Skocz do zawartości
Forum

Polećcie planszówki dla czterolatka


marzen@

Rekomendowane odpowiedzi

Ja polecam gry typu jenga ( ja mam coś takiego - http://allegro.pl/cc64-gra-rodzinna-krzywa-chwiejaca-sie-wieza-i4800972818.html-SUPER). Kupiłam akurat na 4 urodziny syna i do dziś w nią gramy. Od roku najlepszy jest w tym mój młodszy syn (5l. ). Co więcej moja mama kupiła taką mojemu bratu (27l.!) i cieszył się jak dziecko :)
Warcaby i chińczyka też polecam :) a nawet proponuję zrobić te gry samemu - wystarczy bristol i zakrętki od butelek ozdobione naklejkami - dzieci mają straszną frajdę przy robieniu gier.
I jak dla dziecka 4-letniego to przede wszystkim nieśmiertelne Domino - może być w wersji obrazkowej, ale to tradycyjne jest wg mnie lepsze-uczy koncentracji i rozwija zmysły matematyczne.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70301.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-70299.png

Odnośnik do komentarza

marzen@, ja już kiedyś robiłam listę gier, które polecam. Ale nie mogę znaleźć, więc na szybko napiszę, że teraz w Biedronce są gry. Polecam te firmy Ravensberger. Przede wszystkim KIKI-RIKI. Ponadto Lotti Karotti. Mamy też Nino Delfini o Ośmiornicę. Ale najczęściej w użyciu jest Kiki-riki i wcześniej Lotti Karotti. W ośmiornicy jest trochę za dużo składania, to trochę zniechęca, zwłaszcza, gdy się ma małe dziecko ;)
Polecam również grę z LEGO : KOKORIKO. Na pudełko jest napisane, że od 6 lat. Ale mój syn miał ok. 4lat, jak gra znalazła się u nas w domu i bardzo dobrze się przyjęła.
Ja również polecam Grzybobranie (koniecznie GRANNA, bo z drugiej strony planszy jest druga gra, bardziej ruchowa).
Ponadto:
-Miś, pszczoły i miód (Granna).
-Tik, tak bum (Piatnik)
-Spadające małpki.
-Chińczyk.

Odnośnik do komentarza

ja mam z Granny kilka rzeczy i polecam, pod choinkę Ola dostała takie obrazki, które układa się w odpowiedniej kolejności i powstaje jakaś historyjka, np. chłopak jechał rowerem, przewrócił się, rozbił kolana, mama mu zrobiła opatrunek, każda historia ma 4 obrazki, dla mnie dobre i ciekawe dla dzieci, obrazków jest dużo, więc starcza dla Emi, bo przy niej planszowe gry po prostu nie wychodzą.

Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio widziałam fajną grę "Pędzące żółwie, wyścig do sałaty", (słyszałam też bardzo pozytywne opinie o niej), ale nie wiem czy nie jest to jednak gra dla starszych dzieci.
Rozwijająca, ćwicząca sprawność rączek jest także gra "Nawlekaj nie czekaj", gra dla całej rodziny, ale nie jest to typowa planszówka.
O "wilkach i owcach" też słyszałam dobre opinie.

Odnośnik do komentarza

A propos planszówek to ja dzisiaj zamówiłam kilka gier dla swoich dzieci na stronie www.merlin.pl. Nie pierwszy raz robię tam zakupy i zawsze jestem zadowolona. Dziś załapałam się na darmową dostawę prosto do domu. :-) W dodatku jest jakaś akcja że gry planszowe są przecenione. Warto skorzystać.
Zastanawiam się czy nie domówić sobie jeszcze gry "Bim bom" z Granny, podobno jest bardzo dobra, ale rekomendowany wiek to 4 lata. Może ktoś ją ma i może powiedzieć czy nadaje się dla 3 latków?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...