Przedszkolaki

Przedszkole publiczne vs prywatne

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~marinkana

~marinkana

Dobre prywatne zapewnia bez porównania wyższy poziom niż publiczne i taka jest prawa. Chodzi głównie o różnice programowe. Fakt - publiczne jest tańsze, więc kwestia taka, na co możemy sobie pozwolić, ale generalnie lepiej zapewniać dzieciom solidny rozwój.

~podeko

~podeko

Czy teraz na jesieni będą mogła już zapisać dziecko do przedszkola prywatnego na kolejny rok? Na 2019? Kiedy wy to robiłyście? Zależy mi na jednym, konkretnym przedszkolu.

~mekodo

~mekodo

Zadzwoń, zapytaj. Jeśli masz pewność, że chcesz dziecko zapisać do danego przedszkola, to nie ma się nad czym zastanawiać. Pewnie będziesz musiała zapłacić wpisowe, ale to będzie potrzebne bez względu na to, kiedy to zrobisz.

~mokkana

~mokkana

Dostałam miejsce dla dziecka w publicznym, ale jednak zdecydowałam się na prywatne. Głównie chodzi o poziom nauczania - widzę po dzieciach znajomych, jak ogromne są różnice w poszczególnych przypadkach. Chodzi o język, ale nie tylko - nawet o czytanie. Macie podobnie w swoim otoczeniu?

~sektoro

~sektoro

A do dobrych prywatnych ciężko się dostać?
W sensie - jeśli poczekam do wyników rekrutacji na publicznych, to wtedy będę miała jeszcze szansę dostać się do jakiegoś przedszkola?

bombolak

bombolak

Na pewno do prywatnego przedszkola, a czasem nawet jeszcze żłobka warto dziecko zapisać, jeśli placówka ma unikalny profil, którego nie znajdzie się w przedszkolach publicznych.
Przykładowo jeśli chcesz, by dziecko wyrosło na obywatela Europy, czy nawet świata - potrafiącego poradzić sobie tak samo dobrze w kraju jak i za granicą, albo masz plany wyjechać do pracy za granicę jak dziecko trochę podrośnie, warto posłać je już nawet w okresie żłobkowym do placówki, gdzie nauczy się podstaw języka obcego jak macierzystego, a w dodatku znajdzie się w wielonarodowym otoczeniu.
Przykładem takiego żłobka, przedszkola i szkoły podstawowej jest International Trilingual School of Warsaw, gdzie dziecko nauczy się aż trzech języków jako macierzystych (bez akcentu, potrzeby tłumaczenia w myślach zdań) w wielokulturowym środowisku rówieśników i native speakerów.
Warto pamiętać że im wcześniej dziecko zacznie uczyć się języków, tym łatwiej mu to przyjdzie.

60171 bombolak Mężczyzna, 46 lat, Warszawa
~llianna

~llianna

Też sądzę, że super pomysłem jest posłanie dziecka do przedszkola międzynarodowego. Dziecko się od razu osłuchuje z obcym językiem i potem ma łatwiej. Gdybym ja chodziła do takiego przedszkola pewnie teraz bym super mówiła po angielsku;) ale było minęło. Moje dziecko już do takiego przedszkola chodzi i jest zadowolone, a ja widzę że jakieś podstawy języka łapie, osłuchuje się.
[reklama usunięta]

Babciola

Babciola

W zasadzie, to każde przedszkole jest dobre, gdzie pracują ludzie kochający dzieci. Ramy organizacyjne i programowe tylko nadają ogólny kierunek działania przedszkola. Każde przedszkole i każdy nauczyciel ma swój program i konkretne tematy zajęć z dziećmi, które mieszczą się w szerokich ogólnych zamierzeniach takich jak np. pokazywanie dzieciom różnych zawodów w których pracują dorośli to realizacja planu doradztwa zawodowego w przedszkolu, patrz artykuł na portaloswiatowy.pl https://www.portaloswiatowy.pl/podstawa-programowa/doradztwo-zawodowe-w-przedszkolu-czy-musi-miec-program-16057.html
W przedszkolu równie ważne są smaczne posiłki, sympatyczne pomoce, ciekawe zabawki...

33425 babciola Kobieta, 41 lat, Warszawa
~Malika29

~Malika29

Moim zdaniem trudno powiedzieć, że tylko prywatne są lepsze, a państwowe gorsze, bo to wszystko zależy od konkretnej placówki, od kadry, sposobu zarządzania... Ważne jest podejście do rozwoju dziecka, ale takie racjonalne, dostosowane do wieku dziecka, nacisk na jego samodzielność, rozwój, naukę współpracy w grupie. Tego czasami trudno się nauczyć w domu, nawet jeśli ktoś w lubi takie inspiracje [reklama usunięta]. Moja siostra ma dwójkę dzieci i jedno chodziło do publicznego, a drugie do prywatnego przedszkola i akurat w jej przypadku postępy były podobne w obu przypadkach. Nie było między dziećmi jakiś wielkich różnic, więc mówi, ze gdyby miała trzecie to by był dylemat, które wybrać :) Jedyny minus, że do państwowego musiała się znacznie wcześniej zapisywać, bo na ostatnią chwilę to by były już duże problemy z miejscami.

Bzyk

Bzyk

Moja córka chodzi do państwowego ponieważ: nowo wyremontowany budynek jest piękny w środku czyściutko. Każda grupa ma swoją sale. Córka w maluszkach dwie panie nauczycielki + pomoc. W sali nie
ma wielkiej ilości zabawek bo panie non stop coś z nimi robią. Jedzonko smaczne moja jest nie jadkiem i starają się panie aby zawsze coś zjadła. Poza tym w pobliżu jest prywatne przedszkole gdzie są ciocie i nie ma dyscypliny. Potem takie dziecko idzie do szkoły i długo je prostują. Córka nie chce wychodzić z przedszkola. Panie tulą i gładkają do spania jak własne dzieci.

59417 bzyk Kobieta, 32 lata, Xxx