Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Wychodzi na to, że sezon grypowy rozpoczynamy.
U mnie zimno i wieje strasznie.
Ja już się zabezpieczam przed przeziębieniem, rano piję ciepłe mleko z miodem.

Dziś byliśmy na badaniach - morfologia. O dziwo nikt nie komentował, że wchodzę bez kolejki. Laboratorium do którego chodzę przyłączyło się do akcji U nas przyszła mama nie stoi w kolejce. A wcześniej różnie bywało.
Miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza

Hej:- ) zdrowiecie mamunie:* ze swojej strony polecam - cieple mleko+miod+czosnek zmiazdzony/potarty - wypic to i na końcu zjeść tez czosnek. Do konca! Mój M. w 5tc tak mi kazał i siedzial nade mna az zjem do konca i po 3 dniach bylam zdrowa. :-) wtedy na szczęście smaku nie czułam,ale przy 3dniu myślałam,ze się porzygam❤
Zaraz wstaje z wyrka,zjem i zamówię leginsy na allegro sztuk 2:-) bo w jeansy ciążowe się nie mieszcze. Q ogole nigdy mi nie pasowały bo mam uda i biodra a lydki szczuple:D
Polecam mamom na olx szukac foteliki,bujaki i wszystko bo ludzie oddają rzeczy w super stanie za grosze!:)
Ignes- wspolczuje tego guza bo będą ciąć... A srednio ze znieczulenien w ciąży... Ja pierdzuele. A tak Malo sie skarzylas,chyba nigdy - tak myślałam ostatnio a tu guz jakis. Eh! Wracaj do formy

Laura :*
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cio4pbhyqqx6o.png

Odnośnik do komentarza

Roksi dzięki, mówiąc szczerze nie pozwolę sobie robić znieczulenia, chyba że mi lekarz powie, że nie dam rady bez. To podobno robi się u 10% kobiet w ciąży. A muszę ci powiedzieć, że ja to mam hopla na punkcie higieny jamy ustnej, a tu taka niespodzianka, wszystko przez te hormony :(
Co do mleka z czosnkiem, ja po tym rzygam jak kot. W dziecinstwie mama raz probowala mnie tym leczyc :)
Pamiętajcie, że możemy brać witaminę C - jest nawet wskazana bo po pierwsze działa przeciw przeziębieniom i dodatkowo pomaga wchłaniać się żelazu. Na jesień preparat obowiązkowy Mamusie :)
Milak właśnie się zastanawiałam jak tam sytuacja z Twoim mężem, trzymam kciuki za glukozę

Veronika co u Was? Odezwij się! :)

Odnośnik do komentarza

Hej
Rowniez polecam zakupy na olx sama zakupilam wozek 3w1 bardzo zafbany lekkie slady uzytkowania tylko na spacerówce, a gondola i nosidelko jak nowe to wszystko za jedyne 140zl. Moja toczne corcia przechwycila juz spacerowkę i nie chce w swojej jezdzic tylko tej.

A ja mam czas obijania bo zylaki juz na calej nodze i czasem chodzic sie nie da.
O moim malenstwie w brzuchu to zastanawiam sie czy ono wogóle spi, bo ciagle je czuje.
Brzuch juz zaczyna mi przeszkadzac schylic sie juz ciezko, a wstac bez podparcia to juz koniec.
Co do ubran to ja po drugiej ciazy przestalam nosic jeansy i przezucilam sie tylko na leginsy.
Jejku tak patrze na te nasze suwaczki i czas leci tak szybko. Ja pamietam moje ciaze to po 30 tyg to juz czas tak szybko leci ze ledwo sie obejrzymy a bedziemy tulic nasze pociechy.

Wiki 5lat,
Malwi 20 miesięcy
Eliza 4 tygodnie

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ja już po glukozie i mimo ,że uwielbiam słodycze to było dla mnie przegięcie i mało brakowało a wszystko by wyleciało.A siedzenie dwie godz .to dla mnie koszmar ,bo żebra się wbijały w brzuch.Myślałam sobie ,że ponieważ jest to poradnia dla kobiet i badania robią tylko mamom w ciąży mogliby jakieś fotele,postawić :)
Kasieńka oszczędzaj się z tymi żylakami.
Ignesse mam nadzieję ,że u dentysty pójdzie w miarę bezboleśnie i bez komplikacji.I koniecznie daj znać jak po .
Co do gryp to niestety po ostatnich ponad 30 stopniowych upałach mamy duży spadek temperatury ,więc muszą się organizmy przestawić.Jeżeli ktoś ma młodsze dzieci to jeszcze istnieje ryzyko przyniesienia choróbska z przedszkola lub szkoły,także warto pić herbatki z cytrynką czy miodem ,zaopatrzyć się w soczek malinowy.
Ja też oglądam wózki na olx i pewnie tam zakupię ,bo niestety przy dwójce młodzieży budżet mocno napięty,dobrze ,że starszy pracował w wakacje i sam sobie wiele rzeczy z ubrań zakupił,bo np. buty dla niego to nie 100 czy 200 tylko wyznaje zasadę jedne a porządne i zamówił za 350 (ja bym mu 3 pary kupila w tej cenie)
Leginsy też zamówię z tego linku ,który był u nas na forum wstawiony.

