć.
natka95
Ja miałam wykonywany posiew, ale może dlatego wcześniej, że być może założą mi pessar.
Może miałaś badaną szyjkę, tylko po prostu wszystko z nią ok i lekarz nie wspomniał. Badanie jest robione podczas usg dopochwowego.

Odnośnik do komentarza

Gosiammr Jak tam dalej ten remont będzie się posuwal to do grudnia potrwa.... najważniejsze żeby Twój malec był zdrowy wiec odpoczywaj a nam pewno wszysyko się jakoś ulozy. Dużo można zaraz po porodzie zorganizować tak sobie wmawiam w razie co. A jeśli chodzi o kąpiele to ja jestem w ogóle przeciwniczka przesadzania z kosmetykami. Na początku używam tylko oilatum do kąpieli gdzie kilka kropel do wanienki wystarczy żeby dzidzius był odpowiednio umyty i nawilżona tak samo główka. Tak robiłam z moim pierwszym dzieckiem i nie miałam żadnych problemów. Do tego tylko puder na pupcie ewentualnie kremiki w razie odparzen bo z dziewczynka podobno trudniej z pielęgnacja cipuszki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...