Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Zaliczyliśmy właśnie kolejną wizytę u laryngologa. Musiał specjalnie dla nas gabinet otwierać. Mały miał w nocy 38,2. Teraz ma 37,8. Na szczęście okazało się, że to nie od uszu. Nawet jest lepiej, i badanie słuchu lepiej wyszło. Wielkie uff..
Miałam już czarną wizję szpitala.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

Mokka
Dobrze, że to był fałszywy alarm.

Peonia
Ja jestem zielona w kwestii kp. Jaś miał karmienie mieszane a potem tylko butlę i problemy w drugą stronę z zatwardzeniami.
Nie było naszej pani pediatry i ta co była stwierdziła, że te kupy są za rzadkie. A ja naprawdę się nie znam i dlatego pytam Was. Teraz już się tak nie napina przy robieniu, więc brzuszek chyba Jej nie boli. I na wadze przybiera czyli nie przelatuje przez nią wszystko.
A Enterol jak na razie kup nie zagęścił i mam wrażenie, że tego nie zrobi.

Odnośnik do komentarza

Mm3
Z tymi kupami tak jest :-))) na początku na samej piersi :-))) nawet może zdarzyć się do 6 i one są luźne tak jak Peonia napisała :+))

Mokka
Współczuje stresu, ale najważniejsze, że nic nie wyszło choć nie wiem u Was tak jest temp później nic, a później uszy
P.s wyglądasz na bardzo sympatyczną osobę :-))

Peonia
Ja za panny bardzo lubiłam sukienki w lecie no, ale jak pojawiły się dzieci to jestem w szortach przy piaskownicy

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość MamaWczesniaka

Mm3
Nie jestem ekspertem, ale u nas na kp bylo 8-10 kup dziennie do ok. 3 mies. I to nie byla biegunka, lataliszmy po pediatrach I szitalach na konsultacje, ale wszysci twierdzili ze jest OK. Przy tym mlody pieknie przybieral na wadze.

Odnośnik do komentarza
Gość Kaisuis

Dzień dobry
Jestem dziś nieprzytomna. Zoska pół nocy nie spała. Jak rano wstałam, to zamiast jak zwykle iść robić mleko, to poszła myć zęby szczoteczką męża. No masakra:-// jeszcze mnie boli pierś po nocy:-(
Wczoraj była u nas piękną pogoda. Poszlismy na spacer i udało nam się zrobić 15 km. Czuje dziś, że kondycja już nie ta;-)ale jakby moje dziecko zechciało siedzieć w wózku tak grzecznie jak wczoraj, to bylaby szansa to naprawić:-) Tak czy inaczej było fajnie.
Mokka, mm3, skakanka
Kazda z Was inna ale wszystkie jesteście bardzo ładne:-)
Mokka
Daj znać jak się niana spisuje :-) jest młoda, to ma dużo energii żeby za dzieckiem ganiać ;-)

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,
Wczoraj padłam o 20.
Czy o Was też weekendy są takie intensywne? Nadrabiamy zaległości z całego tygodnia a do tego doszły grille, rowery i inne atrakcje.

mm3
U nas kupa była po każdym karmieniu. Rzadka ale póki nie zielona i bez śluzu to jest ok.

Mokka
Oby już Wam się poukładało a niania okazała się sensowna. Młoda więc różnie może być ale na pewno ma sporo energii.

W sobotę i niedzielę byliśmy z młodym na rowerze i stwierdzam, że przedni fotelik sprawdza się bardzo dobrze. Trzeba się nauczyć jeździć w pozycji żaby a potem już same plusy bo mogę sobie z młodym gadać. On mi pokazuje różne rzeczy a ja mu opowiadam.

Kaisuis
Tak sobie o Tobie pomyślałam, że może taki przedni fotelik by się Zosi spodobał.
Fajnie, że w końcu udało się zmęczyć.
A kondycją się nie przejmuj, odbudujesz.

