Przedszkolaki

Polećcie planszówki dla czterolatka

marzen@

marzen@

Moja starsza, 3l 9m, ma grzybobrania, spadające małpki, domino, menory. Myślę jeszcze o chińczyku, Czarnym Piotrusiu, może warcaby /w wilka i owce chyba na razie/. Co jeszcze polecacie dla przedszkolaka na rodzinne zimowe wieczory?

--

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

26646 marzen Kobieta, 13 lat, gdzieś daleko stąd...

Odpowiedzi znajdują się poniżej

nauzyka

nauzyka

Ja polecam gry typu jenga ( ja mam coś takiego - http://allegro.pl/cc64-gra-rodzinna-krzywa-chwiejaca-sie-wieza-i4800972818.html-SUPER). Kupiłam akurat na 4 urodziny syna i do dziś w nią gramy. Od roku najlepszy jest w tym mój młodszy syn (5l. ). Co więcej moja mama kupiła taką mojemu bratu (27l.!) i cieszył się jak dziecko :)
Warcaby i chińczyka też polecam :) a nawet proponuję zrobić te gry samemu - wystarczy bristol i zakrętki od butelek ozdobione naklejkami - dzieci mają straszną frajdę przy robieniu gier.
I jak dla dziecka 4-letniego to przede wszystkim nieśmiertelne Domino - może być w wersji obrazkowej, ale to tradycyjne jest wg mnie lepsze-uczy koncentracji i rozwija zmysły matematyczne.

--

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70301.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-70299.png

38903 nauzyka Kobieta, 38 lat, sieradz
mama hala

mama hala

też polecam domino,karty Piotrusia,memory super sprawa,u nas jeszcze gry marcheweczki są uwielbiane (z takim długopisem marchewką który się świeci przy prawidłowej odpowiedzi ) my mamy akurat związane z farmą ,zgadnij kto to tez fajna oraz różne zręcznościowe łowienie rybek,kręgle (mogą być z butelek) ,ringo no i puzzle :)

41989 mama-hala Kobieta, 41 lat, Skoczów
mama hala

mama hala

a i polecam jeszcze książeczki z zagadkami i zadaniami do zrobienia z naklejkami u nas to super zabawa i naprawdę długo przy tym siedzimy :)

41989 mama-hala Kobieta, 41 lat, Skoczów
nauzyka

nauzyka

Podany przeze mnie link podobno się nie otwiera.
Zobrazowana na nim gra nazywa się krzywa chwiejąca się wieża.

--

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70301.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-70299.png

38903 nauzyka Kobieta, 38 lat, sieradz
nikawa

nikawa

marzen@, ja już kiedyś robiłam listę gier, które polecam. Ale nie mogę znaleźć, więc na szybko napiszę, że teraz w Biedronce są gry. Polecam te firmy Ravensberger. Przede wszystkim KIKI-RIKI. Ponadto Lotti Karotti. Mamy też Nino Delfini o Ośmiornicę. Ale najczęściej w użyciu jest Kiki-riki i wcześniej Lotti Karotti. W ośmiornicy jest trochę za dużo składania, to trochę zniechęca, zwłaszcza, gdy się ma małe dziecko ;)
Polecam również grę z LEGO : KOKORIKO. Na pudełko jest napisane, że od 6 lat. Ale mój syn miał ok. 4lat, jak gra znalazła się u nas w domu i bardzo dobrze się przyjęła.
Ja również polecam Grzybobranie (koniecznie GRANNA, bo z drugiej strony planszy jest druga gra, bardziej ruchowa).
Ponadto:
-Miś, pszczoły i miód (Granna).
-Tik, tak bum (Piatnik)
-Spadające małpki.
-Chińczyk.

35628 nikawa Kobieta, 34 lata, P
Margeritka

Margeritka

ja mam z Granny kilka rzeczy i polecam, pod choinkę Ola dostała takie obrazki, które układa się w odpowiedniej kolejności i powstaje jakaś historyjka, np. chłopak jechał rowerem, przewrócił się, rozbił kolana, mama mu zrobiła opatrunek, każda historia ma 4 obrazki, dla mnie dobre i ciekawe dla dzieci, obrazków jest dużo, więc starcza dla Emi, bo przy niej planszowe gry po prostu nie wychodzą.

27583 margeritka Kobieta, 33 lata, Lublin
marzen@

marzen@

Dzięki dziewczyny za odzew :)
Grzybobranie mamy właśnie z granny, więc jest z drugiej strony gra, cudowna podróż czy jakoś tak.
Jest teraz sporo gier na rynku, ale jak przyjdzie coś wybrać to ciężko. A tak mam opinie z pierwszej ręki :))

--

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

26646 marzen Kobieta, 13 lat, gdzieś daleko stąd...
adasaga3

adasaga3

Ja ostatnio widziałam fajną grę "Pędzące żółwie, wyścig do sałaty", (słyszałam też bardzo pozytywne opinie o niej), ale nie wiem czy nie jest to jednak gra dla starszych dzieci.
Rozwijająca, ćwicząca sprawność rączek jest także gra "Nawlekaj nie czekaj", gra dla całej rodziny, ale nie jest to typowa planszówka.
O "wilkach i owcach" też słyszałam dobre opinie.

39504 adasaga3 Kobieta, 39 lat, Racibórz