Przedszkolaki

Kąpiel_rodzeństwo

nikawa

nikawa

Dziewczyny, mam pytanie. Czy Wasze dzieciaki (w przypadku rodzeństwa) kąpią się razem? Do jakiego wieku można na to pozwolić chłopcu i dziewczynce? Jakie macie doświadczenie?

35628 nikawa Kobieta, 34 lata, P

Odpowiedzi znajdują się poniżej

anaaa

anaaa

no to ja nie pomogę niestety .. bo moje niby kąpią się razem ale ja mam dwie panienki w domu.

39877 anaaa Kobieta, 37 lat, Polska
~joanna 19

~joanna 19

Myślę ze to zależy od dzieci, mam 9 letnia córke i 7ipółletniego syna, pewnie latem kiedyś zdarzało się że razem kąpałam teraz to by się w wannie nie zmieścili, ale tez nie chcieliby już. U nas akurat dość długo dzieci sie nie wstydziły

nauzyka

nauzyka

U mnie chłopcy nadal razem... Ale wiadomo płeć ta sama.
Myślę jednak, że przynajmniej przez pewien czas dzieci traktują naturalnie swoją odmienność i nawet jak są ciekawe to taka wspólna kąpiel im nie zaszkodzi a troszkę wytłumaczy. Przestałabym razem kąpać chłopca i dziewczynkę gdyby ciekawość któregoś z nich przerodziła się w hmmmm... badanie.... no nie wiem sama jak to inaczej nazwać. Myślę, sądząc po moim starszym synu, że 6/7 latek powinien już się kąpać osobno, ale to też zależy od dojrzałości dziecka. Ale póki co nie mam tego problemu i pewnie mieć nie będę. Więc nie poradzę za wiele.

--

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70301.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-70299.png

38903 nauzyka Kobieta, 38 lat, sieradz
Margeritka

Margeritka

u nas kąpiel razem i lubią to bardzo, ja sama kąpałam się z młodszym bratem do 2 klasy szkoły podstawowej, w tym czasie zaczęłam się go wstydzić i siedziałam do niego tyłem, od tego czasu kąpałam się sama:)

27583 margeritka Kobieta, 33 lata, Lublin
domi81

domi81

ciężki temat wbrew wszystkiemu, bo właśnie kiedy jest ta granica która wyznacza różnice a dzieci zaczynają się siebie wstydzić, tak jak Margeritka napisała takie w wieku szkolnym raczej powinny kąpać się osobno czyli takie 6-7 latki bo to już w końcu młodzi ludzie jakby nie patrzeć :)

--

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

29923 domi81 Kobieta, 38 lat, Lublin-Świdnik-Minkowice
nikawa

nikawa

Dzięki dziewczyny za Wasze głosy w tej sprawie. Moje dzieciaki często się kąpią razem i zastanawiam się, do kiedy mogą. Moja córa oczywiście na początku chciała syna złapać, za to, czego ona nie ma ;) Ale ostatnio już tego nie robi. Zastanawiam się tylko do kiedy jest to odpowiednie dla starszaka. Mój syn ma teraz etap, że wszystko by pokazywał i latał by z gołą pupą. Mam nadzieję, że mu to szybko minie. Nie pomyślałam, że wanna może być za mała, ale istotnie, to też będzie niebawem dobry argument, bo wielka nie jest, a oboje rosną ;)

35628 nikawa Kobieta, 34 lata, P
Ulla

Ulla

no moje chłopaki powoli też kąpią się razem teraz i w sumie całkiem dobrze sobie z tym radzą ale w sumie oni są tej samej płci to może i łatwiej

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 39 lat, Jaworzno
~joanna 19

~joanna 19

Mój syn tez biega po domu z gołym tyłkiem, ale tylko nas się nie wstydzi, jak byliśmy u babci to chował się przy przebieraniu

mama hala

mama hala

nasze smyki (córka 6 ,5 a synek 3,5 ) uwielbiali wspólne kąpiele bo bawili się super ale ze względu na wielkość wanny od niedawna kąpią się osobno i odkrywają jak samemu bawić się w wannie i tez im to się podoba ;) a wiek do którego można kąpać razem dzieci ? zależy od dzieci bo każde dojrzewa w swoim tempie i poczucie wstydliwości pojawia się w różnym wieku ale myślę ze do wieku 6-7 lat .

41989 mama-hala Kobieta, 41 lat, Skoczów
nikawa

nikawa

mama hala dziękuję za Twój głos w tym temacie. Uspokoiłyście mnie Dziewczyny :)

35628 nikawa Kobieta, 34 lata, P