Peonia
Teściowa dojechała. Niby jest spoko bo się nie wtrąca ale z drugiej strony pożytku z niej żadnego a w planach trzeba uwzględnić ;) Wkurza mnie to biorąc pod uwagę jak dużo pomagają ich synowi moi rodzice.
No nic z egocenrykiem nic nie zrobię.

Odnośnik do komentarza

O kondycji
Mój brat przebiegł teraz swój pierwszy maraton w czasie 4h z hakiem. I opowiadał, że biega jakiś dziadek 85 lat i jemu zajął 3 h coś.
I brat się śmiał, że ma dużo czasu aby poprawić wynik.
Nasz dziadek jak miał 90 lat to śmigał na rowerze.
Więc jak się chce to można i tego mam w planie się trzymać do 100 lat ;)

Odnośnik do komentarza

Zbliża się dzień dziecka. Co kupujecie dzieciakom i czym się najchętniej bawią?
U nas ulubione to kostka słuchaj i klaszcz k's kids, zbieracz piłek tomy i gitara chicco.
Czyli wszystko co gra lub hałasuje ;)

No dobra, grabie nie hałasują a też mają wysokie notowania ;)

I oczywiście nie mam pomysłu bo młody wszystko ma.

Odnośnik do komentarza

Witam ;-)

Kaisuis
To sukces no u mnie teraz Milena nie chce siedzieć we wózku ;-) więc sobie dreptamy ;-) za to uwielbia siedzieć w piaskownicy ;-)

Zoo
dla starszej kupujemy hulajnogę tylko trzy kołową, a dla Mileny nie wiem - dla chrześnicy męża coś z ciucha i mam pianinko, a dla moich bratanków kasa

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Oligatorka
A Julka nie jest już za duża na taką hulajnogę?
Pytam bo ostatnio byliśmy u znajomych, których syn ma niecałe 3 lata i miał taką hulajnogę. I opowiadali, że już mu się znudziła bo dostał rower biegowy więc hulajnoga poszła w kąt.
Zupełnie nie wiem od jakiego wieku te trójkołowce...
Może się dowiem jak bratanek zostanie instruktorem hulajnogi bo tak mi obiecuje :)

A Tuniek używał jej jako pchacza :)

Odnośnik do komentarza

żoo
Przez te choroby to całkiem zapomniałam, że zbliża się dzień dziecka. Trzeba coś dzieciowi kupić, a pomysłów brak. Obejrzę sobie w necie ulubione zabawki Tunia.
U nas najczęściej używane są klocki lego Duplo.
Jesteśmy po pierwszej wizycie niani. Kupiła go w 5 min. 1,5 godziny bawili się w salonie, a ja spokojnie szykowałam obiad.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

Mokka
o to super z tą nianią. Oby Wam trochę pomogła bo już zasługujesz na odpoczynek od negatywnego myślenia.

U nas wszystkie klocki, sortery są na chwilę. Młody pobawi się 2 minuty a potem leci do jakiejś głośniejszej lub aktywniejszej ruchowo zabawy.
Musi grać albo się przemieszczać ;)

Mamy jakieś proste klocki i dopóki nie ułoży jakiejś porządnej konstrukcji to z zakupem bardziej skomplikowanego zestawu nie będę się spieszyć.

Odnośnik do komentarza

Mokka
To super wieści :-))) niania z polecenia??

Zoo
Myślę, że jest trochę za duża na taką mielismy w planie kupić dwukołową juz taką porządniejszą - ale synek koleżanki taką ma trzykołową i Julka sika po nogach - jeździ na niej super a no i oczywiście musi być w kolorze różowym w decthotlenie kosztuje 100 zł i nie wiem czy poradzi sobie z dwukołową bo na rowerze jeździ jeszcze z bocznymi kółkami - ( chłopczyk z przedszkola ma hulajnogę dwukołową - zasuwa na niej - ale on wcześniej śmigał na rowerku biegowym więc nie ma problemu z równowagą - pewnie za jakis czas kupimy dwukołową a tą dostanie Milena

