Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Ja zamierzam wychodzić jak mały będzie miał ok 2 tyg. Oczywiście stopniowo zwiększając czas i ilość. Wózek kupiliśmy 2 w 1 (z promocją i targowaniem się mojego męża) wyszło o 500zł taniej. Fotelik kupiliśmy na olx maxi cosi cabriofix z baza, on ma tą zaletę, że można odpiąć całą wyściółkę i dokładnie obejrzeć wkład w środku. Także wydaje mi się, że jeśli sprzedający mówi, że bez wypadku i wkłady, plastiki są całe można spokojnie kupić od kogoś (na tym też zaoszczedziliśmy 50%-500zł). Ja bym Gosiu, zrobiła tak jak piszesz 37-38tydz i wtedy do sklepu, obejrzeć to co wcześniej wybierzesz sobie przez Internet.
Renata, mam nadzieje, że to nie jest jakaś reguła bo ja czułam już w 16 :(

Odnośnik do komentarza

O to jak zaparcia sie nie zwiększa i będę mogla jeszcze oddychać to 39-40 tc :)
Ja mam fotelik - nosidelko jakiś firmy grillo? Ktos cos wie o tym?:) używany za 15 zl :] wygląda super po dwóch chlopakach:)
Dzis gadalam z kolezanka co od niej odkupuje podstawowe rzeczy takze wózek,spacerowke ,łóżeczko i wszystko co potrzebne będę miała:-) mówi ze wózek spoko i fajnie sie prowadzi i niechętnie sprzedaje bo jest w Db stanie ale ma dwójkę dzieci i mówi ze chyba starczy póki co bo chce odpocząć xD
Umylam dzis okna... :) sie aż spocilam !!! Zaraz zacznę sie pakować.. Jak widzę te książki i płyty to mi słabo. Kiedy myśmy to uzbierali na tych studiach ? Jezu!
Moja córcia faktycznie cos tam drga i może serio zaczela mnie oszczędzać? Moze wzbudzilam w niej litość?:D

Laura :*
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cio4pbhyqqx6o.png

Odnośnik do komentarza

Roksi mój mąż też lubi sobie chrapac aleeee heh kupiłam stopery w rossmanie i Wreszcie śpię jak człowiek. To działa.

Dziewczyny ponawiam swoje pytanie co sądzicie o samym łóżeczku z wyjmowanymi 2 szczebelkami a później całym bokiem bądź łóżeczko z wbudowaną kolyska. Mam dylemat.

Odnośnik do komentarza

wodna ja wybralam lozeczko 2w1 z kolyska .nozki z kolyski w kazdej chwili mozna odczepic i zostanie zwykle lozeczko. Niebawem mam zamiar je zamowic (to bedzie kolejny zakup z allegro) po obejrzeniu miliona lozeczek,porownywania cen itp to wlasnie to z kolyska najbardziej sie oplaca bo jest w komplecie z cala wyprawka(ochraniacze,posciel,baldachim,materac itd ) za rozsadna cene dlatego zdecydowalismy sie je kupic

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmh6s7kp8sc.png
Livia ♡♡♡
Ur. 28.12.2015 godz.5.40
54 cm 3360gram

Odnośnik do komentarza

My się zdecydowaliśmy na tradycyjne z wyjmowanymi szczebelkami i regulowaną wysokością. Po pierwsze dlatego, że wydaje mi się opcją bezpieczniejszą gdy Oskar zacznie sam chcieć z niego wychodzić, a dziecko nie ma wtedy tak czujnego snu by nie wypaść przy zdjętym całym boku. Po drugie dlatego że wymiar 60x120 pasuje nam do sypialni, a poźniej, jak uda nam się już postawić dom urządzimy mu samodzielny pokój z większym, "doroślejszym" łóżkiem :)

Odnośnik do komentarza

Renata
U mnie problem z szyjka polega na tym, że po pierwsze na samym początku była dużo dłuższa i twarda, potem nagle się mocno skróciła i zrobiła się miękka koło 18/19tc. I jak jest taka miękka to jak maluszek na nią naciska to długość się od razu zmienia na 25 mm, podczas trwania 1 usg można było to zaobserwować parę razy. I ta miękkość z tego co zrozumiałam jest problemem, bo bardzo łatwo o szybkie skrócenie lub rozwarcie. Po prostu jest to mało przewidywalne... dlatego lekarz jest ostrożny.

