Przedszkolaki

Domowe obowiązki przedszkolaka

Odpowiedzi znajdują się poniżej

nauzyka

nauzyka

anaaa - u mnie młodszy też "nieobliczalny".
I rozumiem Cię - skoro się odkurzacz rozkłada, trudno dać go "w małe łapki"- ale gorąco polecam sprzęt za 4/5 zł do sprzątania (wyłącznie z dywanu). Taka szczotka typu "kasia" do okruchów (2ocm x 8 cm) - ja kupiłam w sklepie chińskim (ostatnio musiałam drugą dokupić bo walka była) - dzieciaki uwielbiają efekt jaki daje. Rozsyp np. ryż na dywanie, a sama zobaczysz z jakim zapałem będą sprzątać. U mnie sprawdza się gdy np. są goście i coś się dzieciakom rozsypie, ciastka czy cukier. Trudno wtedy lecieć po odkurzacz, a to małe jest i poręczne (wygodniejsze niż szczotka i szufelka)- chłopaki już wiedzą i sami szybciutko lecą i wyciągają - zwłaszcza, że owi goście zazwyczaj chwalą jakie to "porządne" dzieci. Pochwały robią swoje :D
Też mam gazową kuchnię, ale za to czasem chłopcy pomagają warzywa kroić (nieostrym nożem), mieszają, dosypują, ciasto gniotą itp.

--

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70301.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-70299.png

38903 nauzyka Kobieta, 38 lat, sieradz
nikawa

nikawa

Żeby nie było, że u mnie jest tak różowo, to dodam, że NIESTETY mój syn rozrzuca ciuchy. Najwidoczniej składanie i odkładanie ich na kosz z brudami przed kąpielą jest zbyt nudne. Według K. one się lepiej komponują z podłogą :P
Przypomina mi chłopców z "Rodzinki.pl". Staram się jednak nie naśladować Natalii, która za nimi chodzi i zaciskając zęby sprząta :P
Długo też "walczyłam" z pozostawionymi butami na środku korytarza, po powrocie z dworu.
Nauzyka, moja mama miała kiedyś taką zabawkę typu "kasia". Nie wiedziałam, że to jeszcze istnieje. I to kosztuje tylko 5zł?? Jednak naszego "pyłka" nie zastąpi, bo to jednak odkurzacz, który buczy. Rozkładać nie trzeba i ładnie wciąga okruchy. My dostaliśmy ten odkurzacz za punkty BP :)
Anaaa, ja też bałabym się dopuścić dziecko do ognia. Sama się boję kuchenki gazowej :/

35628 nikawa Kobieta, 34 lata, P
anaaa

anaaa

nikawa cóż to za pyłek?
ja nawet nie wiem co to ta "kasia" tzn. domyślam się chyba

rozrzucanie rzeczy jak w "rodzince" to i u nas szczególnie jak wracają z pola :P .. na szczęście starsza zaczyna się opamiętywać .. młodszą trzeba przycisnąć :P

39877 anaaa Kobieta, 37 lat, Polska
nikawa

nikawa

'Pyłek' to odkurzacz bezprzewodowy (samochodowy). Stoi na swojej 'matce'- ładowarce na parapecie w kuchni. Pracuje max. 8min. Rzadko nam się rozładowuje do końca. Bardzo przydatny. Polecam na prezent z okazji baby-shower, parapetowka itp. ;)

35628 nikawa Kobieta, 34 lata, P
mama hala

mama hala

nasze smyki tez lubią pomagać oczywiście starsza córcia pomaga więcej np. wyciera naczynia jak ja pozmywam i odkłada to co potrafi do półek,pomagają w podlewaniu kwiatków i uwielbiają przesadzanie ,pomagają w kuchni podczas posiłków nakrywać do stołu i dodawać składniki czy mieszać je ,segregacja prania to to co synek uwielbia no i zawsze po jedzeniu naczynia da zlewu odkładają i brudne ciuszki do prania odkładają a czyste ładnie na krzesełko ,porządek w zabawkach to wiadomo i zawsze pomagają przy sprzątaniu klatki szczególnie odkładanie wycieraczek na miejsca no i oczywiście lubią pomagać tatusiowi bo on pokazuje im jak wkręcać śrubki wkrętarką czy jak się piłuje itp dzieciaki muszą próbować różnych rzeczy oczywiście pod okiem dorosłego ale tylko tak mogą się nauczyć czegoś i zdobyć doświadczenie ,poznać świat i jak to wszystko działa :)

41989 mama-hala Kobieta, 41 lat, Skoczów
nauzyka

nauzyka

Mama hala-możesz być dumna-ja bym była na Twoim miejscu :)
Nikawa ja też mam taki "pyłek" i też za pkt :) tylko nie używam w domu

--

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70301.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-70299.png

38903 nauzyka Kobieta, 38 lat, sieradz
nikawa

nikawa wpis edytowany

Jeszcze może wyjaśnię skąd nazwa. Otóż, prawie z mężem kupiliśmy synkowi o tej nazwie odkurzacz, który gada. Była promocja, bo 79zł, a normalna cena widniała 150 zł. Syn się tak garnął do pomocy (12m :P). Stwierdziliśmy, że zaszalejemy. Gdy jednak doszliśmy do kasy, okazało się, że promocja obejmowała inną zabawkę... Zrezygnowaliśmy. Dwa dni później zamawialiśmy na stacji odkurzacz samochodowy (philips). Tak się z siebie śmialiśmy, że prawie wydaliśmy majątek na zabawkę, której jedyną z ciekawych funkcji było to, że mówiła "kłaczek"... Nowy odkurzacz, na cześć zabawki nazwaliśmy Pyłkiem ;)

Do obierania warzyw podłużnych (marchewka, pietrucha, a przede wszystkim szparag) polecam obieraczkę, którą prezentuje na zdjęciu moja córa (jeszcze nie przedszkolak- 22m.ż). Zdjęcie z dzisiaj. Pomagała przygotować zupę :)

35628 nikawa Kobieta, 34 lata, P
domi81

domi81

oj moja Julcia lubi pomagać w kuchni,
co do odkurzacza muszę jej taki sprawić, może uda się taki podobny na punkty zdobyć :) (dzięki za pomysł) my narazie mamy takie odkurzacz zabawkę - Julcia dostała na mikołaja, ale niestety słabo ciągnie taki jakiś ale ładnie wygląda :)

  • th_domowe-obowiazki-przedszkolaka_25295.jpg
  • th_domowe-obowiazki-przedszkolaka_25296.jpg
--

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

29923 domi81 Kobieta, 38 lat, Lublin-Świdnik-Minkowice
mama hala

mama hala

nauzyka jestem dumna z naszych smyków i to bardzo i cieszę się że tak się garną do pomocy i choć czasem to dłużej trwa to wiem ze sprawia im to radość a ja mam pomoc i może to im zostanie na dłużej (taką mam nadzieję he he ) bo czym skorupka za młodu nasiąknie .... no zobaczymy na razie działamy razem :)

41989 mama-hala Kobieta, 41 lat, Skoczów
nauzyka

nauzyka

mama hala - no ja właśnie KU pokrzepieniu serc maminych, staram się tę skorupkę nasiąkać :)

--

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70301.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-70299.png

38903 nauzyka Kobieta, 38 lat, sieradz