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

oligatorka
Niestety nie z polecenia. Pytaliśmy wielu osób i z polecenia to była tylko Ukrainka, która ma jeszcze trochę problem z polskim i ma 5 letnie dziecko, więc nie była do końca dyspozycyjna. No i 65 letnia emerytka. Stwierdziliśmy, że będzie miała problem z bieganiem za młodym, a poza tym są dwie babcie to wystarczy :)
Jesteśmy w trakcie obmyślania jak kamerę ukryć. Dziewczyna wydaje się ok, ale muszę sprawdzić.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

Oligatorka
Ja z hulajnóg jestem teraz przećwiczona. W zeszłym roku wysłałam bratanka na lekcję jazdy na hulajnodze i teraz wpadł całkowicie w środowisko hulajkowe :)
Więc jestem na bieżąco ze sprzętem itd...
Tzn. może nie do końca bo nie pamiętam nazw wszystkich trików.

Natomiast co do hulajnóg w decathlonie (jak wiecie jestem fanką tego sklepu) to trzeba uważać bo w tych droższych np. nie można wymieniać części a np. łożyska bardzo szybko się zużywają i potem trzeba wymieniać całą hulajnogę.
Pewnie nie dotyczy to maluchów ale już przy hulajnodze dla 6 latka bym się zastanowiła.

Jakby któraś chciała to mogę podesłać adres sklepu, który ma fajny sprzęt a można wybrać coś w cenie droższych hulajnóg z decathlonu.

ps. bratanek przez ostatni rok przerobił 4 hulajnogi i ta co ma teraz podobno ma być dożywotnia ;) tak przynajmniej obiecuje...

Odnośnik do komentarza

Oligatorka
Ja tak tylko ogólnie właśnie po to abyście w razie czego zwróciły uwagę.
Bratanek miał z Decathlonu za 600 zł zajeździł ją w kilkanaście tygodni.
Teraz ma taką w której można wymienić łożyska, hamulce koła i nie wiem co tam jeszcze. Podobno dzięki temu mu posłuży.
Tylko że on teraz cały wolny czas spędza na skate parkach, lekcjach itd...

Znajomych trzylatek miął właśnie trzykołówkę z decathlonu, całkiem fajnie wyglądała.

Odnośnik do komentarza

Do jakiego wieku dziecko używa krzesełka do karmienia? Mamy pożyczone od brata, a niedługo jego drugi maluch będzie potrzebował i musimy oddać. Zastanawiam się czy kupić jakieś używane czy już w coś innego zainwestować. Zastanawiałam się nad krzesełkiem i stoliczkiem, ale pewnie mały by mi uciekał w trakcie jedzenia.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

Mokka
Oczywiście, że latają wszędzie. One się odbijają trochę tak jak ping pongowe. Dla młodego to jest najlepsze.
Wtedy krzyczy i je goni.
Najpierw zbieraliśmy kocie zabawki spod kanapy a teraz dziecia piłki ;)

Ta gitarka jest w miarę ok bo są tam rockowe kawałki.

Zresztą młody na nas wymusza muzykę. Stoi przy wieży i karze sobie włączać.

Ostatnio nawet ubiłam interes życia. Powiedziałam, że mu włączę radio jak odda smoka (bo jak mu się zabiera to płacze) i po sekundzie smok był w moich rękach.

A np. zabawek z jakimiś brzęczykami, odgłosami zwierząt itd nie lubi. W arce noego i kostce dumela są powyciągane baterie bo płacze przy tych odgłosach.

Odnośnik do komentarza

Mokka
Krzesełko miałam zaproponować z ikei :-)) my mamy jest super teściowa uszyła folie zawiazywaną pod nogi - starszej kupiłam krzesełko i stolik jak miała 1,5 bo wcześniej miałam beznadziejne krzesełko ( prezent)

Zoo
Zdziwiona jestem ze te za 600 nie majá wymiennych łożysk i jak jeździ Twój bratanek?? ChybA szybko :-) ile ma lat

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...