Odnośnik do komentarza

ausia91
http://allegro.pl/2w1-lozeczko-kolyska-z-wyposazeniem-wyprawka-16ele-i5355576245.html to jest lozeczko ktore mamy zamiar zamowic:)
Przed chwila kurier przywiozl poduche do spania:)huraa moze wreszcie sie wyspie :)

Koniecznie daj znać czy jesteś zadowolona z poduchy. Ja czuje, że też już nadszedł czas, jak leżę na boku to czuję lekki ból w krzyżu, tak jakby brakuje mi podparcia w tym miejscu. Na razie zawijam kawałek kołdry lub poduchę i sobie podkładam.

Odnośnik do komentarza

Gosiammr dzięki za objaśnienie co do szyjki. Tak jak miękka to też nie jest za dobrze,ale najważniejsze ,ze rozwarcia niema.Dacie radę z maleństwem,a jakbyś chciała ponarzekać na to ciągłe lezenie to wal na forum .
Jeśli chodzi o łóżeczko to u mnie wcześniej doskonale sie sprawdziło takie tradycyjne,trzystopniowe właśnie z wyjmowanymi szczebelkami.To akurat się sprawdziło,bardziej nawet przy młodszym niż przy starszym.Obaj zaczęli chodzić przed skończeniem roku,a do tego jak młodszy podpatrzył starszego jak robi siusiu do nocniczka to już nie było mowy żeby mu pieluchę założyć ,więc jak w nocy chciał siusiu to wychodził przez tą dziurkę bez szczebelek i siusiał do nocniczka.Rewelacja raz trafił raz nie ale co tam chęci się liczyły.

http://s8.suwaczek.com/201512161565.png

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie dziewczęta:)
gosiammr, to ja pytałam się o ta szyjke....
ja w poniedziałek bylam na kontroli u lekarza, i zapytałam o dlug.szyjki, to i powiedział, ze 3 cm.
i, ze jest ok:)
Ale, ze ja jestem przewrazliwiona, to szukałam w necie info, i ze tez niby ok.... Ech, glupia panikara ze mnie:(
Oj widze, ze ostro ruszylayscie z tymi wyprawkami, ja mam tylko body z logo Falubazu, bo mój to gan zuzla, oraz buciki dwie pary....
Nic nie kupowałam, bo za miesiąc przeprowadzamy się, a i nie mam grze tych rzeczy dla malej trzymać....
Oczywiście , oglądam sobie w necie rozne rzeczy, ale uznałam, ze wstrzymam się ze wszystkim do listopada....
Ale tak szczerze, to już chętnie bym kupowala:) w tesco jak jestem, to zawsze pojde sobie cos obejrzeć, i ciężko mnie od tego odciagnac...
Ciekawe, jak damy rade sobie z naszymi pociechami, jak już przyjadą na swiat....
Co do ruchow dziecka, to ze dwa dni będzie, jak zauwazylam, jak mala tez leniwie rusza się, ale zywo reaguje na sok pomarańczowy i winogrona a także na treściwe posiłki:) zadowolona wtedy, jak nie wiem:)
ja koncze 24 tydzień, i moja fasolka wazy ok. 800 gram:)
a od początku ciąży przytylam 8 kg....
nie wiem, czy to dobrze, czy zle....
Ciesze się, ze mala ladnie rosnie, i kocham ta moja kruszynke całym sercem:)

Odnośnik do komentarza

a dzieki, nie pomyslałam o imprezie, ale noc jeszcze przede mna... ;)
ja ostatnio narzekam coraz bardziej na kostkę :( skręciłam sobie poważnie 1 maja i 3 miesiące miałam spuchnietą, wreszcie w sierpniu opuchlizna zeszła, a tu niespodzianka - od kilku dni kostka znowu sztywna i spuchnieta cały dzień :( cos mysle że tak juz zostanie do końca

