Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

ja pewnie nie wypijam aż tyle ale staram się. głównie pije malinową herbatkę a z rana jedną czarną lub małą kawę jeśli się nie mogę dobudzic przed pracą -lekarz powiedział że mogę... natomiast ostatnie dni mam smak na soki typu Kubuś chociaż ostatnie lata nie piłam takich wcale...
zresztą jeśli chodzi o jedzenie to też mam takie smaki -raz mi się marzą gołąbki za dwa dni nawet nie tknę. dziś na śniadanie musiałam wszystko smarować majonezem bo tak! ;)
A wy macie zachcianki?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza
Gość asoula 346

Ja chociaż Lubie kawę bardzo to na czas ciąży z niej zrezygnowałam akurat jestem z tych osób które nie wierzą w to że niby kawa nie szkodzi dziecku. Równie dobrze zaraz wszystkie w ciąży będą ppalić pspierochy bo niby trzy dziennie nie zaszkodzą.

Odnośnik do komentarza

Asoula wiesz porównania kawy do fajek to chyba lekka przesada. A jezeli byśmy mialy tak generaliznowac szkodliwości wokol nas i co chodzi nienarodzonym dziecia to bysmy musialy przeprowadzic sie 200km od cywilizacji mieć własne zwierzęta i produkty bo przecież mieso faszerowane antybiotykami, warzywa i owoce zanieczyszczone i mające pelno toksyn. Powietrze w miastach zanieczyszczene promieniowanie od elektroniki. Takze uważam, że nie ma co przesadzac bo w końcu nic nie jest super zdrowe w dzisiejszych czasach. A nie zabronisz sąsiada palic weglem bo jestes w ciazy a obcym ludzia palic papierosów. Co prawda trzeba statac sie unikac choc to praktycznie nie możliwe uniknąć chemii, toksyn

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3ugpje3uct678.png

Odnośnik do komentarza
Gość Anetaczek

Witajcie. Jeśli można to chciałabym się przyłączyć. Obecnie jestem na początku 7 tygodnia. W zeszłym tygodniu byłam u lekarza i potwierdził ciążę, ale nie było słychać jeszcze serduszka. Kolejną wizytę mam na 8 stycznia, ale kusi mnie żeby jeszcze prywatnie pójść sprawdzić.
Panikuję trochę, ale jestem po poronieniu, więc chyba podwójnie się boję, że coś mogłoby być nie tak.

A poza tym to od dwóch dni mam mdłośći. Dziś to jest straszna tragedia, już dwa razy lekko zwymiotowałam i nie wiem już co mam z sobą robić żeby lepiej było.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, jestem w 6 tygodniu ciąży. Niestety strasznie się martwię, bo od czwartku mam plamienia, delikatne ale są i od piątku przyjmuję 2 razy dziennie luteinę. Czy któraś z Was też miała takie objawy? Na USG widziałam bijące tętno dzidziusia, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Do tego mam torbiel na prawym jajniku ale na szczęście od ostatniej wizyty u gin się zmniejsza. Strasznie się martwię, bo to moja pierwsza ciąża...

Odnośnik do komentarza

Wiolinka moze to i normalne przy torbieli akurat na tym sie nie znam. Ale gdybym plamila kilka dni jednak bym sie przeszla do lekarza czy szpitala jezeli nie stac cie na wizyte prywatna. Jeżeli brzuch cie mocno nie boli ani nie ma czystej krwi pewnie nic takiego, jednak mi by spokoju nie dalo szczególnie w pierwszej ciazy. To pamiętam ze wszystkim panikowalam jak nienormalna.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3ugpje3uct678.png

Odnośnik do komentarza

Nikitaka, ja piję ledwie 2 litry w ogóle płynów, a to też nie zawsze :(

Martula, ja nie piję gazowanych, chyba że wodę, czasem.

Ania125, ciągnie mnie do słodyczy, chociaż ostatnio w ogóle nie miałam na nie ochoty i pomimo mojej wiedzy na temat ich fatalnego wpływu na zdrowie (szczególnie moje, bo mam problemy z wątrobą). Dzisiaj zjadłam całą paczkę bez w pół godziny, a wczoraj przy posiadówce ze znajomymi taką samą paczkę + paczkę żelek o_O

Asoula, ale naprawdę kawa nie szkodzi :) Jedna słaba kawa dziennie nie zrobi dziecku krzywdy i to powie każdy ginekolog.

Ania125, ja w poprzedniej ciąży trafiłam na świetnego bloga pasjonatki dobrych kosmetyków - nawet sobie nie zdajemy sprawy, jakie świństwa są w kosmetykach znanych marek i jak szkodzą nam, a nawet naszym dzieciom! Ona szczególnie się skupia na kosmetykach dla dzieci i kobiet w ciąży, u góry strony jest zakładka "Analizy dla mam": http://www.srokao.pl/ Zachęcam też do przeczytania analiz dla dzieci, jak będziecie kompletowały wyprawkę albo już teraz, jeżeli już macie dzieci.
Ja w ciąży stosowałam Sexy Mama z Bielendy i olej migdałowy, nie mam żadnych nowych rozstępów. Teraz używam takiego olejku z Rossmanna "Beauty & SPA" czy jakoś tak, jest niedrogi, a cudownie pachnie i ma dobry skład, wsmarowuję go w mokrą skórę po kąpieli. I na pewno oprócz tego kupię jeszcze coś, ale już nie Bielendę, tylko Babydream (Rossmann).

Mikołaj: 27.06.2013
Ignacy: 05.08.2015

Odnośnik do komentarza

Te plamienia niestety grożą poronieniu... dlatego dostałam progesteron. Czuję się dobrze ale cały czas się martwię. Prywatnie chodzę do lekarza. Plamienia mogą występować do 12 tygodnia. Muszę teraz czekać do 2 stycznia na wizytę. Jakbym mogła to bym się badała codziennie.

Odnośnik do komentarza

@ania125

Ja w poprzedniej ciąży testowałam różne kosmetyki na rozstępy i najlepsza jest moim zdaniem oliwka z Rossmanna Babydream 'Pflegeoel'.
Bardzo dobrze nawilża a do tego jest stosunkowo niedroga ok 13 zl i cudownie pachnie, bo pamiętam, że najwiekszym problemem było znalezienie zapachu, który nie doprowadzałby mnie do wymiotów ;)

Odnośnik do komentarza
Gość amelia189

Witam wszystkie nowe dziewczyny:-D jeden dzień mnie tu nie było i juz tyle wpisów. Wiolinka to ze bierzesz luteine to bardzo dobrze bo ona pomaga utrzymać ciążę,ja też teraz biorę praktycznie od początku ciąży luteine dopochwowo bo przed ciążą miałam bardzo bardzo niski progesteron przez co nieregularnie miesiaczkowalam i cześć miałam wywolywany okres. Jeśli tylko zaczniesz plamic chociaż trochę mocniej odrazu jedz na szpital. Będzie dobrze musisz tylko dużo odpoczywać. A tak z innej beczki mam pytanie dziewczyny czy wam juz lekarz założył kartę ciąży? Bo ja byłam już na dwóch wizytach i dalej nic. Myślę że może lekarz czeka aż echo serduszka się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Gość Joaśka32

Cześć dziewczyny, czy można się dołączyć? Jestem w 8 tyg ciązy, termin na 8.08, to druga ciąża, mam już synka lat 6, z dolegliwości mam mdłości 24 h:) i generalnie strasznie forma mi spadła, ciągle bym spała lub jadła- zachcianek mam pełen wachlarz:) pozdrawiam was wszystkie serdecznie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...