http://s8.suwaczek.com/201512161565.png

Odnośnik do komentarza

Renia - akurat ja też jestem wychowana w tej zasadzie,ale tylko adidasy jak kupowalam to ok 200 zł. A tak to kupuje wszystko za 30-50 zł,bo mi szkoda siana :P Tylko mu paragony zabierz i skseruj, bo jest gwarancja i jak cos by sie stalo z butami to mozecie z paragonem walczyc:)
Kochane - jakie leginsy polecacie? Bo mysle jakies 100 den co by mi dupsko przykryło i jakieś tanie - w koncu to na chwile. Co polecacie? Ja widze,ze wy wieksze doswiadczenie macie, a ja tu sie czuje jak mala dzidzia :D

Laura :*
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cio4pbhyqqx6o.png

Odnośnik do komentarza

No wlasnie mam 5 tysiecy zakladek otwartych i juz sie gubie :D Znalazlam link, zaraz obczaje ;)
Renia - kurde boje sie sama isc na to glukoze,ale dlatego ,ze mi sie tak ciezko oddycha jak siedze ;/ kurde teraz siedze na lozku i normalnie pluca mi pekna. ;/ a siedze moze 20 min! :///
Zdjecie chce dodac i cos nie moge;/

Laura :*
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cio4pbhyqqx6o.png

Odnośnik do komentarza

Ja polecam leginsy z tego linka. Użytkuję od jakiegoś czasu i chodzę w nich na okrągło. Trzeba się tylko przyzwyczaić że gumka jest wysoko i czuć ją. Rozmiar bierzcie taki jaki nosiłyście zawsze lub jeden większy. W zależności jak duży macie brzuch. Jak tak napisałyście że po 30tygodniu to już bardzo szybko zleci to aż się zestresowałam. Przerażona jestem wizją porodu. A jak będę bardzo spięta to będzie jeszcze gorzej urodzić. Chcę już mieć Hanię ale poród to masakra. Jak ostatnio złapał mnie ostry ból w tej pachwinie to leżałam i płakałam myśląc od razu jak ja urodzę to dziecko gdy będzie tak bolało. A to moje dotychczasowe dzieci :-) Spidi i Sisi

monthly_2015_09/grudnioweczki-2015-czyli-ostatnie-dwupaczki-tego-roku_35403.jpg

Hanusia przyszła na świat 18grudnia :-)

Odnośnik do komentarza

Beata nie wiem czy czytałaś, że moja znajoma, też pierworódka tak panicznie bała się porodu, a okazało się, że urodziła bez znieczulenia w 5godzin :) także głowa do góry, dobra położna, szkoła rodzenia i dasz radę :)
Podobno jak już rodzisz to myślisz tylko o tym żeby już zobaczyć dziecko, ból jest drugorzędny :)

Odnośnik do komentarza

Roksi ja właśnie byłam z mężem i cieszę się ,bo po wypiciu nie czułam się najlepiej.A już to siedzenie to obłęd ,a badanie ma być w spoczynku więc spacery odpadają.
Beatka a te leginsy są kryjące? Bo właśnie też bym chciała zamówić sobie parę ,przecież nie oszukujmy się po porodzie patrząc na to jak przybieram na wadze nie wskoczę od razu w ciuszki sprzed ciąży.I nie martw się ani się obejrzymy i będzie styczeń.Mam nadzieję ,że będziemy miały troszkę czasu żeby i po porodzie dzielić się swoimi radościami i sukcesami.Papużki cudne.

http://s8.suwaczek.com/201512161565.png

Odnośnik do komentarza

Roksi trafiłaś z tym olx ;) Właśnie przed chwilą kupiłam leżaczek- bujaczek z Fisher Price za 80 zł, stan naprawdę bdb ;)

Początkowo nie byłam za zakupem takich leżaczków, huśtawek i innych bajerów... Ale potem myślę: w czym moja Julka będzie leżeć jak ja np.obiad będę robić czy coś ogarniać...