Odnośnik do komentarza

Ignesse bardzo ładny rożek wybrałaś. Zastanawiam się nad podobnym, mam tylko pytanie czy on jest w miarę stabilny? Bo minky to takie mięciutkie.
Jeśli chodzi o ubranka to ja powoli zaczęłam kompletować wyprawkę.Najwięcej mam ubranek ze Smyka, H&M,Pepco. Wszystkie je już uprałam i muszę powiedzieć, że Pepco niestety jakością nie grzeszy, ale nadrabiają ceną. Chociaż w Smyku też można trafić na przeceny i tanio kupić.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

altacet moge sobie stosowac i noga do góry :/ u ortopedy byłam ostatnio po 7 tygodniach od skręcenia, dopiero pozwolił odstawic orteze, uprzedzał, że w ciązy to nie bardzo może mi zalecić skuteczną fizykoterapię, jakies masaże wodne miałam i laser - nie widziałam poprawy :( chyba siły organizmu ida w brzuch, do dołu niewiele chyba dociera, poza nadmiarem płynów... po porodzie zalecał kontrolne rtg, bo mogłam miec tylko usg stawu. Powiem wam, że nie przypuszczałam, że skręcenie może byc tak dotkliwe i goić sie gorzej od złamania

Odnośnik do komentarza

cześć dziewczyny, mam problem z moim mężem. ostatnio zauważyłam jakby przestał sie interesować mną i maleństwem.
nie pyta mnie jak się czuje - a jak już zapyta i mu powiem że mnie kręgosłup boli to odp brzmi mnie też boli. dziś jak przyszedł z pracy obiadek mu dałam i mówię że oglądałam wózki z mamą to westchnął- zero zainteresowania. on przyszedł z pracy i jest zmęczony on chce piwo - koniec gadki. czasami jest mi przykro bo ja też pracowałam do lipca i nie narzekałam a teraz siedzę w domu i czasem naprawdę nie mam się do kogo odezwać i czekam na niego jak ta głupia i po co?. wiem ze mamy budowę na głowie i ma dużo pracy ale ja tez potrzebuje wsparcia - nie mówię tu żeby mnie na rekach nosił ale po prostu przyszedł pogadał, wypił ze mną herbatę i tyle. sorki za moje marudzenie ale musiałam to z siebie wyrzucić.

Odnośnik do komentarza

Milak, to są tzw. Hegary, z powodzeniem stosowane także u dorosłych :) czasem niestety jedyny sposob na wymuszenie gazów u maluszka. A co do nogi yo lrć do lekarza albo pierwszego kontaktu choć najlepiej jakbyś trafiła od razu do ortopedy. Noga w gorę, altacet (najlepirj rozpuszczany, ten w tabletkach - ciągle moczyć gazę metrówkę). Ale cudów nie ma się co spodziewać, ciąza sama w sobie jest obciązeniem. Dzidzia zabiera nam caly budulec i mikroelementy, scięgna latwiej się rozciągają, a poza tym skręcenia bardzo lubią nawracać i się wikłać :(

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkk3e5ezpa8sqa2.png

Odnośnik do komentarza

Az zajrzalam z ciekawosci i upadl mi podbrudek, ale widze ze rureczki ida jak swieze buleczki, czy to jest jakas forma lewatywy ??? Aga1987 - nie przejmuj sie, faceci inaczej podchodza do roznych rzeczy. Twoj ma gorsze dni, moze teraz weekend, wypocznie i znajdzie dla Was czas. Jest taka ksiazka- zrozumiec faceta w ciazy:) no wlasnie nie kobiete, tylko faceta.Nie czytalam, ale o tym wlasnie raczy, ze my, kobiety inaczej to przezywamy. Na pocieszenie to powiem Ci, ze jak zapytalam mojego, czy idzie ze mna na usg, zeby popatrzec na mlodego, to mi odpowiedzial, ze nie, bedzie mial cale zycie zeby sie napatrzec na to piskle. Ja sie w ogole na niego nie wkurzam, wiem, ze jest fajnym ojcem, mezem i martwie sie, bo zasuwa w pracy i po pracy. A ja mam taka schize wewnetrzna, bo moj ojciec tak zasuwal i zginal tragicznie w wieku 37 lat zostawiajac mame z dwojgiem dzieci. Takze jak moj chce odpoczac, to niech odpoczywa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...