Renata współczuję glukozy... Jak czytam, że któraś z Was idzie czy jest po, to na samo wspomnienie robi mi się niedobrze... :(

Julka :*
http://www.suwaczek.pl/cache/ee1cc9b42d.png

Odnośnik do komentarza

Widzę, że temat leginsów fajnie się rozkręcił, akurat w samą porę bo przymierzam się do zakupu i pewnie też skorzystam. Póki co zakupiłam tylko jedną parę spodni ciążowych H&M, jestem zadowolona, ale niestety cena powala - najtańsze 130 zł.
Wózek mi się akurat podoba bardziej ten drugi, ale wiadomo kwestia gustu. Ja po prostu lubię zdecydowane kolory.
Również poluję na wózek na olx. Interesuje mnie mutsy evo, przetestowałam go w sklepie jest bardzo lekki i składa się do naprawdę niewielkich rozmiarów. Niestety cena podstawowego zestawu (gondola + spacerówka) to ok 2000 zł. Na olx można kupić za połowę.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

Igness odpowiedz na twoje pytanie to przygnębione eeeeetam szkoda gadać... rozwijam samodzielność i ciesazę się, że kondycja sprzyja niezalezności.
co do glukozy - wypytalam pielęgniarkę i powiedziała, że wolne tuptanie na świerzym powietrzu nie zaszkodzi, zwłaszcza w pierwszej godzinie, więc polecam odrobine się przewietrzyć. Ja musiałam wyjść z przychodni, bo usiadł koło mnie starszy pan śmierdzący niemiłosiernie, w połączeniu z upałem, groziło faktycznie wymiotami bleee.

Odnośnik do komentarza

Milak to szkoda, że się nie zmienił :( ale kobitki są silne, ja to uważam, że nic na siłę, dasz sobie świetnie sama radę :)

Ja to jestem zmarźlak same leginsy mi na jesień nie wystarczą. Muszę mieć jeansy. Jak się przestanę mieścić w te kupie następne większe.
Zastanawiam się nad butami, bo wiązanie adidasów odpada, a inne mam oczywiscie na obcasach które uwielbiam :) i czeka mnie zakup jakiś jesiennych do chodzenia na codzień na płaskim

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny.
ja też zakupuje na olx i popieram, bo dziewczyny sprzedają rzeczy, które były używane bardzo krótko. Mj25 - też już kupiłam ten leżaczek fisher z bzyczkiem, i matę z serii rainforest, polecam. Przy pierwszym naprawdę mogłam nawet popracować w domu.
Kombinezon-śpiwór udało mi się kupić za grosze z h&m, noszony przez 3 tygodnie, kurcze lepiej wygląda niż zimowy misiek po pierwszym synku.
Także jak tak dalej pójdzie, to naprawdę zamknę się w niewielkiej kwocie a młodemu wynagrodzę hehe inwestując w edukację, nie ma lekko :)
Milak- silna z Ciebie dziewczyna :) - czasem lepiej być samemu niż mordować się z kimś. Zresztą powiem tak, mam już trzy koleżanki po rozwodzie w nowych związkach hmmm - one teraz mi mówią, że zaczęły żyć.
Kurcze, trochę mnie straszycie tą glukozą. Ja z pierwszym synkiem byłam sama, pojechałam samochodem, wróciłam, nie pamiętam jakiś rewolucji. Teraz też jadę sama, jeszcze żeby tam nie ślęczeć to wracam do domu miedzy pobraniem krwi.

http://www.suwaczek.pl/cache/63e51d825e.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Ja dziś też od rana byłam na glukozie :) nie dość że sama to jeszcze cytryny na dodatek zapomniałam! Ale myślałam że będzie gorzej :) co prawda im bylam bliżej dna tym gorzej smakowało ale i tak w miare szybko wypilam bo po jakiś 2 minutkach bylo po zawodach. Ale strasznie mnie zmuliło tak z 10 minut po wypiciu. Zabrałam ze sobą ulubiona ksiazke to chociaż się mocno nie nudziłam:)
Ja też jestem na etapie wózka właśnie. Znajoma pozyczyla nam super wózek ale tylko 2w1. Bez torby i pokrowca wierzchnieho na gondolę. Jak zaczęłam szperać w Internecie okazalo się, że da się na niego wpiąć tylko oryginalne maxi cosi + 100zl adaptery albo oryginalny fotelik lonex... Doszlam do wniosku, że to gra nie warta świeczki i kupimy jakiś fajny używany porządny wózek upolowany na olx. I pochwale się ze znalazłam mój ideał o polowe albo i więcej tańszy niż w sklepie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkk3e5ezpa8sqa2.png

Odnośnik do komentarza

Co do przeziębienia to polecam czosnek z miodem. 3-4 ząbki czosnku pokroić jak mniejsze to w całości, wrzucić do sloiczka i do tego 2-3lyzki miodu. Zakręcić i wstawić na noc do lodówki. Rano miodek zjeść. Na mnie działa ;-)

Buty zakupiłam w lidlu jakiś miesiąc temu. Jak były botki takie jesienne.
Bardziej zastanawiam się nad zimowymi, bo nie mam żadnych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...